REPLIKAT/ Anila Basha ia plas Bashës në fytyrë live: Më keni dhënë para edhe ju…

Lulzim Basha ka folur mbrëmjen e së hënës në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës, në një lidhje direkte.

Por, gjatë lidhjes, ai ka shkëmbyer disa replika me gazetaren Anila Basha.

Kjo e fundit i ka thënë Bashës se e ka lënë partinë pa kryetarë nëpër rrethe dhe e ka pyetur si do hyjë në zgjedhje.

Basha: Mos bëj cic mice, mos bëj zhurmuesin, hajde bëhu anëtare e PD dhe merre ti në dorë drejtimin e PD.

Gazetarja: Me batuta si këto nuk fiton dot zgjedhje, nuk ke kryetarë të PD-ve nëpër rrethe o zotëri, si do hysh në zgjedhje?

Basha: Kur ti flet dhe unë flas nuk dëgjoj.

Por, në një moment replikash, kur Basha përmendi mediat pranë qeverisë, gazetarja ia ktheu: “Më keni dhënë dhe ju lekë zoti Basha kështu që nuk eklipsohem nga kjo”.

Me këtë, Anila Basha ka treguar që Basha, pavarësisht akuzave për kapje dhe blerje mediash, vetë paguan gazetarët.

 


20170320-215200 by revistaime

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “REPLIKAT/ Anila Basha ia plas Bashës në fytyrë live: Më keni dhënë para edhe ju…”

 1. Shkerdheni i Saliut says:

  Z. Anila ne si qytetare i dime keto poshtersi te blerjeve te mediave nga shalengjituri Lulush pra Saliu, por kur e degjon dhe e shikon LIVE dhe ja perplas ne fytyre eshte dinjitoze dhe per tu marre shembull nga te tjeret.
  Ky shalengjitur kriminl i faktuar me prova , sadist, antishqiptar sulmon kedo qe eshte kunder ngrehines se cadres te ngritur ne vendin e Krimit.

  1. elona says:

   po ku eshte dinjiteti kur kjo vete eshte pjese e atyre qe paguhen nga politika?!

 2. MeleqAgaci says:

  Anila Basha ka qene kunata e Fatmir Xhafes o Ymer.. natyrisht qe do beje kakerdhi te shurrosura

 3. haha says:

  bravo moj gazetare,,,,,,basha mbeti si i dhjere………..bajge salehsiane

 4. Qelepirxhiu says:

  Kur shikon (dhe dëgjon) këtë fytyrë-petull shtatëlekëshe, të vjen për të vjellë…

 5. Hasani says:

  ka qene (ne dac besojeni ne dac jo) edhe dashnorja e Pandeli Majkos…

  1. Bisha says:

   Dy Bashe ne nje dere njeri pjerdh tjetra mban ere! Paffyresia r medias qe pranon haptazo se kane marr leke nga pd e imagkikoni edhe mga Ps tani! Se ska sesi te mbijetoj portali pa asnje reklame si kjo gazeta ketu!!

 6. Liko says:

  Ne nje emesion me gazetaret kur ishte Kryeminister Saliu , gjate nje debati me Anila Bashen , Saliu ja beri te qarte atehere kete qe thote tani Anila. Po te jene gazetare tamam le ti thone te gjitha rastet, ne te kundert Shqiperia nuk behet.

 7. Gjergji says:

  Per cfare ja kane dhene leket Anila Bashes, apo mos ka varur ndonje fener te kuq tek dera e shtepise.

 8. Injorante says:

  O injorante qe nuk u mesove nje here te behesh as femer e as gazetare. Po pranon publikisht se sa e peshtire je, si e shet veten dhe profesionin. Ti je fiks per shprehjen prostitute mediatike dhe me gjere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *