Basha mbron senatorin hajdut italian: Luftoi me armë për çlirimin e Kosovës (e ka emrin në listën e “kriminelëve” të UÇK që Basha dërgoi në Hagë?)

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar një bashkëbisedim në lidhje me fenomenin e papunësisë me protestuesit në çadrën e ngritur para godinës së Kryeministrisë.

Basha akuzoi Ramën se po bëhet qesharak në qarqet diplomatike, ndërsa ka sulmuar senatorin italian Di Biagio, i cili ka luftuar për çlirimin e Kosovës.

Dua të ndaj një mesazh me ju ka të bëjë me gjendjen psikike ku gjendet Rama me eskortën e tij. Kemi çdo ditë mbështetje për kauzën tonë.

Ai lëshoi trakte kundër senatorit italian. Ai është bërë subjekt i barcaletave dhe qesharak në qarqet diplomatike. Ka dy vite e gjysmë që kur u botua raporti i OSBE-ODIHR për pasurinë 200 mijë euro që vetëm sulmon. Quajti turpin e civilizimit Donald Trump, ndërsa krahun e djathtë të Merkel e quajti deputet skutash.

Dje sulmoi senatorin De Biagio i cili ka luftuar për lirinë e shqiptarëve. Di Biagio është luftëtar me armë për lirinë e Kroacisë, por ai ka luftuar përkrah ushtrisë së Kosovës me Agim Çekun. Ai ka ndihmuar në terren për luftën ndaj pavarësisë së Kosovës.”- tha Basha.

5 komente në “Basha mbron senatorin hajdut italian: Luftoi me armë për çlirimin e Kosovës (e ka emrin në listën e “kriminelëve” të UÇK që Basha dërgoi në Hagë?)”

 1. rudi says:

  mos e ke gabim lulo shiko se mos ka vjedhur ca miliona si puna jote se ceku flasin njerezia!

 2. €piriiiiii says:

  O Bashe Koqa…. ne 99 UÇK ka patur rreth 15..25mij trupa. Sot na dalin rreth 250mij Veterane te UÇK. Po te aplikosh edhe ti qe ke qene Spiun i UDB per Carte Veterani me 1 parapagim korrupsioni mund tja dalesh. Fatkeqsisht Karta e Veteranit te UÇK eshte bere si ato Medaljet llamarine qe shperndan Jari i Presidences.

 3. Vizioner says:

  Mire, edhe mund te kete luftuar(sigurisht duke shitur arme=perfituar),por, na thuaj a eshte hajdut dhe i denuar me gjyq?
  Hajdutet dhe Kriminelet,normal qe, me njeri-tjetrin shoqerohen,

 4. Nacionalist says:

  Ja ku jeni ju plehra tradhetare te fshehur nen petkun socialiste apo komuniste!
  Sa ju preket interesi, nuk lini me gje pa denigruar! Ketu duhet kembengulur qe te shohim tradhetaret e kombit shqiptar qe bashkimi me Titon e deri tek tradhetia e ceshtjes se kosoves sot dhe bashkimi me Dacic dhe Vucic!

 5. Nacionalist says:

  Ja ku jeni ju plehra tradhetare te fshehur nen petkun socialiste apo komuniste!
  Sa ju preket interesi, nuk lini me gje pa denigruar! Ketu duhet kembengulur qe te shohim tradhetaret e kombit shqiptar qe bashkimi me Titon e deri tek tradhetia e ceshtjes se kosoves sot dhe bashkimi me Dacic dhe Vucic!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *