Pranga mashtruesit nga Tirana, prezantohej si zv.drejtor i ALUIZN-­it

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin Artan Laçi i cili  prezantohej  para qytetareve si zëvendësdrejtor i Përgjithshëm i ALUIZN-­it.

Laçi duke u prezantuar nën këtë pozicion pune, mashtronte qytetarët duke marrë prej tyre shuma të  konsiderueshme parash.

Pohohet se Laçi u premtonte qytetarëve se kundrejt parave do t’i pajiste ata leje legalizimi për banesat.

Ai akuzohet nga policia se ka kryer një sërë vjedhiesh përmes mashtrimit.

Seksioni i Hetimit te Krimit Ekonomik dhe Financiar pranë Drejtorisë Vendore te Policisë Tiranë  bëri arrestimin dhe po punon për të zbuluar të tjera raste ku Luaçi ka përvetësuar shuma parash.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *