Edi Rama bën postimin e rrallë dhe simbolik, Urën e Mesit që lidh dy brigje…!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një postim në profilin e tij në ‘Facebook’.

Ai ka postuar një foto të Urës së Mesit në Shkodër, ku e ka cilësuar atë si një monument të rrallë, si dhe ka dhënë edhe lajmin e mirë se ky objekt është përfshirë në programin e restaurimeve.

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë imazh spektakolar të Urës së Mesit në Shkodër, një monument i rrallë për teknikën e ndërtimit dhe vlerat arkitektonike, ndërtuar në vitin 1768.

Ky monument është përfshirë në projektet e programit IPA2017 për restaurimin e plotë të 13 harqeve elegante të urës, rehabilitimin e peizazhit të mrekullueshëm të rrethinave të lumit Kir dhe për restaurimin e Kalasë së Drishtit“, shkruan Edi Rama.

 

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Edi Rama bën postimin e rrallë dhe simbolik, Urën e Mesit që lidh dy brigje…!”

 1. Republika e Kanabisit dhe Plehrave says:

  Merret me ura kryeministri dhe Facebook nderkohe Like Floriri po i hap gropen jo ketij por SHQIPERSIE neser.

 2. Roland says:

  Kujt i plasi kari….ata ” shqipkaret” duan buke ,jo monumente ,nuk u rruhet kari per monumente ,kur nuk kane buke ….o kar me syze

 3. Ben Dibrani says:

  E ty t’lumt he burr i dheut!
  Qent ate pune kane, me lef, ti coje Shqypnin para.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *