FOTOT/ Merr 15 mijë euro asistencë se vuante nga depresioni, por…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Një baba i pesë fëmijëve kishte marrë plot 15 mijë euro asistencë sociale, me pretendimin se nuk punonte dot.

Stephen Astbury, 32 vjeç, nga Blackburn, prej dy vitesh përfitonte asistencë, pasi thoshte se vuante nga “çrregullimi i personalitetit” dhe depresioni.

Por, disa fotografi të postuara në rrjetet sociale, kanë treguar se ai bënte një jetë luksoze dhe shkonte me pushime në vende të ndryshme.

Madje edhe në Paris.

Tashmë ai rrezikon burgun, për shkak se ka mashtruar autoritetet.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime.jpg","attachment_id":"652207"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-3.jpg","attachment_id":"652210"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-4.jpg","attachment_id":"652211"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-5.jpg","attachment_id":"652212"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-6.jpg","attachment_id":"652213"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-1.jpg","attachment_id":"652208"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-7.jpg","attachment_id":"652214"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-8.jpg","attachment_id":"652215"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-9.jpg","attachment_id":"652216"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pushime-2.jpg","attachment_id":"652209"}]

1 komente në “FOTOT/ Merr 15 mijë euro asistencë se vuante nga depresioni, por…”

  1. tosi says:

    15 mije pound, (sterlina), dhe jo 15 mije euro. Lexojeni mire lajmin, perpara se t’a kopjoni e t’a postoni, dmth copy-paste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *