FOTOT/ A është kjo 70 vjeçarja më në formë në botë?

Kjo 70 vjeçare të lë me gojë hapur. Është e vështirë të mendosh që ajo ka këtë moshë kur shikon fotografitë e saj.

Deri në moshën 50 vjeçare Peggy Hilbert, nga Florida stërvitej rrallë dhe nuk i pëlqente shumë të merrej me sport.

Por më pas ajo vendosi që të ndryshonte tërësisht mënyrën e jetesës dhe nisi të frekuentonte rregullisht palestrën.

Rezultati është ky fizik që të befason dhe një shëndet i mirë. Tani 70 vjeçarja punon si trajnere fitnesi, ndërkohë që në 2001 mori pjesë në konkurse bodybuilding-u, duke fituar shumë prej tyre.

Peggy tregon se kur njerëzit marrin vesh moshën e saj, befasohen dhe nuk e besojnë.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-8.jpg","attachment_id":"651639"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes.jpg","attachment_id":"651640"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-6.jpg","attachment_id":"651638"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-5.jpg","attachment_id":"651637"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-4.jpg","attachment_id":"651636"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-3.jpg","attachment_id":"651635"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-2.jpg","attachment_id":"651634"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/nena-fitnes-1.jpg","attachment_id":"651633"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *