Deputeti socialist: Të bëjmë 71 deputetë këto zgjedhje, që PS të qeverisë vetëm

Deputeti socialist Pjerin Ndreu, ka shprehur dëshirën e tij, që PS të marrë më shumë se 71 deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit, në mënyrë që të qeverisë e vetme, pra pa LSI-në.

Këtë gjë ai e ka thënë gjatë një takimi me të rinjtë socialistë në Pukë dhe Fushë-Arrëz.

“Të jemi bashkë në një fitore të madhe të Partisë Socialiste të Shqipërisë më 18 qershor, me Edi Ramën kryeministër, me qeveri të plotë të PS-së dhe me një shumicë dërrmuese në grupin parlamentar, me më shumë se 71 deputetë.

Ky është një zotim që e kemi marrë në Pukë, në Shkodër dhe në gjithë Shqipërinë”, ka thënë Ndreu.

Tashmë nis fushata elektorale dhe deklarata të tilla sapo vijnë e shtohen nga të dyja partitë e mazhorancës.

Në këtë takim, Ndreu ishte i shoqëruar edhe nga koordinatori socialist për qarkun e Shkodrës, Ditmir Bushati.

Ai u ndal tek reforma në drejtësi e bllokuar nga Partia Demokratike që sipas tij po synon t’i fusë shqiptarët në një ngërç politik.
Më tej ministri  ftoi të rinjtë dhe gjithë shqiptarët që të bënin diferencën mes PS dhe PD.

“Shqipëria është përball dy alternativave. Njëra alternative është 18 qershori dhe alternative tjetër 18 shkurti. 18 qershori, për të cilin ne po punojmë do të thotë të përsërisim një kontratë me qytetarët shqiptarë, në mënyrë që të thellojmë reformat dhe të afrojmë Shqipërinë më Bashkimin Evropian” cu shpreh ministri Bushati.

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “Deputeti socialist: Të bëjmë 71 deputetë këto zgjedhje, që PS të qeverisë vetëm”

 1. Devolliu says:

  Po fillimisht duhet te jesh ne listen e deputeteve qe do zgjidhen ne kuvend,pastaj bej 71 qe te qeverisesh vetem. Idiot qe beson se ben politike.

  1. Lori says:

   Eshte apo jo rendesi ka grupi parlamemetar i partise socialiste te jete me shumice

 2. Cun-Tirone says:

  Me budallenj si ky deputeti polic, llogarite behen “pa hanxhinë”.

 3. Ardi says:

  71 jane pak. Hajdutet e lsi duhet te dalin jasht loje. Legenat nuk duhen ne qeveri

 4. pali says:

  Kur do shporren keto partite hajdute e te kete qeveri me Edi Ramen se u beme gazi I botes. Eshte kohe per te ndryshu e jo per te ngele peng I Ilir Metes, Sali Berishes. Apo dallkaukeve te tjere

 5. Qifi says:

  Foli edhe kryehajduti policise dhe mbibte gjitha injoranti funksional pjerin llumi. Rilindja dhe lsi je i kanceri i vendit. Zoti marrte hak mbi ju duke mos perjshtuar as Bashen qe eshte me legen se ju gjithe bashke.

  1. kaso says:

   Ti Qifi shko dhe njehere ne klase te pare dhe meso se si formohet fjalia pastaj fol per njerez me shkolle (copa e injorantit apo e injorantes) . Ky vend nuk ka nevoje per analfabet si puna jote . Bye Bye

 6. Alban says:

  Koha me e mire qe PS te marre votat dhe te kete numrat per te qeverisur e vetme dhe jo e kushtezuar nga shushunja qe thithin sa djathtas dhe majtas dhe ne fund na dalin si virgjeresha kur ne fakt jane te zhytur deri ne fyt ne llum dhe ne korrupsion.
  Pa shikoni a ka ndonje rast korrupsioni ne kohen e PD dhe tani te PS qe te mos dale emri i njerzeve te LSi prandaj thirrja e deputetit eshte e drejte dhe e sakte. Fillojeni nga qarku i Shkodres dhe do fitoni shqiperine dhe popullin.

 7. era says:

  71 vota eshte e padiskutueshme qe do i merrni po ju meritoni me shume
  Bravo per punen e palodhur qe keni bere deri tani per rilindjen e vendit

 8. Beni says:

  Ty te lumte qe e thua te verteten publikisht. Qeverisja duhet te behet pa kancerin e shqiperis qe jan hienat e Lsi. Je i vetmi deputet b.o”l.e shul ne ate parlament dhe kto frikacaket qe kan frik nga e verteta fshihen pas komenteve.

 9. Anastasia says:

  Deputeti eshte zoteri i nderuar dhe ka te drejte per cdo gje qe thote

 10. E verteta says:

  Nje politikan shum i sakte dhe preciz zoti ndreu patjeter me vlera si ju dhe shum te tjere ne ps njerezit kan arsyet e duhura per ta votuar ps-ne.. nje familjar dhe njeri i mrekullueshem ju perkrah me edi ramen dhe shum socialiste te tjere do e coni kte vend perpara.. qente le te lehin karvani ecen perpara

 11. Aris says:

  Ju morrat e LSI skeni moral te flisni per Pjerinin se ne 2005 me votat e Pjerinit ne Pyke futet 4 deputet , tani ca te keqe ka me thene se PS te beje 71 deputet vete , se ngelen Shqiptaret peng i interesave te Sali Berishes e Ilir Metes gjithe jeten..

 12. Vladimir says:

  Jam
  I bindur se me njerez si ty edi rama shkon i sigurt ne zgjedhje se te gjith shqiptaret e kan marr vesh dhe nuk do shiten me as nuk do votoj. Me per hajdutat e lsi. Ps eshte e ardhmja
  Shqiperise, Edi rama eshre kryeministri i duhur per ta bere kte vend shtet. Njerzit si ty i duhen ketij vendi. Injorantet le te lehin ne komente ne adresa fallco, e verteta eshte e vertet. Jeni shum i nderuar respekte pafund per ju. Vladimir

 13. Visi 1 says:

  Me mir pa çeveri se sa me lsi, çe ju fut duart ne gjepa çytetarve ndersa sa per fjalen e z.ndreu e ka shum gabim jo 71 po 81 deputet te ket partija socjaliste ne parlament.

 14. Xhesi says:

  Suksese, te mbyllet cadra se shiu mbaroi. Sukses i garantuar ne drejtimin e duhur per deputetin me te mire te zones se Pukes

 15. Ana says:

  Deri tani LSI ka perfituar me shume se ç’duhet dhe ka marre ate qe nuk i takon. Ne keto zgjedhje eshte koha qe Shqiperia te behet shteti i udhehequr vetem nga me te miret dhe te aftet.

 16. sokoli says:

  Ke fol shume bukur Deputet …kto te Lsi jan kanceri I kesaj qeverie …Edi Rama bashk me ju do kishin bo shume me shumee pa kta…kshtuqe forca qe 4 vjeqarin tjeter te qeverisni vetem…kto laviret e Lsi kte pune kan te flasin vetem ..po shum shpejt e kan vendin ne burg bashk me ato te Cadres .

 17. Ana says:

  Deri tani LSI ka perfituar me shume se ç’duhet dhe ka marre me shume nga sa i takon.Me keto zgjedhje eshte koha qe Shqiperia te behet shteti i qeverisur vetem dhe vetem nga me te miret e me te aftet. #PS

 18. Vladimir says:

  Ne keto zgjedhje eshte koha ta bejme Shqiperine ashtu si e duam pa pasur asnje force penguese ( LSI ) ne zhvillimin e metejshem te reformave aktuale dhe atyre te ardhshme.Me ne krye Edi Ramen, i ndjekur nga deputete qe na japin shembuj pozitive mbi qeverisjen si Pjerin Ndreu, le te zhvillojme me shume vendin tone. #PS e vetmja force qeverisese.

 19. Anna says:

  Me se e drejte. Ne 2017 PS forca e vetme me e madhe ne Shqiperi.

 20. Erioni says:

  Qifi probleme te medhaja paske.Shoh qe je nga ata persona qe besojne ate qe lexojne dhe nuk mundohen te njohin sado pak personin per te cilin hedh balte.Pjerin Ndreu eshte nga ata njerez qe Shqiperia i ka te rralle.Ne profesionin e tij i ka sherbyer ketij populli me devotshmeri dhe ndershmeri.Ka luftuar me krimin ne kohen kur ti dhe une rrinim ne shtepi nga frika mos na kap ndonje plumb qorr ndersa Pjerini ishte ne mes te atyre plumbave duke rrezikuar veten e tij qe une dhe ti te dilnim nga shtepia pa frike dhe ndrojtje.Si politikan i ri ka treguar qe eshte nje njeri qe mendon per votuesit e tij.Mjafton te shohesh projektet e miratuar per zonen e tij.Luften qe ben me te tijet e jo më me kundershtaret e tij.Uroj qe mbas 4 vjetesh te shkruash prap per kete person.

 21. Ina says:

  Qeverrisja dhe organizimi me i mire politik qe ky vend ka pare. Persa i perket deputetit ne fjale Z. Pjerin Ndreu percjell besueshmeri dhe shume humanite. Meritojn te fitojne qe te ngren shqiperin nga llumi qe e ka mbyt gjithe keto vite

 22. Elisa says:

  Qeveria qe duam dhe qe shqiperia ka nevoj. Deputeti shembull qe kuvendi ka. E sigurt fitorja vendi ka nevoje per me shume njerez si ju Z.Pjerin. E sigurt fitorja juaj

 23. Haliti says:

  Ka te drejte pjerini dhe edhe djale me vlera.. kam punuar me te ne shkoder e kam pasur drejtor dhe eshte djale i drejte dhe punetor.. i tille mbetem mesa kam degjuar ai dhe familja e tij shembull ne shoqeri perhere..

 24. Thaci says:

  Zoti deputet 🙂 qent le te lehin karvani ecen perpara. Ke fitore te dasikutueshme me Edin Kryeminister. Jeni zotri e kaluar zotris dhe e mbani fjalen si malesor qe jeni dhe jo si Sala Pinoku.

 25. Visi says:

  Lsi dhe Partis Demokratike 18 Qershor Do tju vejm shkelmin me Voten e Popullit . Ilir Meta Lul Basha. Sali Berisha Duhet te japin Llogari perpara Drejtesis.

 26. Sevi says:

  Bravo Deputet I Nderuar .
  Me 18 Qershor Jo vec ne Puke Po ne gjith Shqiperine Bindshem Do Fitoje Partia Socialiste.

  Do e shkelim PD me Gjith Monika Kryemadhin me voten E Paster te Qytetareve Shqiptare.

 27. Sevi says:

  Bravo Deputet I Nderuar .
  Me 18 Qershor Jo vec ne Puke Po ne gjith Shqiperine Bindshem Do Fitoje Partia Socialiste.

  Do e shkelim PD me Gjith Lsi me voten E Paster te Qytetareve Shqiptare.

 28. Dorjan says:

  PS do fitoje zgjedhjet me 71 mandate sepse Pjerin Ndreu nuk flet pallavra boshe si Partite e tjera parazite…
  Forca perpara PS pa parazitet 😊

 29. Doni says:

  Pjerin Ndreu figura me e mire e Partise Socialiste.
  Shqiperia po behet shtet mbas shume kohesh dhe po fillon modernizimi mbas 25 vitesh e mbytur ne llum 😊
  Forca Pjerin se me njerez si ju shqiperia ka shprese 😊👍🏻

 30. Besi says:

  Qe nga viti 1991 ne jetojme nen hijen dhe qejfin e Saliut atij malesorit qe nuk e meriton kete emer sepse i ndot dhe i turperon gjithe ato zona te thella. Ne jemi qytetare te RSH dhe rruga jone e duhur eshte kjo qeveri me 81 deputetet e ardhshem te RILINDJES pa lsi! Bravo deputet mos e caj koken per mizat qe te rrethojne

 31. Genti says:

  Deputet si Pjerin Ndreu eshte veshtire ti gjesh ne Shqiperi.
  Deputet me virtytet me te mira qe mund te kete nje njeri.
  Fjala e tij veshtire se bie ndonjeher sepse sflet kurr pa baza keshtuqe PS do jete me 71 mandate ne zgjedhjet e 2017
  Mendoj se LSI ska si me e lujt mo sa anej sa ktej dhe PD ti thot Lulushit qe ta ruaj zerin per zgjedhjet e ardheshme se me kto kot lodhet 😉

 32. Nada says:

  Nese duam nje Shqiperi me rregulla dhe te forte vec me Kryeminister Edi Ramen mund te arrihet kjo gje.
  Kshuqe Pjerini ka te drejte qe thot se do merren 71 mandate sepse shqipetaret do dine te votojne

 33. Angjelina says:

  Per te gjithe ata pseudo skeptiket,pseudo patriote Ose Ose demokratet e flaket qe mendojn dhe besojn akoma se PD me nje kryetar te cjerre ne krye qe nuk ka fuqi me fol te thoje dy fjale. Per sali “ishullin” qe nuk ka Len me krime pa bere qe nga koha e komunizmit deri ne qeverisjen qe beri ai bashke me te paaftet qe e ndoqen. Cfare do i kujtoni dhe mbroni ketyre pseudo politikanve te PD-se? A do I kujtojm Gerrdecin? A do I kujtojm deshmoret qe binin ne protestat e 21 janarit? Ku nuk dilnim dot te protestonim te drejtat tona ne shesh se nuk dinim a do ktheheshim gjalle ne shtepi apo jo. Te gjithe ju qe flisni kundra sot jeni ata qe keni pas miqte ne pushtet ne ate kohe dhe drejtesia sot Po ju prish interesat. Vec me rilindjen me edi ramen dhe me me shume deputet si Pjerini shpresojm dhe besojm se do e ngrem shqiperin nga fundi ku e kan hedh paraardhesit

 34. PA EMER says:

  .. DUKE SHUMEZUAR ME ZERO {X. 0 } FORCAT E TJERA POLITIKE QE PERFAQESOHEN NE PARLAMENT , DUA TE THEM SE P.S.-ja NUK KA JUSTIFIKUAR BESIMIN E POPULLIT ..! BUJQESIA , SI PASURI E CMUAR KOMBETARE , DIKUR SHUME E SUKSESESHME , SE BASHKU ME INFRASTUKTUREN NE FSHAT ESHTE TERESISHT E SHKATERRUAR ..! DUKE SHKATERUAR ATO EKONOMI BUJQESORE QE DJE ISHIN MODERNE , TE CILAT “MBANIN ME BUKE” NE MENYRE “PATRONAZHI ” FSHATRA QE NUK NXIRNIN DOT BUKEN E GOJES SI VOSKOPOJA , DARDHA, MOGLICA ETJ ,QE SOT PROPANDOHEN SI ZONA TURISTIKE ..! FUSHA E KORCES ISHTE “MAGJIKE” , FSHATRAT E SAJ SI REMBECI , TEROVA , POJANI , PENDAVINJI , POR DHE ATO TE REZES SI ZEMBLAKU , PLASA ETJ NUK E KISHIN “ZILI ” QYTETIN , PASI I KISHIN TE GJITHA ..! TURISTET E SHUMTE { MOS E BENI DITEN NATE }, ME APARATE FOTOGRAFIKE NE DUAR BENIN PUNEN E TYRE ..! MBAJ MEND DHE CICANI , KENGETARI I MADH GREK KA ARDHUR NE REMBEC ME GRUPIN E TIJ , ME AUTOBUZ , PA DHENE KONCERT SIKURSE DHE NE QYTET , POR QE U PRIT ME VALLE NGA PLEQTE E FSHATIT , DHE U SHOQERUA ME VALLE DERI NE KLUBI I REMBECIT ..! KLARINISTI , SAKSOFONISTI , FIZARMONICISTI RUZHDI HAJREDINI ME GRUPIN E TIJ MUZIKOR LANE MBRESA TEK GRUPI GREK, KU SHUME U PERLOTEN ..! BEHET FJALE PER FILLIMIN E VITEVE 80 , PASI ME PAS , MOS GABOJ 2-3 VJET CICANI I MADH U NDA NGA JETA ..!MOS HARROJME DHE SA GRUPE TE TJERA NGA KOSOVA ..! TANI C1DO GJE ESHTE ZERO , PRANDAJ DHE NJEREZIT PO VDESIN NGA “KOTESIA ” , NJERES QE VLEJNE ME SHUME SE LIKJA DHE STERLIJA A SI
  I QUAJNE ..!ATO NIVELE ARRITJESH NUK MUND TE RIKETHEHEN , PASI TANI “MBRET ” ESHTE DROGA , QE FILLOJ ME NANON , E VAZHDON DHE SOT , TANI POLITIKA ME “NJESHIN ” NE KRYE KERCEJNE “PICIRIKA” APO “TA LEFTA TA FTENE OLA , JA TA LEFTA DHEN M`AGAPAS “, PAS NJE REVOLTE “RREBELJANE” QE DUHET TE JETE E DENUESHME ME LIQ ..! ME PELQEN MUZIKA GREKE , BILE SHUME , POR ATJE KU DUHET ..! .. ME PELQEN FUSHA E KORCES , PASI ATE EMER KA PASUR ,{ POR JO FUSHA E MALIQIT , QE DHE NE ARTAT E SOTME TE SHTETEVE FQINJ , AJO FIGURON SI KENETA E MALIQIT , PASI ASHTU QUHEJ BEU PRONAR I SAJ E PAS SAJ , ISH KENETA E MALIQIT }, POR TA SHOH SIKURSE ISHTE DIKUR , NJE BUKURI E RRALLE , ME PJELLORI TE RRALLE ..! ATEHERE DO TE VLERESOJA P.S.-ne dhe c`do force politike qe i ka kembet ne taban , qe i dhimset vendi , qe di te konceptoje drejt fjalet pamvaresi , liri , demokraci , unitet , ndershmeri , shtet etj ..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *