Klasifikimi i Serisë A pas javës së 29-të

Pas mbarimit të ndeshjes së fundit është konsoliduar dhe tabela e renditjes në Serinë A.

Me fitoren e sotme Juventusi vijon të mbajë vendin e parë me një distancë prej 8-pikësh nga Roma që është në vendin e dytë.

Ndërkohë, dueli mbet i fortë për një vend në europë dhe për mbijetesën.

 Klasifikimi i Serisë A.

 1. Juventus 73-pikë
 2. Roma 65-pikë
 3. Napoli 63-pikë
 4. Lazio 57-pikë
 5. Inter 55-pikë
 6. Atalanta 55-pikë
 7. Milan 53-pikë
 8. Fiorentina 48-pikë
 9. Sampdoria 41-pikë
 10. Torino 40-pikë
 11. Chievo 38-pikë
 12. Udineze 36-pikë
 13. Bologna 34-pikë
 14. Cagliari 32-pikë
 15. Sassuolo 31-pikë
 16. Genoa 29-pikë
 17. Empoli 22-pikë
 18. Palermo 15-pikë
 19. Crotone 14-pikë
 20. Pescara 12-pikë
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *