Trajneri i italisë, Ventura: Tifozat shqiptar do ta pushtojnë Palermon

Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka deklaruar se stadiumi i Palermos “Renzo Barbera”, do të mbushet me tifozat kuqezinj pavarsisht largësisë.

Ventura tha se një gjë e tillë nuk mund të evitohet, pasi edhe në të kaluarën shqiptarët kanë treguar dashurinë e tyre për Kombëtaren, prandaj skuadra e tij duhet të përkushtohen vetëm në fushë, e jo çfarë ndodh në tribuna.

Ndeshja në Palermo? Unë nuk i zgjedh stadiumet. Kurrë nuk jam involvuar në gjëra të tilla. Isha i pranishëm kur luajtën në Genoa më pas në Marseille kur Shqipëria luajti me Francën dhe shumica e tifozëve në stadium ishin shqiptarë. Mendoj se ata do ta pushtojnë edhe Palermon gjithashtu”, deklaroi Ventura.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *