Barcelona nis bisedimet me Massimiliano Allegrin

Barcelona tashmë e ka gjetur zëvendësuesin e Luis Enriques, i cili ka njoftuar se do të largohet nga “Camp Nou”.

Pas vendimit të, Luis Enrique, që të mos vazhdojë kontratën me Barcelonën, e cila përfundon në fund të këtij edicioni, ka bërë që drejtuesit e skuadrës katalunase të jenë në kërkim të një trajneri të ri.

“Premium Sport” shkruan se, Barcelona ka nisur bisedimet me trajnerin e Juventusit, Massimiliano Allegri.

Drejtuesit blaugrana i ka ofruar Allegrit një kontratë tre vjeçare dhe një pagë prej 8 milionë eurove në sezon, shumë më shumë se sa përfiton në Juventus.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *