Shokon Le Pen: Nëse fitoj Francën, anuloj njohjen e Kosovës, tokë e shenjtë serbe

Kandidatja presidenciale, Marine Le Pen, ka deklaruar se kur të bëhet presidente e Francës do ta nisë anulimin e njohjes së Kosovës.

Në një intervistë me gazetën serbe “Srpski Telegraf”, kryetarja e Frontit Demokratik ka thënë se “Kosova është tokë e shenjtë serbe”, prandaj shteti i saj “do ta tërheq njohjen e Kosovës”.

Po ashtu tha se ndaj “serbëve është bërë padrejtësi e madhe në vitet e ’90 dhe se Evropa është e obliguar të përmirësojë këtë padrejtësi”.

Sipas sondazhit të fundit, nga gazeta e famshme “Le Figaro”, Marine Le Pen dhe kandidati i qendrës Emmanuel Macron udhëheqin garën presidenciale me nga 26%, përfaqësuesi konservator Françios Fillon ka 17%, ndersa dy kandidatët majtistë, socialisti Benoît Hamon dhe ekstremisti Jean­Luc Mélenchon, kanë nga 12%.

Zgjedhjet presidenciale në Francë do të mbahen më 23 prill.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Shokon Le Pen: Nëse fitoj Francën, anuloj njohjen e Kosovës, tokë e shenjtë serbe”

 1. temp says:

  Nacionalizmi kerkon lufte. Nje here lejuam te na nxirrnin nga shtepite. Heren e dyte nuk do ti leme. Shume mire qe paska thene keshtu pasi i paska dhene nje fakt te mire qeverise se Kosoves te krijoje menjeher ushtri. Alenaca Franceze-Sllave eshte e njohur. Te vetmit garante per pamvaresine tone jane usa-gjermanet-austriaket-disi hungarezet, dhe turqit si barazpeshe e greqise.

  1. Albani says:

   Fjale me vend temp.
   Ndoshta Lepen dhe Turqine nuk do qe ta njohe per shtet,por pordhet e medha do tja grisin breket ne qofte se I kane ngelur.
   Franca dhe sidomos fashizmi Francez njihet si shtet kolonizator modern,prandaj dhe e kuptojne Serbine.

  2. u dhim tu qesh says:

   Mari Le Penis ka mungese kollodoku 😛 😛 😛

 2. pro says:

  …Marine le pen po zbaton formulen kriminale te kufijve ballkanike ne 1913-ten,..te paraardhesve te saj..Kosova do eci edhe pa ndihmen e kesaj qyqareje..

 3. albaniafirst says:

  E kujt I plasi per kete rruspi!
  Dava prostitutash, qe mbasi s’kane lene dordomuz maroken e algjerian pa provuar, ju kane futur politikes. Franca historikisht ka qene kunder shqiptareve, por ne as na plas fare per keta plehra. Bashkimi kombetar I trojeve shqiptare eshte pergjigja qe duhet ti japim ketyre legenave fashiste te Frances apo kujdo tjeter. Detyra jone eshte qe te pastrojme rradhet tona nga agjentet e sllaveve dhe grekeve dhe te forcojme marrdheniet me aleatet tane tradicionale, Gjermanine dhe SHBA.

 4. ...!?!? says:

  Kesaj Marie le vagines duhet tja edh ndonjeri trut ne here ,pushtat e evropes ,vrimshpumit ,mir ja bejne salamalekot qe i hedhin ne ere !

 5. studenti says:

  Jo se mos eshte toke e satëme, se e Serbise jo, psikopate

 6. Lugati says:

  oj marie..shko propozoja kte gjo ANGELES..TA JEP pergjigjen direkt moj rruspi

 7. Zamani says:

  Kam një mendim tjetër veç sa shkruhet. Këta lidrëshipët shqiptar të mbledhin mëndjen dhe të hartojnë ligjet për procedurat e bashkimit të dy shteteve shqiptare në nji shtet arbëror.. pastaj le të vazhdojmë të lehin franco serbët.
  Zamani

 8. valer says:

  Nuk e kuptoj perse keta patriotet europiane mbeshtesin nje vend koti si Serbia dhe nacionalizmin e saj? Per shkak te atij vendi filloi dhe Lufta e pare boterore. Per cfare identifikohen keta me Serbine, nuk e kuptoj? Ne rregull Kosova eshte myslimane dhe nuk e duan po Serbia ortodokse c’lidhje ka me Francen katoliko-protestante? Jane dy kultura krejt te ndryshme. Le Pen duhet te mirenjohese qe kosovaret nuk u hapen ne Evrope si vaji ne lakrat po te ishin lene pa atdhe. Do fillonin ashtu sic dihet boterisht me mafie dhe krime jashte shtetit, si puna e kurdeve. As nuk integrohen e as asimilohen. Me mire qe jane aty ku jane bashke me mafiozet serbe e boshnjake qe gjithashtu kerkuan azil ne Europe gjate luftes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *