Premier League/ WBA trondit Arsenalin

Arsenali ka marrë një goditje të rëndë këtë javë nga WBA.

Këta të fundit e kanë mposhtur ekipin londinez me rezultat 3-1.

Golat për vendasit i kanë shënuar Craig Daëson në minutat 12-të dhe 75-të dhe Hal Robson-Kanu 56-të.

Ndërsa, golin e vetëm për Arsenalin e ka shënuar Alexis Sanchez në minutën e 15-të.

Pas kësaj humbje Arsenali rrezikon seriozisht kualifikimin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Ekipi nga Emirates është në vendin e pestë me 50 pikë të grumbulluara, pesë më pak sesa Liverpooli që është i katërti.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *