Debat për “ekspertin fiskal”, Braçe paralajmëron: Të paraqiten në komision ose…

Kreu i Komisionit për Ekonominë dhe Financave Erion Braçe njoftoi se drafti ligjor për ekspertin fiskal do të shtyhet për shkak se pala që e ka propozuar nuk është e pranishme.

“Ky nuk është propozim i Këshillit të Ministrave, por është i LSI. Propozuesi që është Kadeli nuk ka ardhur në Komision.Nuk kam përse ta diskutoj kur ata nuk janë të pranishëm.Propozoj tërheqjen pas të draftit,” tha Braçe.

Deputeti socialist foli edhe pas seancës dëgjimore, ku teksa dha një paralajmërim të qartë për Kadelin, theksoi edhe faktin se nuk pranon asnjë presion.

Nuk kanë ardhur propozuesit. Nuk mund të vazhdojmë më në këtë mënyrë. Ose të paraqiten në Komision ose do i kërkoj kryetarit të parlamentit të tërheqë draftin. Propozuesi ose do të vijë ose do të tërheqë draftin.Një gjë mund të them sot: Unë nuk pranoj asnjë presion,” pohoi kreu i Komisionit për Ekonominë.

Ndërkohë sa i përket projektligjit të ish-të përndjekurve Braçe  tha se nuk e kaluan në diskutim sepse nuk kanë kuorumin që bëhet pengesë për këtë.

“Ata që janë në çadër të vijnë të votojnë”  bëri thirrje Erion Braçe.

 

 

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Debat për “ekspertin fiskal”, Braçe paralajmëron: Të paraqiten në komision ose…”

 1. ela says:

  mos e ca koken perr keta legena.ta kesh te qarte ti dhe gjithe deputetet sociliste,kete here e keni popullin me shume me vete,sepse lsi,pd qe veprojne keshtu vetem kane yemeruar me shume popullin.folni me qart dhe prere.ne shtepine e seciolit nuk behet yot mzsafiri ta haroj LSI-ja se do bej cudira me ato kukuvajkat qe qit sa anej ketej.boll me

 2. Lugati says:

  ik mer palle se na cave mener k……,,,buce pallatesh

 3. dielli says:

  erjon se ka mendjen ky vend per ligje e rregulla, i pelqen rrumpalla . s mund ta besoj qe kam qene 20 vjec ne 90 dhe jam 47 ne 2017 dhe s kam pa dhe s shof dot asgje te mire e te sigurte. ne cilin vend ndodh kjo??\
  o zot na ndihmo ne quam rregullin e paqen ose na thuaj te shporremi e ti leme te hahen me njeri tjetrin. keto kafshe duan te mbreterojne ne pyllin plot me popull se perndryshe po t ja boshatisesh ngordhin. mjere ne peng i kujt jemi. tallin b.. si te duan per inetresat e veta dhe na na kane per fund.
  ligjet e rregullat i cmendin politikanet. keto jane per te marre gjithcka . ca ligji????
  ligji eshte vetevrasje.
  O ZOT I MADH LART NE QIELL SHIKO E VEPRO

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *