Alfred Moisiu: Nuk mund të shkohet ndesh me NATO-n dhe SHBA-në

Ish-presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu, duke folur për ushtrinë dhe kundërshtitë e ndërkombëtarëve ndaj nismës së Thaçit, për krijimin e Forcës së re nëpërmjet një ligji të ri, ka konsideruar se nuk duhet të veprohet ndesh me ndërkombëtarët.

“Nuk mund te shkojmë assesi ndesh me aleatët tanë, as me SHBA, as me NATO-n, as me Bashkimin Evropian”, ka deklaruar ai, raporton Zëri.info.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *