LSI “paralajmëron” Ramën: S’ka zgjedhje pa opozitën, janë farsë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse.

Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi i kësaj situate politike.

“Ne kërkojmë kapërcimin e këtij ngërçit politik.

Nga mitingjet nga çadra apo nga zyra duhet të arrihet një dialog politik.

Është absurde situata e krijuar nga opozita”.

Kujtojmë që kryeministri Edi Rama është shprehur se zgjedhtej bëhen edhe pa praninë e Partisë Dekokratike

I pyetur për dekretimin e Fatmir Xhafajt, ai tha se nuk ka surpriza dhe asnjë arsye që LSI të mos e votojë Xhafën.

“Çështja e ndryshimit të ministrave është e drejtë eksluzive e kryeministrit.

LSI asnjëherë nuk është imponuar, asnjëherë nuk ka kërkuar as LSI dhe as kryetari, nuk kemi kërkuar të largohet ky apo ai ministër.

Duke qenë se respektojmë tagrin kushtetutes, çështja e votimit është procedurë e karakterit formal dhe nuk besoj se LSI të ketë arsye ose motiv të votojë ndryshe kur është fjala për votim të ministrave”, deklaroi Luan Rama.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “LSI “paralajmëron” Ramën: S’ka zgjedhje pa opozitën, janë farsë”

 1. Tironci says:

  Beni dhe ju bojkot, karabaxhella se dhe pa ju behen zgjedhje, per bukuri madje.

  1. besi says:

   Opozita apo kushdo parti mund te bojkotoj.
   mos harroni se te gjith keto jane ne kurriz te qytetarve, taksat tona.
   Populi ka vatuar te Majten, dhe te ngresh cadren ne bulevard, te prishesh jeten e nje qyteti e ti thuash tjetrit ik ti te bej qeveri une kjo nuk eshte demokraci.
   Si te ik e Majta? Popoli ka vatuar te MAjten? Ku e merr te drejten Rama apo Meta te ikin? Nuk kan te drejte ta kalojne qeverine ne nje qeveri teknike se ka teka e djathta. e djathta po te doj e po te mundet ti fitoj zgjedhje.
   po ne se fiton e djthata dhe ngre cadrat RAMA e te thote ik ti, s enuk besoj te ti. Pse kushtu vazhdohet.
   jo or jo , kjo eshte shkelje demokracie. Shkelje e te drejtes time, shkelje e votes time. Populi besoi te majten, ne se nuk ka besim me e tregon me vote.
   se nuk vidhen 1 miljon vota.
   nese blihen, eshte faji popoliit jo i atyre qe blejne, eshte faji i injoranteve pa asnje ndjenej kombetare. Vota nuk shitet, nuk eshte faji varferise.
   eshte faji i injorances ne kete rast.
   Por nese vidhet, atehere ka ndeshkim nga gjykata. Meqe Luli nuk e do vetingun dhe i beson ketyre gjykatave, ca dreqin ka.

 2. Kanan Djali says:

  Nga keta pisat e mutit e ka marre garancine Fyelli i PD,ne te semes do shkoni te dy…

 3. vlora.vlora says:

  o ca legen deputet qe je ti mu si kurvat

 4. gjergji says:

  fare e keqe.. ..

 5. alma says:

  Keta te LSI Jane me te ndyre se PD Keta jane shkaktaret kryesor te kesaj gjendje se i mbajne varur sjane as mish as pershk turp per ta.

 6. populli, te cilin e rropet Ju te mallkuar says:

  Luan Rama me gjithe Lesh e line do hane nje MUT TE MADH me 18 qershor,po skane faj keta ,faj pati Edi Rama qe beri koalicion me hajdutin Meta dhe kurven LSI

 7. Toni says:

  Po cfar thua mor q3lbes1re !? Opozita kerkon qiqra ne hell. Cfare duhet te bejme tani, ti plotesojme tekat si atyre femijeve te llastuar ?? Pse nuk e thoni troc mor parazitet me te medhenj te ketij vendi qe me te marre garancine qe nuk ka vetting dhe balozet e ketij vendi bashke me miliardat e tyre nuk do preken, atehere opozita do hyje ne zgjedhje. Plasini syte shqiptare dhe kuptojeni qe kerma lsi eshte bllokuesja kryesore e cdo reforme. Zoti Edi Rama, largoje kete te keqe sa me pare dhe hy i vetem ne zgjedhje.

 8. Republika e Kanabisit dhe Plehrave says:

  Aleanca e qelbsinave kryesuar nga socialistet e Enverit tani demokrat te reformuar, si puna e ketij Fatmirit apo Gramoz Rucit etj, tani e kuptojne se e keqja me e madhe nuk jane Sali e PD por LSI e Ilir Muta


  Vdekja e LSI do shenoje dhe clirimin e Shqiperise nga plehrat e politikes shqiptare. Mbani mend , se po shkuat ne zgjedhje me LSIne jeni njelloj pergjegjes per fatkeqsine e Shqiperise.

 9. pjeter says:

  E KAM SHKRUAR EDHENE KOMENTET EMIA TE MEPAESHME, LSI-JA KA SHUME PER TE HUMBUR NGA REFORMA NE DREJTESI, THJESHT PER TA KUPTUAR, KA BASHKEQEVERRISUR ME SALIUN DHE KANE BERE BASHKE ZULLUME, DHE ESHTE ME SE E QARTE QE I TREMBEN KESAJ, NE QOFTE SE DOTE NDODHE E KEQJA, MBAJINI MEND KETE NJERES SEPSE JANE SHKAKTARET KRYESORE, DHE MUNDET PA FRIKE TI QUAJME TRADHETARE TE KOMBIT, NUK ESHTE THJESHT NJE DEMOSTRIM FORCE E OPOZITES SE VERTET,LSI-SE, ESHTE QE KETA PO SHFRYTEZOJNE LEMSHIN E KRIJUAR NGA BASHA, PER TE RREGULLUAR VETEN E TYRE, KUR TE BEHET KJO REFORME SHUME KRYEBASHKIAKE APO KYETARE KOMUNASH QE KANE QEVERRISUR NE LSI-NE DO I SHOHIN KEQ PUNET, JAM I BINDUR QE TE GJITHE HAJDUTET EVERETET E LENE POLITIKEN DHE SHQIPERINE, NE QOFTE SE KANE GARANCI QE NUK DOTE NDIQEN NGA LIGJI, PO E THONE HAPUR, DUAN NDRYSHIME NE KETE REFORME DHE KETE PO KERKOJNE, KETA PO PROVOKOJNE BASHKE ME SALUN DESTABILIZIM, DHE SHKOJNE NEPER RRETHE DHE NA HEDHIN VALLE ME POPULLIN, PO SIKUR TE DALIN TE GJITHE ATA QE KERKOJNE QE ZGJEDHJET TE BEHEN SIPAS DATES SE PERCAKTUAR, DHE KUSH NUK MERR PJESE SI PARTI TE ZHDUKET?NUK KA KUPTIM C’FARE DOTE THOTE SIPAS LUANIT TE LSI-SE QE PA OPOZITEN NUK KA ZGJEDHJE, CILA ESHTE ZGJEDHJA SIPAS ZOTRISE?MLIDHENI MENDJEN MOS E CONI VENDIN SI NE LIBI, SE NUK KA DREQ QE JU SHPETON, NGULENI NE KOKE.

 10. LORA says:

  Nuk duhet harruar qe ky luan rama eshte nje nano-kurve ekzemplare,,,,,dhe qe eshte dhunuesi ,me rrahje,i gazetarit Ilir Babaramo,me 1994-en,,,,,kur ky nano-kurve ishte minister I brendshem,,,,dhe kur per kete arsye protesta e njerezve ne porten e M.Brendshme e ngriti zgupthi kete vanitoz te neveritshem.
  Ky fare nen-kryetari I LSI-se ,me deklaratat e tij te fundme ,eshte demi I vete partise se tij,,,,parti qartazi tejet e interesuar per te mbajt Shqiperine ne ngerc politik;nderkohe qe ngerci eshte po qartazi I brendshem ne nahijen kusaro-kriminale dhe antishqiptare shqup-se, perballe Vetting-ut dhe reformimit qilizme ne drejtesi.

 11. ela says:

  O malok.mati , mos kujto se i ben nder njeriut vetem shton urrejtjen ndaj vetes dhe ilir metes.ti je vertet hien,qe ke dal nga PS, le te jene zgjedhjet fasade .ti mor malok bashke me moniken ,e te gjitheve ju ne tregoni fasaden.mbaroi koha e maskarenjeve.fund.koha juaj mbaroi.zoti ka me te dhene ate qe te takon.kur kalon ke tirana e re njerezit vec te shofin me perbuzje ,pik stim skane per ty dhe qelbesirat e LSI-se.apo i mbushet xhepat dhe skeni me nevoje.Nje gje te dish ne se ka korupsion ne shqiperi eshte ne vendet ku LSI ,ka drejtimin.Hipotekat,Kesh,Ne drejtorin arsimore ku shefe personeli eshte Engjellushja juaj,ne transport dhe kudo qe drejtoni ju qelbesat

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *