Thomas Tuchel, trajner i ri i Arsenalit?

Lajme të bujshme vijnë nga Gjermania.

Gazeta ‘Bild’ raporton se Arsenali janë të gatshëm t’i ofrojnë kontratë trajnerit te Borussia Dortmun, Thomas Tuchel, për të zëvendësuar Arsene Wengerin.

Skuadra nga Londra më në fund ka vendosur t’iu përgjigjet kërkesave të tifozëve, duke ndarë rrugët me Wengerin në fund të sezonit, pas dështimeve të shumta në vitet e fundit.

Dhe për pasues të tij, kanë zgjedhur trajnerin Thomas Tuchel, i cili drejton Borussia Dortmundin.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *