Gazetari i Shkëlzen Berishës sulmon Nishanin: Kur e dije që s’bëje dot gjë, pse na mbajte me shpresa për 10 ditë…

Bujar Nishani ka acaruar ndjeshëm njerëzit pranë PD-së, pas deklaratës së djeshme, se nuk ka fuqi kushtetuese për të mos e dekretuar si ministër, Fatmir Xhafajn.

Ndaj tij tashmë kanë nisur sulmet.

Çlirim Peka shkruan se nëse nuk bënte dot gjë, s’duhet t’i kishte mbajtur me shpresë për 10 ditë demokratët, se nuk do e dekretonte Xhafajn.

Nuk zhgenjeu si burokrat, por zhgenjeu si moral!

Nqs nuk ke kompetence per dicka, duhet ta dish qe diten e pare.

Pas pese vitesh ne detyre, nuk mund te kerkosh 10 dite kohe per te kuptuar se nuk ke te drejte te mos dekretosh.

Me duhet ta pranoj se Bujar Nishani e filloi Presidencen si nje burokrat korrekt dhe po e mbyll si i tille.

E megjithate, ne fund nuk arriti ti afrohej moralit te atyre qe ka dekoruar e respektuar gjate mandatit te tij, moralit te atyre qe u pushkatuan pse nuk pranuan te respektojne kushtetuten dhe ligjet e kohes.

Ato te diktatorit Hoxha.

A mundej sot Nishani te bente vetem pak nga ajo qe beri Hafzi Nela e te tjere qe vete dekoroi?

Te zgjidhte moralin mbi ligjin (i cili eshte i paqarte) ne muajin e fundit te mandatit te tij?

Mundej por nuk e beri.

Ne situata kritike per nje komb, morali eshte me i rendesishem se ligjet e miratuara dhe arnuara nga kasta….

Bujar Nishani nuk zhgenjeu si burokrat por zhgenjeu si moral”, shkruan Peka.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Gazetari i Shkëlzen Berishës sulmon Nishanin: Kur e dije që s’bëje dot gjë, pse na mbajte me shpresa për 10 ditë…”

 1. Engjelli says:

  Dhe kur fletti per moral mor edepsez.

  1. me thene te drejten says:

   Hivzi Nelaj qe permend ky Majmun QimPekisti eshte nje i pushkatur gjate pushtetit komunist! Per cfare do thoni ju!? Per krimin e VRASJES! Ky Hivzi Nelaj (qe sot disa e quajne “poet”) ka qene nje halabak i rendomte qe ka vrare nje punonjes policie ne krye te detyres. Per kete krim ai i denua me vdekje!!!
   Ky eshte “morali” i Qim Peqes dhe gjithe te Qimave halabakiste te shoqerise se sotme shqiptare 🙁

  2. kashi says:

   do te lenxonte nje here kushtetuten se nuk e dinte!

 2. Moisi Golemi says:

  Ky eshte Qim Peka. Esenca permbledhese e se gjithe llogjikes dhe ideve rrokopuje te pronareve dhe sklleverve te PD. Lexojeni dhe mesoni prej tij! Mesoni c’lloj speciesh ushqejme ne keto 26 vjet!

 3. ii says:

  Po ti pjell komunistes ke moral. Te beson joteshoqe ty ae vrave ne mes te dites me aksidentin qe bere. Je surrati me i shemtuar i gazetarise,, jo vetem si paraqitje

 4. Drejtesia says:

  IK ore bajge e shpifur

 5. genoil says:

  Lereni te qetë halenë [çim petllën) aq di të bëj vetëm të leh si qëni kur i vjen ngordhja

 6. Qytetar Manual says:

  E rendesishme eshte qe Qim Peka nuk zhgenjen kurre. Ai eshte vetem me doktorin. Iteresante do ishte te shikonim se cdo thoshte Qimi sikur Zeni ti dilte kondra doktorit (eshte vetem me “sikur” sa per te testiar Qimin se nuk ben vaki nje gje e tille)

 7. Nacionalist says:

  U dhjefsha mu ne detyre, qe nga presidenti e deri tek disa institucione leshi si INStituti kunder krimeve te Komunizmit etj
  Behuni fasade e ketyre enerimeve te atyre qe kane kryer krime kunder njerezimit!

  1. partizoni says:

   E lave bythen ti,se ke pune ne darke! Vjen lali me pallosh ne dore e ta ngul,po e du zonen e lame 😀 😀 😀

 8. Gerto says:

  Cimi c’thone larcelat???Viti i keq ky…s’ka dhe fara….keq punet.
  O Cim leri politikat se mos te dali ndonje vidio neper parcela…e pastaj hajd ti mbushesh mendjen miletet se ti ne parcela veti si “gazetar” ….e jo si 50perqintesh.

 9. Qelepirxhiu says:

  Akoma më shumë vërtetohet, se PD dhe pasuesit e saj “tip Qim Peka”, janë thjesht një bandë mafioze, që shkel ligje e moral, sipas interesit dhe konjukturave të ditës…! Vërtetohet ajo që thotë Ilir Yzeiri në një shkrim më lart, se bandat mafioze dhe llumpeni që përbëjnë në pjesën më të madhe PD-në dhe pasuesit e saj (jo se nuk ka të tillë në partitë e tjera, ku dhe aty janë me shumicë), nuk mund “të bashkëjetojnë” me shtetin ligjor dhe ligjet e demokracisë… Këtu dua të tregoj “një histori” që thuhet (ku në mos është e vërtetë, fabula e saj është plotësisht e vërtetë): Aty nga vitet 1947-48, kur Enver Hoxha u takua me Titon, ky i fundit i tha që lëri njerëzit e lirë, të shkojnë jashtë si emigrantë, të punojnë dhe të sjellin valutë në Shqipëri, njëlloj si bletët në koshere… Këtë politikë pragmatiste, zbatoj unë në Jugosllavi- i tha Titua. Dhe Enveri u përgjigj: ” Ti e zbaton atë politikë, sepse ke bletë, ndërsa unë kam grerëza, që jo vetëm mjaltë nuk do sjellin, por po dolën, nuk kthehen më…”

 10. Peco says:

  Te besh fajtor Presidentin dhe sidomos ti kerkosh atij te shkel Kushtetuten, qofte dhe ne emer te moralit ( leshmorali i Cim Pekes) eshte nje psikologji barbaresh, e atyre qe tallen me ligjin dhe jane te gatshem ta shkelmojne ate sa here qe ua kerkon interesi. Pra, njerez parashteteror, shpellar. Duam te ndertojme shtet ligjor, O Cim Peka, gje e cila kerkon qe kurre te mos e vesh ne diskutim ligjin, o hajvan hesapi, merr vesh ti apo jo?

 11. "BOHOTINA" says:

  Presidenti dihet tanime se kush eshte. Ushtar i bindur i Zenit, se i Salih-ut dihet me kohe. Po ti si gazetar s’ duhet te kishe dale per kete se diskretitove veten dhe PD e marre fund.

 12. genci.d says:

  Kur flasin per moral te pamoralshmit .Nese do kishte pak moral Berisha duhej te zhdukej vete nga harta politike shqipetare.Nese do ishte i moralshem Basha nuk do fliste si kaposhi ne maje te plehut nga Shpella e Lirise.Ligjet jane per tu zbatuar jo per tu diskutuar.Ligjet diskutohen ne Kuvend dhe kur miratohen nuk ka bir kurve qe tu beje moral..Atehere nuk kemi shtet por kemi anarkokomuniste qe sfidojne kushtetuten.Tre muaj ju ndajne nga zgjedhjet , shtrojeni bythen e bindeni popullin t’ju jape voten dhe pastj nuk do kemi Xhafaj , Rama etj por do kemi Noka UDB , Rustem pijaneci ,Berishe Komunisti ,Lul Refugjati etj…Moret fund me gjithe tespi e tosun bac…Te fala i bej sateme Lul….Nuk shkon dot as ne Hollande tani se fituann shoket e Rames…Por ska problem ke Serbine ,Rusine qe te presin…

 13. . says:

  – O POPULL e shikoni se kush jane ata te “REPUBLIKES RE” ? … kur djali atij qe po perpiqet te coje Shqiperine ne lufte jep URDHERA dhe hiqet si PRINC !

  – O POPULL ne 18 Qershor t’i japim shkelim e fundit kesaj CETE-PD dhe e djathta te kaloje me FRD-ne e Bamir Topit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *