“Sky Sports”: Ky do të jetë formacioni i Italisë ndaj Shqipërisë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Trajneri i kombëtares Italiane, Giampiero Ventura,  pritet të luaj me ekipin më të mirë në sfidën kundër Shqipërisë.

Për këtë ndeshje tekniku i italianëve pritet që të hedhë në fushë një skuadër sulmuese duke parë formën e mirë që sulmuesit Italian po kalojnë.

Sipas “Sky Sports”, Ventura do të luaj me formacionin 4-2-4 dhe me lojtarët më të mirë që ka.

“Sky Sports”, ka vendosur dhe formacionin me të cilin do të luajë Italia.

Formacioni Italisë.

Buffon, Zapacosta, Barzagli, Bonucci, De Siglio, De Rossi, Verratti, Insigne, Candreva, Belotti dhe Imobile.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *