Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin, do shkojmë në zgjedhje

“Me Saliun e pa Saliun me Lulin e pa Lulin, do shkojmë në zgjedhje”.

Ky është qëndrimi që kryeministri Edi Rama, njëkohësisht kryetari i Partisë Socialiste ka mbajtur në mbledhjen e grupit socialist, bën të ditur Ora News.

Edhe dje në komunikimin javor, kryeministri Edi Rama i kërkoi opozitës që të dalë nga çadra, pasi sipas tij, nuk ka për të ardhur ndonjëherë ftesa për qeveri teknike dhe as oferta për shtyrjen e zgjedhjeve.

Në grupin e PS-së u caktua dhe 2 prilli si data për mbledhjen e Asamblese së Përgjithshme dhe 29 prilli si data kur do mbahet Kongresi që do të miratojë dhe listat e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit 2017.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Rama këmbëngul: Me dhe pa Saliun, me dhe pa Lulin, do shkojmë në zgjedhje”

 1. tomorri says:

  Jepi se keta te çaderes jane ne fazen e çmendines por nuk ka problem me mire pa ata se me ata.Shqiperia do te behet shume me e mire pa Salene dhe Lulene kete do ta regoje koha qe nuk gabon kurre.

 2. joti says:

  E veme me bast?! Jo, sje oer te shkuar. Si gjithnje do dakesh fo thuash..une se kisha menduar se…mendova se…po sikur te ishte…vullneti I popullit…uniteti e bla bla..
  Nejse …Ramlleqe……

 3. partizani says:

  te lumte tyta

 4. shqip says:

  U shkoi jeta çadrave. Keta Po perpiqen mos hyne ne zgjedhje. Edhe sondazhet Brenda shqupit japin rezultate te frikshme. Sa te dalin Force e katert apo e peste, keta me mire s’dalin nga çadra. Pune shqupi, s’ ben nje Here nje gje ye mbare. Mbeten me ultimatume si don kishoti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *