Trishtimi i Sali Berishës me dy konkurrentët për pasardhës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Nga Mero Baze

Sali  Berisha  nuk ka folur për atë çfarë Bujar Nishani ka bërë, jo se i mungon guximi, por nuk do të përmendë arsyen. I qartë përse njeriu më i bindur i karrierës së tij politike, ndryshoi vendimin pas mesditës, ai ndjehet i mërzitur jo aq nga Bujar Nishani, se sa nga fakti se atë e detyruan të mbajë atë qëndrim, ata që po këmbëngulin për Vetting-un dhe që kanë marrë kontrollin mbi reformën në drejtësi.

Por e mërzit dhe fakti që Lulzim Basha u tregua më fleksibël. Edhe pse nuk i përmban dot mbështetësit e vet që po e shajnë Nishanin me libër shtëpie, ai e kuptoi se rruga më e mirë ishte të përshëndeste Nishanin dhe ta kalonte topin tek dyshja Rama-Meta, sa për të larë gojën. I vetmi rrezik i Lulzim Bashës prej dje në orën 18:00, është fakti se kush do të jetë partneri i SHBA në Partinë Demokratike, ai, apo Bujar Nishani.

Ky i fundit duket se hodhi një hap të sigurtë përpara, duke mbajtur Presidencën jashtë krizës politike dhe duke qenë në një gjatësi vale me këshillat e SHBA dhe BE për këtë çështje.

Është kjo arsyeja që lajmi i dytë që prodhoi Basha pas përshëndetjes formale të mosfirmosjes nga Nishani, është nisja e tij në SHBA me Fatmir Mediun, me shpresë për të gjetur një mekanizëm të mbështetjes politike për protestën dhe një justifikim për ndërprerjen e saj.

Dhe ky mund të jetë një zhvillim pozitiv. Është më mirë që në PD të ketë garë se kush mund të bëhet me SHBA, se sa kush mund të bëhet me Berishën.

Nishani dha një shembull të mirë në këtë drejtim. Edhe nxitimi i Bashës për të marrë valixhen dhe Mediun me vete, e për t’u nisur në SHBA, është gjest pozitiv, edhe pse është një përpjekje për t’i zgjidhur punët me lobistë.

Pak nga pak do ta kuptojë se në Uashington do të dëgjojë ato që mund t’i dëgjonte dhe pa para tek “Rruga e Elbasanit”, por kjo ka pak rëndësi. Pak rëndësi ka nëse do të takojë vetëm senatorë e kongresmenë përmes lobistëve, apo zyrtarë amerikanë. Pak rëndësi ka dhe nëse do ta mbyllë çadrën apo ta mbajë hapur pasi të kthehet. Biles ai nuk do jetë në bulevard kur të kalojë Fatmir Xhafaj për të hyrë në zyrë dhe ai s’ka mbi trupin e kujt të kalojë. Por e rëndësishme është që ai po tenton të rivalizojë me Nishanin si pro amerikan, dhe ky është një lajm i mirë brenda PD .

Por nga ana tjetër, ky është një lajm dyfish i mërzitshëm për Berishën, i cili e di mirë që kjo histori përfundon me dorëzim dhe kundër tij.

Sali Berisha është dyfish i mërzitur, pasi të dy ushtarët e tij në PD, tek të cilët ai ka garancinë e trashëgimisë politike, po hyjnë në garë me njëri- tjetrin, se kush të afrohet më shumë me ata që po këmbëngulin për reformën në drejtësi dhe që kanë në shenjestër Berishën.

Berisha është një ujk i vjetër në politikë dhe ka pasur situata shumë herë më të rënda se kjo e Bashës, për të zgjidhur në kushtet e izolimit të plotë, dhe ja ka dalë natyrisht me fuqinë vendimarrëse që kishte në PD. Ai ishte një lloj zoti që kishte të drejtë të bënte dhe paqe, dhe luftë, të bëhej dhe anti-amerikan dhe pro amerikan, të niste një betejë e ta linte në mes pa asnjë shpjegim, pasi militantët e besonin dhe e dinin që nuk i tradhtonte. Ai është i vetmi që kishte të njëjtën mbështetje dhe kur e burgoste Fatos Nanon, dhe kur e ftonte për kafe në PD, dhe kur futej në burg nga Ilir Meta, dhe kur bënte qeveri me të, dhe kur urdhëronte sulm mbi Ambasadën amerikane, dhe kur hiqej si pro-amerikan.

Basha nuk e ka këtë privilegj. Ai po tenton të mbetet në lojë brenda PD-së, jo duke pasur parasysh Berishën, por duke ndjekur shembullin e Nishanit, që e shiti Berishën, para këshillave Perëndimore për të mbajtur larg krizën nga Presidenti.

Dhe e gjithë kjo e trishton Sali Berishën. E trishton dhe e mbyt zemërimin me heshtjen e tij, duke parë me neveri se si mund të përfundosh kur zgjedh të kesh pasardhës dikë që të shikon si shpëtimtar, ose si varrmihës. Tani e shikojnë si të tillë, ndaj po rivalizojnë sikur ai të ketë vdekur.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Trishtimi i Sali Berishës me dy konkurrentët për pasardhës”

 1. N/A says:

  NUK KA ZOG KURVE NE BOTE TE NDAJE KRIMINELIN BERISHE NGA DEVILI LUL
  QE AKOMA BYTHET E TYRE JANE TE GJAKU I DERDHUR NE 21 JANAR
  NE ZGERDHIMJEN E DONALD LUSE DHE NEN EREN E QELBUR
  TE POTUREVE TE MBUSHURA TE EDRAMES
  …………
  LUGAT XHELAL BASHA ESHTE
  LAPIDAR DIAMANTI QE
  USA-BE-NATO
  I KANE NGRITUR
  ENVER HOXHES
  BASHKE ME TE
  PERMJERRURIT POLITIKE
  DHE INTELEKTUALET
  RAKITIKE
  ……..

  ME ATE PROFIL KRIMINAL
  QE KA YLLI N NGJITJE I FAQEZIUT ARVIZU,
  NE CDO VEND TE BOTES
  DO ISHTE DENUAR ME BURGIM TE PERJETSHEM OSE DO ISHTE LINCUAR
  APO EGZEKUTUAR NGA VIKTIMAT E TIJ

  #####

  “PROFILI I LARTE” KRIMINAL I DEVILIT LUL

  A
  -Enigme do ngeli numri I nje pashaporte amerikane me numra ekstra e paraqitur ne Hollande ne nje zyre noterie (nuk eshte zyre gabelesh) per marrje shtepie.As sot e kesaj dite nuk ka ndonje prononcim zyrtar qe nab en te besojme se eshte nje 007 I prodhimit serb me market e lobit serb te amerikes qe eshte akoma I fuqishen ne shba dhe per kete mjafton te kujtojme damir fazllicin mikun e Tom Rixhit me seli ne Washington qe jane kumbaro te serberishes te sllobo dankes.

  B
  -Enigme do ngeli dhe rrugtimi illegal I maskuar si” inxhinier rrugesh” me pashaporta fallco( kush qe ai udbash qe ja siguroi) ne Bicaj dhe te shtepia e verdhe per te spiunuar “krimet” e UCK.Nqs do shfletojme deshmite e antropologut peruan qe ka kerkuar “eshtrat e serbeve” qe I kishin marre melcite dhe veshkat ne shqiperi I bie qe LUBasha te kete qene si te gjenerali ushtrise vdekur si Koloneli Zampa ne versionin serb..

  C
  -Enigme do ngeli kush e komandoi me pult LUBashen qe pikerisht ne vigjilje te jubileut te Kosoves ne 18 shkurt 2012 ne menyre ektremisht provokative hiqet tabela me emrin e “ deshmoreve te 4 shkurtit” dhe vendoset ajo e IBrugoves. Dihet qe Rrugova eshte kusheri me gjakatarin Xaferr deva qe ka qene filonazist dhe me vone ne luftene ftohte me detyra terroriste kunder shtetit shqiptar.Pra hoqem nje embleme “komuniste” per te vene nje emblem naziste….A kemi te drejte te themi qe LUBasha eshte neonazist…
  D
  -Enigme do ngeli kush e komandoi me pult LUBashen qe pikerisht ne vigjilje te Clirimi teTiranes nga partizanet (te ndihmuar nga anglo-amerikanet) te sjelle eshtrat e Rrahmet Zogut.Kush jane keto forca te errta qe duan te percajne kaq egersisht shqiptaret

  E
  -Enigme do ngeli kush e komandoi me pult LUBashen qe pikerisht ne vigjilje te ardhjes se Rrahmet Zogut ne 24 dhjetor 1924 me bajonetat e serbit I ngriten permendoren te stacjoni trenitEshte po ky edepsez qe eshte shprehur hapur kunder Fan Nolit njeriut me poliedrik shqipfoles per te gjitha kohrat…

  F
  -Enigme do ngeli se pse nga te gjithe “‘6 kokat” e parise Tiranes qe shkuan ne Washington ne pranveren e 2012 per te takuar zotin Filip Riker vetem LUBasha u percoll dhe u prit personalisht nga honorable Arvizu dhe u proklamua ne media si yll ne ngjitje

  G
  -Enigme do ngeli se pse zoti Arvizu ne mars 2011 ne nje proteste rinore te PS ku hidheshin parrulla per ministrin e brendshem “Luli vrases” doli gjoja rastesisht (ofendim pa kufi I shqiptarve) perballe tyre dhe takoi po rasteshit forcat e policies duke I pergezaur per pune e mire kunder kokepalareve..no coment

  J
  -Enigme do ngeli se pse zoti Arvizu ne protesten mbare kombetare kunder LHL ne 15 nendor 2013 u tregua “agresiv” me LUBashen duke I then se ai I shkeli vijen e kuqe..dhe nuk kaloi shume dite po ky ambassador pas pak diteve I kerkon ndjese ‘Yllit te tij ne ngjitje” kur I shkoi te Shqup-I te cilin sapo e kishte grabitur Pedeja…Pra kush ishte me I madh “ne detyre” Luli apo nenpunsi Arvizu..

  M
  -Enigme do ngeli qe gjate “komandimit” te tij si minister I jashtem ndodhi akti me makaber I mundshem me greket me e rende se e detit Jon…jo vetem qe u miratuan varrezat e ushtareve greke sipas vije imagjinare te vorio epirit (tashme varrezat jane enkllava greke) por u be ge shiblerja e kockave ne biznes qe nuk ishte pare ne historine e njerzimit dhe ky minister monster nuke hapi sqepin kurre …

  “PROFILI I LARTE” DEFICENT I DEBILIT LUL

  -LUL LEGENI
  Ajo qe nuk eshte enigma eshte qe e vetmja detyre qe I kane lene shqup-taret – LUBashes ishte organizmi I super pastes per 100 vjetorit qe u degjenerua ne betejen e legenave ,kusijave dhe bidonave te haleve per pasten e Lules

  LUL TRAPI..ME FALNI TRAMI
  Ajo qe e ben debil kete devil eshte ceshtja e tramit.Ajo tregon se ky jo vetem qe eshte “alifmatrak” qe eshte Lul-Nul se nuk kishte mundesi por dhe nga ana urbanistike bashkohore ishte gomarllek por dhe u mundua qe t’ja fusi Rames fajin…

  -LUL MALOKARI
  .Ne nje miting electoral ne 2011 ne nje salle me malsore me moton “nikaj-merturi voton lulzim bashen” ky I fundit akuzen me te madhe per Edi Ramen e kishte se e kishte kthyer bashkine ne zyre partie..Kur nisen pyetjet nje person e pyeti nese fitonte bashkine e Tiranes a do ta pranonte dhe ate te kryetarit te PD…dhe pergjigja dihet..ai tha se une jame drenicak dhe na doli qe qenka jo vetem renacak por dhe kacak.

  LULI KUQ
  Por “kryevepra” e ketij Devil-debili eshte se ne votimet e Tiranes edhe pse u ndihmua nga ai mengeperveshuri (naten) beri te pabesueshmen ..Beri koalicjon me komunistet e Hysni Milloshit me votat e te cilet (+ vjedhjen me ristanet ) mori karriken e bashkise.Dhe monstruoziteti I kesaj felliqsire eshte se ulurim me teper kur ngihet ndone portret I enverit ne ndonje ceremony dhe I thote Rames ..mos luaj me zjarrin…

  LUL I AMBASADORES
  Sipas “International network Foreign policy” publikohej me fakte per lidhjet qe kishin ambasadoret amerikane me Bechelin e rruges kombit ne Shqiperi dhe Kosove dhe jepej sakte shifra e frikeshme e vjedhur ng kjo kompani dhe lidhjet e Delli tne Kosove dhe M.R per Shqiperine ku posacerisht permedej dhe Luli yne si nje pjestar ndoshta me Kryesorin ne kete Vjedhje me permasa boterore..
  LUL PALIKARIS
  22/03/2016
  Autogoli i Bashës, takon lobin grek në SHBA
  Kryekari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe deputeti Strazimiri janë takuar me lobin greko himariot të SHBA, duke bërë në këtë mënyrë një autogol politik.Kjo për arsyen se lobi greko-himariot i SHBA është tepër aktiv fundit çështjes shqiptare.Ata ushtruar presion të fortë ndaj qeverisë së Edi Ramës në vitin 2014 kur ai shpalli ndarjen territoriale të vendit dhe përfshiu një pjesë të Labërisë në Himarë. Ata dërguan në Tiranë tre kongresmenë që përfaqësojnë lobin grek në Kongresin amerikan.Lobi greko-amerikan i Himarës është i organizuar përmes shoqatës Himarrioton Society of America. Me sa duket Basha, tenton të kapitalizojë atë që ka bërë për grekët me Marrëveshjen detare dhe ta kthejë atë në një mbështetje politike:
  LUL GUERILASI
  Nëse duan luftë,
  luftë do të ketë.
  Shpojini gomat,
  thyejuni dyer e dritare dhe nxirrini jashtë.
  Momenti po vjen ku nuk do të gjeni vrimë miu për tu futur,
  kur zemërata popullore të ngrihet.
  Ju bëj thirrje të gjithëve të marrim përgjegjësitë tona,
  të reagojmë orë e minutë për çdo padrejtësi,
  mos ktheni faqen tjetër por qëllojini me grusht.

  1. shqipe says:

   Bravo te madhe per ju N/A.

  2. Trishtim i lumtur... says:

   Saliu i trishtuar ?!
   Absolutisht joooooo…
   ai eshte i lumturuar se ka perpara nje popull qe ai e ka shurruar ne qafe..dhe nje mazhorance te friksuarKa nje lapsus ne kete artikull qe cuditerisht zoti Mero e ben rregullisht si nje gafe me dashje.E kam fjalen se Berisha paraqitet me fuqi te barabarte me Ameriken dhe nje here I shpall lufte dhe nje here ben paqe…dhe Amerika I bindet taktikave te Saliut sikur te jete nje kompani ushtaresh te carmatosur..kjo ide e Meros eshte tallje per lexuesin e vemendshem sepse ka dy rruge:

   1 -ose ti japim berishalese nje medalje qe po poshtron ameriken
   2-ose te mendojme me te frikshmen qe serberisha eshte nje manekin criminal qe levizet me pult nga “disa qirjo” nga amerika.
   .
   Fakti qe salimonstra ka kryer krime qe ne amerike egzekutohen me KARRIKE ELEKTRIKE dhe jo vetem nuk eshte denuar por ka ‘Kartabjanke” te shkele me putrat e tij ambasadore amerikane dhe europjane tregon se dikush e komandon me pult nga amerika qe brezat e ardheshem do ta mesojne sakte…
   Por per ta kuptuar sot fuqine e satanait berishe( qe mero ka 10 vjet qe ben gjynahqar) mjafton te kujtojme profecite e Gery kokalarit ku thote:
   …..
   Plaku Dogsborough(dogsboru) I trustit te lulelakrave& canabisit ka nje linje teper te fuqishme pertej atllantikut qe eshte me kryesorja ne jetgjatesine e tij kriminale 22 vjecare
   .
   Per kete kam I jam referuar nje qytetari amerikan Gary Kokalari ne nje artikull te tij dikur qe tregon se Gerdec-gate nqs gjykohet me me sinqeritet dhe ne amerike do ishte me trondites se WATERGATE ne vitet 70′

   KONGRESMENI FRANK WOLF
   Fatmir Mediut i pëlqen që të mburret me miqësinë e tij me kongresmeniin Frank Wolf, që përfaqëson shtetin e Virxhinias në Uashington. Unë do të doja të dija nëse ka pasur ndonjë komunikim mes Mediut dhe Wolf pasi Mediu u ekspozua në gazetën “Times”? A ka pasur komunikim mes Mediut dhe Wolf pasi Kosta Trebicka vdiq në një aksident misterioz me makinë? Ishte një rastësi që eksperti amerikan që u soll me aq shpejtësi të hetonte çështjen ishte nga policia shtetërore e Virxhinias? Apo mund të jetë diçka më e rëndësishme, siç më ka thënë një ish- agjent i FBI që hetoi çështjen? Dhe përse pikërisht pasi Fatmiri doli në gazetën “Times”, ai nxitoi të takonte Shkëlzen Berishën? Çfarë ishte kaq e rëndësishme që ata duhej të flisnin në mes të krizës? Dhe siç e di mirë Fatmiri, Nicholas Wood, gazetari i “Times”, që e intervistoi, solli me vete një kameraman shqiptar për të regjistruar intervistën. Pse një ditë pas intervistës, disa truproja të tij shkuan në studion e kameramanit dhe i konfiskuan pajisjet?

   VOA
   Sa i përket Zërit të Amerikës, ata që janë përgjegjës për intervistën e Mediut duhet t’u vijë turp që kanë lejuar këtë person- që sipas meje është një gjarpër- të vjellë helmin e tij në një forum mediatik të kontrolluar nga qeveria amerikane. Dikur, Zëri i Amerikës i shërbente qëllimit që të shpërndante demokracinë përtej Perdes së Hekurt… tani është bërë pjesë e një hipokrizie të madhe, duke u dhënë mundësi atyre që po shkatërrojnë atë pak demokraci që ka mbetur në Shqipëri për t’i bërë gjërat më keq,

   GJENERALI LUAN LEPUR HOXHA
   është njëri nga të akuzuarit kryesorë të Prokurorisë në çështjen penale të tragjedisë së Gërdecit, pasi në pretencë ndaj tij është kërkuar dënimi me tetë vite burg .Nga 1 janari 2012, eshte larguar në SHBA së bashku me familjen, siç thonë burimet, i pajisur me dokumentacionin përkatës të nevojshëm.Sipas kabllogramit, Luan Hoxha i kishte thënë Widhersit se vendimmarrësi kryesor për Gërdecin ishte Fatmir Mediu, nga zgjedhja e Gërdecit si vend për shkatërrimin e municioneve deri te llojet e municioneve që do të shkatërroheshin dhe planifikimi i kohës se kur do të bëhej shkatërrimi. Pas kësaj, presioni mbërriti përmes telefonit nga një djalë i ri, i cili më pas u konfirmua si Shkëlzen Berisha, djali i Kryeministrit, që e urdhëroi të vijonte dërgimin e municionit të kalibrit të lartë në Gërdec, pa pasur asnjë vonesë”, shkruhet në kabllogramin e Ambasadës së SHBA-ve.

   Vetem nga keto tre “sequencat” e mesiperme dilet ne perfundim se Plaku Dogsborough ka nje mbeshtetje te fuqishme nga klane dhe segmente te caktura ne USA dhe Kongresi Amerikan duhet te marre ne shqyrtim lobin Berishes ne Washington qe eshte infektuar ne aferat bilioneshe:
   -Ne rrugen e kombit
   -Ne krematoriumin e Gerdecit
   -Albetrolin
   Majkëll Granof është një menaxher i suksesshëm amerikan në Shqipëri, që ndihmon Berishën të mbulohen defektet e tij demokratike në Uashington. Kaq thotë gjithë editoriali ynë. Ato që ti i quan fakte apo mungesë faktesh nuk kanë shumë nevojë të verifikohen. Ne i referohemi kudondodhjes së zotit Granof pas Lulëzim Bashës, një ish- Ministër që është akuzuar nga drejtësia shqiptare për një abuzim prej 220 milionë eurosh dhe që nuk ka pranuar të gjykohet, por e ka mbyllur çështjen me procedurë.
   I referohemi mbështetjes së zotit Granoff për Sali Berishën, i cili më 21 Janar të vitit 2011 sipas ekspertizës së FBI ka vrarë katër qytetarë të pafajshëm para zyrës së tij. Ju jeni duke mbrojtur një njeri që ka hedhur në koshin e plehrave ekspertizën e Byrosë Federale të Hetimeve dhe nuk pranon që vrasësi i provuar nga FBI, i cili është komandant i Gradës dhe njeri personal i tij, të arrestohet.
   .

   Unë kam kontakte thuajse të shkëlqyera me Ambasadorin e SHBA në Tiranë dhe i kam shprehur atij mirënjohjen për atë që qeveria amerikane po bën për zbulimin dhe gjykimin e këtij krimi politik. Unë dhe asnjë shqiptar nuk e ngatërron kurrë atë që bën ndonjë individ apo qytetar amerikan në mbrojtje të vrasësve me atë që bën qeveria amerikane. Ne besojmë tek Amerika dhe jo tek qytetarët amerikanë, dhe nuk i zemërohemi kurrë asaj për lirinë që kanë qytetarët e saj të mbrojnë dhe kriminelët.
   Kur i referohem mbështetjes së tij për Berishën dhe Lulëzim Bashën kam parasysh dhe faktin që këta dy personazhe veç e veç dhe të dy bashkë, kanë konsumuar para syve të shqiptarëve krimin e vjedhjes dhe abuzimit të miliona eurove dhe nuk kanë pranuar të gjykohen, krimin e vrasjeve politike dhe nuk pranojnë të hetohen dhe krimin elektoral të 8 Majit në Tiranë për të cilin nuk pranuan rezultatin dhe e përmbysën me gjykatë. Nëse këta dy njerëz do të ishin në SHBA, do të ishin në burg, ose së paku nuk do të ishin në politikë. E konsideroj një urrejtje të madhe për shqiptarët cinizmin tuaj për të na i quajtur këta si udhëheqës që i meritojmë. Jo. Nuk i meritojmë dhe do të dimë të shpëtojmë prej tyre, sado miq me pare të blejnë këta njerëz në Uashington. Ata tani nuk janë në konflikt me shqiptarët, por me përfundimet dhe rekomandimet e qeverisë së SHBA. Kjo mund t’ju bëjë pak më të përmbajtur kur flisni me adhurim për ta.
   Nqs admistrata amerikane pranon dhe toleron akoma qe mobsteri i ballkanit Berishovic mik shtepie i Damir Fazllic qe ka rezidencen ne zemer te Washingtonit nuk denohet nga vete amerikanet per krime te tij te dokumnetuara dhe te vertetura nga vete sherbimet amerikane ngelemi te themi
   .
   “O zot na ruaj nga “miqte e SALulit ne perendim”se nga armiqte ruhemi vete”

   1. xheJ eN Bi says:

    Skypion..Lylzimi..

    Lylzim, nuk harije te kuptoje se kujt do ti mbushesh mendjen me keto ” bullshit”
    qe shkruan ne komentet e ç’do editoriali te analistit tone.
    Komentuesve ,nuk besoje ,se ata nuk jane me shume se 2-3 qe bejne tifo me ty,
    si Mentari e Lugati e Karri i Edit.
    Per ke i shkruan ?Apo i ben qejfin vetes dhe ngushellohesh me ato qe shkruan ?

    Analisti yne per te shkulur nje peme te kalbur e kap afer rrenjeve ,
    kurse ti kerkon ta shkulur duke e kapur nga deget ne maj te pemes.

    Lylzim, populli ka filozofite me te medha ,prandaj vuri ne vesh theniet e tij.
    Nje nga ato eshte : nuk rrezohet kalaja me koqeve ( vezet si i thone gjirokastritet)
    te ziera.

  3. Skypion says:

   Edi Rama,sic te gjithe e kane verejtur,po kalon nje periudhe te tmerrshme deshperimi.
   Ne nje rrethane te tille deshperuese,cdo fije kashte,shihet si nje mjet shpetimi dhe kapja pas saj ,si nje menyre per te dale nga situata.
   Dhe ne kete kapjefijekashte,i vijne ne ndihme,si perhere,bashibozuket e tij mediatike,qe ia servirin me zell te madh;gjithe duke e ditur kotesine saj dhe ndergjegjesimin e vet shefit te tyre per kete kotesi.
   Dekretimi i lajmeruar i hetuesit mizor te diktatures komuniste ,nga Presidenti,eshte fija e radhes e kashtes,pas se ciles jane kapur te gjithe qelbesirat.
   Eshte,si te thuash,nje moment frymemarrje per ta,ne nje kohe goditjesh te papra dhe te pameshirshme nga te gjitha anet.
   Eshte qesharake te shikosh keta te mjere,sesi kapen pas kesaj fije kashte.Eshte qesharake te degjosh britmat e tyre,sikur ne kete fije kashte na paskeshin gjetur mjetin e daljes nga bataku i mocalit qe kane krijuar vete per keto kater vite pushteterimi te korruptuar dhe kriminal.
   Edi Rama eshte ne deshperim te thelle.Kjo po vihet re,me ne fund,edhe nga mbeshtetesit e tij me fanatike.
   Ai e di se nuk mund te jete me Kryeminister i Shqiperise.Ne cdo rrethane.Ne cdo situate.Ne cdo variant.
   Por,deshperimi i tij,nuk ka te beje me kete fakt.Absolutisht jo.
   Deshperimi i Rames,ka te beje me paaftesine per te dale nga kjo situate e rende politike.
   Deshperimi i Rames,ka te beje me pafuqine per t’i bere balle Opozites.
   Deshperimi i Rames,ka te beje me pamundesine per te gjetur nje rrugedalje nga bataku ku ka ngecur.
   Sepse,ai e di qe,nuk do te kete zgjedhje me te si Kryeminister.
   Sepse,ai e di qe,zgjedhje do te kete patjeter – por pa te si Kryeminister.
   Shume analiste,me nje mendjelehtesi jo edhe aq te cuditshme,mendojne qe pozita si Kryeminister e Rames,e ben ate te kete avantazh ndaj Bashes,ne perballjen e tyre koke per koke.
   Arsyet: stabiliteti,ne vend dhe rajon;mbeshtetja nga disa ambasadore;numrat…
   E kane gabim.
   -Argumenti i stabilitetit ,eshte e vertete qe qendron,por eshte ne dem te Rames.Sepse,Rama,ashtu si edhe lidere te tjere rajonale,si Gruevski i Maqedonise prsh,shihen si destabilizues tashme nga partneret nderkombetare.
   Ne krahasim me Gruevskin,Rama eshte edhe me keq akoma,per shkak te ceshtjes se krimineleve qe i ka veshur me pushtet dhe problemit te madh dhe shume te rrezikshem e destabilizues te droges.
   Partneret tane perendimore,nuk do te lejojne qe nje vend i NATO-s,si Shqiperia te drejtohet nga nje Kryeminister qe e ka kthyer ate ne nje plantacion gjigand droge dhe qe mbahet ne pushtet me trafikante,grabites,pengmarres dhe vrases.Kjo eshte vendosur tashme.Ata qe nuk e kuptojne,qe nuk e shohin,jane ose budallenj me brire ose maskarenj si ata qe i bejne hosanara.
   -Argumenti i mbeshtetjes nga disa ambasadore,eshte i tejkaluar ne kohe.Ka patur peshe,deri pa ardhur Administrata e re Republikane e presidentit Trump dhe deri kur Kancelarja Merkel refuzoi sy per sy dhe publikisht Ramen per hapjen e negociatave,duke sjelle si argumente pikerisht kriminelet dhe drogen dhe zgjedhjet e kercenuara prej tyre.
   Perkundrazi,lideri i Opozites,zoti Basha,po mer nje mbeshtetje te paprecedente nga Perendimi.Per here te pare ne historine post-diktatoriale te Shqiperise,nje lider politik merr nje mbeshtetje kaq te hapur nga kongresmene dhe senatore te ShBA-se.Nuk po permend ata europiane.Jane shume.
   -Argumenti i numrave,pervecse shume poshterues per elektoratin e tyre(qe mire ua ben,gjithsesi),prapeseprape nuk pi uje.Numrat i kane patur dhe i kane akoma edhe sot e kesaj dite,shume autokrate ,sundues dhe diktatore anekend globit.
   Por,s’kemi pse te largohemi.Ja ku kemi Gruevskin e Maqedonise.I kishte numrat.Ne numer te madhe i kishte.Ashtu sic i ka Rama i Shqiperise.Por,kjo nuk kishte vlere perballe presionit opozitar.
   Bile,Gruevski i ka numrat edhe sot e kesaj dite … qe ka rene! Por,ja qe nuk eshte ne pushtet.Por,ja qe nuk e lejon kush te jete ne pushtet.
   E njejta gje edhe per Ramen.
   Eshte kjo arsyeja, se pse e them shpesh ketu,qe Edi Rama,edhe ne rastin me te mire per te,rastin qe e enderron dite e nate bashke me fanatiket e tij,domethene ,qe te fitoje zgjedhjet e organizuara sipas gjithe kerkesave te Opozites,krejt i vetem,pa LSI-ne e Metes – prapeseprape,nuk do te lejohet te jete me ne pushtet.
   Kriminelet qe i ka futur ne partine e tij,ne Parlament,ne Administrate dhe kthimi i Shqiperise ne Kolumbine e Europes – jane dy mekatet e pafalshme te tij.Nuk ka indulgjence per to.Kaq te renda jane.
   Keshtu pra,e shihni sesa te mjere dhe qesharake duken bashibozuket e tij,kur mundohen te kapen pas fijeve te kashtes qe u sjell vorbulla e madhe qe po i zhyt te gjithe me shpejtesi.

 2. Lexuesi i TemmA says:

  Nje shkrim shume shume i thelle psikologjik. Brravo Mero. Ti e njeh S.B. me mire se cdo kush tjeter mbi kete dhe’.

 3. Arber I says:

  Eshte shkrim shume i sakte. Une do te shtoja se kesaj radhe Basha-Mediu do t’i harxhojne dollaret ne Las Vegasin e politikes ameriikane. Te dy u dogjen nga Ambasadori Rus!

 4. Bulqiza says:

  Ktheje pak shenjestren nga lsi. I ka ardhur koha z Mero.

 5. xhelo says:

  Shkrimi eshte shume i goditur dhe real,por do te shtoja qe alenca PD+LSI eshte shume eforte se ka mbi baze mbrojtjen e nje Fajdexhiu nga vjedhja.Ndoshta nje levizje e Metes do te prishe koalicioninPS+LsI,ku i dihet,pune hajdutesh

 6. alphade says:

  Behen shume analiza e komente ,por nuk japin asnje zgjidhje,
  ose japin nje zgjidhje me reticenca ,zgjidhja e vertete e halleve
  te Shqiperise eshte vetem nje dhe shume e lehte : Rrasni Sali
  Berishen ne burg dhe 85 perqind e halleve te Shqiperise zgjidhen,
  te tjerat jane derivate te se pares …..! !
  Por mjerisht ,shqiptari derisa pushtetaret jane ne fuqi ju duken si
  Perendi dhe sapo i shkasin “kembet ” nga zengjite ,atehere mjere
  pushtetari nga shkelmat qe do te haje ne prapanicat dikur te fuqish-
  me ? Edhe Saliun me banden e tij zvarre do ta terheqin neper Tirane
  ashtu si terhoqen per se vdekuri Enverin ! Kete situate tash po e sheh
  Vicidolasi dhe sa me shume kalon koha aq me shume ithtaret do t’i
  firosen ! Dita qe do te mbetet i vetem dhe krejtesisht i izoluar Ai dhe
  familja e tij azgane do t’i kujtohet shprehja dy shprehje te fameshme
  te Dantes : Ferri: ” Ju qe hyni ne kete porte humbni cdo shprese” dhe e
  dyta : ” Nuk ka me keq ne bote se kur ne ditet e veshtira,kujton ditet e
  lumtura” ,sigurisht keto fraza pak a shume jane te perifrazuara ne keto
  momente nxitimi per t’ i shkruar keto rreshta !

 7. Gogo says:

  BRAVO Mero, cadra po i mer shpirtin saliut.

  Mos sali ne cader shpirtin mos ejep,
  Se nuk e ka zakon malesori,
  Packa se ti malsorit ti nuk ingjet.
  Ke rreth vehtes tere ndyresit,
  Ti pa ta nuk rron dot,
  Ke me kapele republike,
  Dhe mekollaro-lena zot.
  Ata s’kan ardhur perty,
  Edhe ata nga pertej detit,
  POr portofolin perta fryjtur,
  Halla , halla te rroj” dovleti”.
  Sali,edhe cobani qe ruan dhit,
  Trembet nga emeri yt,
  Se aq te liga ke gatuare,
  Sa cdo njeriu i dhembin syt.

  Cfar te te kuitoine ty,
  Qe nga 90 ta e ketej
  Se para saj qehaja ishe ,
  Te kupola e agaj.

  Gerdeci nuk harrohet,
  Perty e per Medine,
  E mevon 21janari me Lulin
  Mbikok si hije urrine.

  Sa te tjera radhiten pa funde,
  Per Kombin shqiptar,
  17 milionci i Milloshevicit,
  Ket vende perta shkaterruare.

  Keto ligesi qe syt ti kane thelluare,
  Do ngelen legjende ne breza,
  Dhe ata kane perte shkruare,
  Per te gjitha keto te zeza.

  Si mi i lagur rri ne cader,
  dhe mer ndonje her zjarr
  qe te frymezosh veqilin,
  Qe perserit vetem nje fjale…
  Lum PD-ja qe uka.

 8. saliu says:

  Lulushja gjeti sebepin per te dale nga cadra. Duke shkuar me Mediun ne SHBA, mbas tre-kater ditesh do ta shikoni duke folur tek Zeri i Amerikes, ku do te deklaroje se ka marre mbeshtetjen e Trampit per zgjedhje te lira dhe do t’u beje thirrje cadristave te kthene ne parlament.

 9. sabiti says:

  A ke ndoj gjo me te re, se me kete Berishen per cdo ore e cdo dite je bere i shpifur!
  Suksese ne jete!

 10. Ana says:

  Urime zoti Mero ! Keni filluar te jeni me realiste. Shyqyr po ktheni rruge, nuk po mbillni me vetem te vrere ndaj se djathtes. Ishte koha ! Si sahanlepires i Saliut te pelqente te ishe, kur beje rolin e shefit te kuadrit apo jo? Po rilindja te ktheu ambientin e tipografise me bonuse. Je i kenaqur tani !!

 11. kush po i ngre lapidarin enver hoxhes prej diamanti ? says:

  Gjithe artikulli i MEROS u perdhos nga dy lajme te trishtuara:
  **
  Në ditën e 32-të të protestës e luleshit të opozitës dhe
  kur kryekari i PD-së, Lulqim Basha
  nisi vizitën e tij në Shtetet e LULBashkuara të Amerikës, në Tiranë
  ANTI ambasadori i SHBA-së Donald Lu ka zhvilluar sot një takim
  me ish-kryeministrin KRIMINEL Sali Bythisha.

  Takimi ka zgjatur rreth 60 minuta.

  Burime thonë se në takim është diskutuar për situatën politike.,,CFARE TALLJE DHIPLLOMATIKE ??
  NQS DO JEPEJ LAJMI KORREKT DO ISHTE:
  AMBASDORI ANTIAMERIKAN TOGERI DONALD LU TAKON KOLONELIN KRIMINEL BERISHE

  Epopeja 25 vjecare e pabesueshme e krimeve te perbindeshit Berishovic
  1-puci shtetit 2 prill 1991
  2-lufta veri-jug 1997
  3-kater mije te vrare ne 1997
  4-urdheri per sulm kimik 1997
  5-remzi hoxha
  6-fshehja e kumbaros
  7-kosta trebicka
  8-fatmir xhindi
  9-oficeri shikut
  10 gjyqtari konomi
  11-viktimat e gerdecit
  12-protestuesit e 21 janarit
  13-akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
  14-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
  15-ktheu k/m ne spital fushor
  16-refuzoi dorzimin e gardisteve
  17-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
  18-perdhosi k/prokuroren di lavire
  19-ofendoi k/shikasin si pucist
  20-kercenoi ramen me egzekutim
  21-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
  23-u fshine filmimet
  24-u ndrruan tytat e armeve
  25-u dekorua burri shtetit
  26-u dekorua ylli ne ngjitje
  27-u menderosen ekpertizat e FBI
  28-u zevendesua presidenti
  29-u zevendesua k/prokurri
  30-u zevendesua k/bashkiaku
  31-u zevendesua k/shiku
  32-u terrorizuan gazetare
  33-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
  34-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
  35-genocid fisit haklajve
  36-tritol te varezat e haklajve
  37-bulldozer te shtepia e haklajve
  38-vrasja mafjoze e Mirush Matit
  39-thika pas shpine Bujar Kaloshit
  40-vrasja e Aleks Kekes
  41-masakrimi Edi Rames
  42-masakrimi Zamir Dules
  43-masakrimi Bardhok Lales
  44-vrasja Florian Viles
  45-egzekutimi Anton Gjergjit
  46-egzekutimi Vaid.Lames
  47-perndjekja e Zef Brozit
  48-perndjekja e gjen.Luan hoxha
  49-perndjekja e Shinasi Rames
  50-terrorizimi Eduart Sallamit
  51-terrorizimi Arben Dukes
  52-rrahja e Paskal Milos ne Bruksel
  53-burgosjae e A.Frangajt
  54-burgosja e A.Ristanit
  55-vdekja misterioze P.Arbnorit
  56-vdekja misterioze Safet zhulalit
  57-vdekja misterioze Ali Spahia
  58-vdekja misterioze Besnik jacellit
  60-vdekja misterioze Gezim Dibra
  61-egzekutimi ahmet krasniqit
  62-egzekutimi ilir koloshevcit
  63-vdekja misterioze xhavit hana (prokurori gerdecit)
  64-eleminimi misterioz i L.Ihsanit (sekretarja berishes 13 vjet)
  65-vdekja misterioze Bashkim Gazidede
  66-vdekja misterioze Ferit R.Hoti
  67-vdekja misterioze Tani Topit
  68-vdekja misterioze Gramoz Pashkos
  68-Eleminimi Gani Malushit
  69-nxjerrja ne prite e azemhajdarit
  70-vrasja e 10 komisareve te policise
  71-vrasja e mbi 500 policeve ne detyre
  72-ngujimi i 3110 familjeve ose jane gjak
  73-…1800 te vrare me kanun
  74-prishjen e qeverise stabilitetit 91′
  75-fronezimi i janullatusit
  76-aderimi ne konferencen islamike pa referedum
  77-sabotimi i levizjeve per pamvaresi ne kosove
  78-furnizimi me nafte i milloshevicit
  79-vjedhjen e votimeve 96′
  80-rrahja masive e demonstrueve ne sheshin Skenderbej
  81-rrezimin e shtetit dhe vellavrasja ne 97′
  82-grushti i shtetit shtator 98′
  83-impikimi familjarisht i tij ne holokaustin e gerdecit
  84-miratimi i varrezave te ushtareve greke
  85-injorimi total i ceshtjes came
  86-shitja e detit jon
  87-implikimi me ligjin e plehrave
  88-vjedhje e votimeve ne 2009
  89-prishja klasave sportive
  90-prishja e rrjeteve kulluese
  91-tallja me shkollene plepave
  92-masakra e 21 janarit
  93-vjedhja e votimeve 2011
  94-perdhosja e luftes N.CL
  95-glorifikimi i satrapit zog
  96-deklarata qe kemi gjak turku.
  97-Shitja e resurseve strategjike
  98-lidhja me mafiozet e podestes
  99-parlameti i ri
  100-stadiumi i ri
  101-xhamia e re
  102-rruga e Arberit
  103-rrethrrotullimi ne unaze
  104-h/c skavices
  105-h/c devollit
  106-mullinjte e eres ne karaburun
  107-centrale atomike per tu bere superfuqi
  108-hekurudha tirane-pekin
  109-superfuqi arroresh
  110-mbjellja e 10 miljon rrenje ullinj
  111-kalimi borxhit jashtem 66% (falimentim)
  112-mos pagimi 500 miljon investitoreve
  113-demi me “Cez-in” rreth i miljard dollare
  114-Krimi me TEC Vlore mbi 200 miljon dollare
  115-qindra miljone me pronaret e tokave (strasburgu)
  116- mashtrimi i te perndjekurve politike ne pagesa
  117-mashtrimi kriminal me legalizimet
  118-deshtimi i censusit
  119-vjedhja e 300 miljon dolarev te rruga kombit
  120-shitja e hidrocentraleve
  121-shitja mafjoze e armatimeve
  122-shitja e reparteve ushtarake + shqup-in
  123-deshtimi i shitjes albetrolit dhe armos
  124-linja e tramvajit Lulit ne tirane
  125-shqiperia 1-euro
  126-denoncimi i Hysen Shoshorit
  127-enoncimi i Margarira Kostaqit
  128-tjetersimi mafjoz i Shqup-it
  129-tjetersimi mafjoz i ambasades kineze
  130-tjetersimi mafjoz i sh.o. Fier
  131-ri-aprovim i ardhjes milionave ton plehrave
  132-tejkalimi borxhit public mbi 65%
  133-borxhi ndaj biznesit 1 miljard dollare
  134-borxhi stratosphere me Cezin
  135-cmenduria me emrin e bjeshkeve te nemuna.
  136-perdhosja e eshtrave te A.Hajdarit dhe VK.
  137-lejimi i rajersonit ne fushate elektorale 1992
  138-mos hapja e dosjes se sigurimit shtetit
  140-poshtrimi i Jon Withersit
  141-poshtrimi i Arvizuse
  142-loja me LHL
  143-komplloti Sokol Olldashit
  144-loja me lazaratin
  145-helmimi Ferdinant Ponit
  146-pagesa e vrasjes se Santos
  147-teatri qe po luan me Fullanin
  148-uzurpimi bsh
  149-uzurpimi i bankes Santos
  150-“Dasma” per kapjen e nipit enverit
  151-‘Nxjerrja” e kalibruar e videos Metes
  152-Nxjerrja” e kalibruar e kamikazit Doshi
  153-Perdorimi i Dritan Priftit si Video Master Spy
  154-Neni naziskin 24/1 i 1992 (shpartallimi shtetit)
  156-komisjoni varrim –zhvarrimeve
  157-kanibalizmi ne varrezate kombit 3 maj 1992
  158-shkarkimi illegal i maks haxhise 1998
  159-mos kallzimi I krimit te doshit 3 muaj
  160-paisja e familjes & fisit me pashaporta dipllomatike
  161-paisja e 10 terroristev islamike me pashaporte shqiptare 93’
  162-enigma e goditjes dhe vdekjes Agim Shukes
  163-ultimatumi drejtuar Qazim Gjonajt per gjyqin e 2 prillit
  164-presioni mbi Prele martinin per gjyqin e 2 prillit
  165-enigma e arit londres (1993 me rajersonin)
  166-enigma e kaparit te albetrolit 2012 (mbi 85 milon $)
  167-enigma e pallateve nga malajzi a ne laprake
  168-emrimi I gazidedes ne shik (master spy)
  169-takimi sekret me milloshevin (1995)
  170- takimi sekret me gjeneralin Boban te vila nr 4
  171-takim I fshehte me Ivanovicin ne Kras Montana
  172-reabilitimi I kriminelit Gazidede 2005
  173-reabilitimi I kriminelit Agim Shehu 2005
  174-shkaterrimi dhe demtimi I hekurudhave
  175-prishja e hekurudhes milot rreshen klos
  176-zhdukja e stacionit trenit Tirane
  177-ofendimi I NY TIMES leter higjenike
  178-shkon ne USA 1992 me ndihmen e nje big-shefi te Cia-s
  179-skandali Levan-Fier( fari balliu-alpine)
  180-Debimi I Mustafajt para vizites Bushit
  180-ngritja e permendores bushit si bythlepires I tij
  181-skandali nipi berishes ne hotel dajti (koburja e dritanit)
  182-250.000 euro Jean Paul Carteron ilegalisht ne 2006
  183-urdherohet qe kontrata me JPC te mbahet teper secret
  184-skandali kombetar me shkollen greke Omiros ne korce
  185-denimi Top Channel me 13 milion euro
  186-Trafik I madh armesh me Armenine
  187-Skandal dipllomatik me azerbajxhanin per keto arme
  188-digjet policia gjirokastres nga lazaratasit-shtator 2007
  189-i falen Tom Ridges 500.000 $ per 2 seminare (9/2007)
  190-Damir Fazllic ne kasafortat e sigurise kombetare me T.Ridge
  191-shkarkohet prokurori Sallaku per aresye banale si ndonje fshesaxhi
  192-Argita B. fshin biznesin e saj nga regjistri kombetar (shkurt 08’)
  193-pagesa ilegale Vatres-usa per 100 vjetorin (sa fukarenj ne usa)
  194-Spoti turistik n CNN-300 000 $ kater here me shtrejt se normalja
  195-Kapet 1 kg heroine te makina ambasdorit ne Itali , Lesh Kola
  196- Prangoset shoferi A.Selmanllari si drog-diller-mik personal i Xenit Sales
  197-Autobote te qeverise kapen duke ujitur drogen e Lazaratit
  198-Debohet ne shtator 2008 nga shqiperia FMN
  199-Debohet k/hetuesi Shtylla (kishte gerdecin dhe rrugen e kombit ne process)
  200-Skandali plazhi gjeneralit- mbrapa qendron dyshja malltezi-patozi
  201-Super Skandali Jales -del kollovari J.malltezi si mafje e tokave
  202-Skandali ne Porto Romano-Argita –Fazllic
  203-Gold-Argita” i lyp “Zafar Ansarit 3 miljon dollare rushfet
  204-Jamgjarper Malltezi gllabron ish klubin Partizani
  205-Karaosmania e Nishanit gllaberon ish seline e PD
  206-Urdherohet pergjimi ambasadave dhe opozites nga SH.I.U
  207-Transferohen nga zyrtare vendas 1.3 miljard dollare raporton G.F.I.
  208-Shkarkimi I disa gjeneraleve rebele dhe zevendesohen me beadle
  209-Nuk hapen kutite per 2009,dhe digjen fletet e votimit para afatit
  210-Hapen kutite per 2011 dhe ndryshohet rezultati (po mengeperveshuri ?)
  211-Ortakja e Argita B. Flutra Kola blen Croën te Fazllicit 2 miljon $
  212-Gazidede takon Arkanin ne Durres 6/94 me miratim te Berishes per naften
  213-Themelohet kompania Shqiponja me “boss” Tritan Preshin.
  214-Berisha posedon disa zyra perandorake private te pa raportuara..
  215-Argita zoteron vila multi milioneshe te pa justifikuara-lalez etj..
  216-Shkelzeni zoteron vila sheikesh ne garden,farke,mullet .L.A.etj.
  217-Akuza ndaj Hajdarit si spiun i SS dhe organizator i 2 prillit 1992
  218-Ngritja e lapidarit per “spiunin dhe vrasesin “e Shkodres
  219-Dekorata dhe honorari 1,6 miljon dollare per Nicola Arsidin
  220-Trafikimi naftes ‘Virxhin-Kulicaj” fitimi 75 miljon dollare
  221-Blerja e nje super benzi BUNKER-700 miljon leke.
  222- Porosit helikopter superlluksoz VIP ne France (eurocopter)
  223-Porosit nje veprim terrorist me helicopter mbi shtepine e Bamir Topit
  224- Mban gjithmene rrotull nje “polici secrete civilesh ” 50- 100 vetash
  225-Fimohet vila Rames ne 13 shkurt 2013 me helicopter me urdher te SB
  227-Urdherohet ne 97’ nga SB sulmi mbi amb. amerikane ( Izet Haxhia)
  228-Sulmohet me urdher te tij kontigjenti gjerman (ka filmime)
  229-Kurdiset nga SB truku I bombes te Vefa ne 96’ me Anton Gjergjin
  230-Bomba u “kurdis” per te akuzuar “Hakmarrjen per drejtesi”
  231-Largohet FMN se sinjalizoi rrezikun per fajdet 96’
  232-Kercenohet Kristaq Luniku per mos mbylljen e firmave
  233-SB deklaron se VEFA+ Gjalica = dallendyshet e kapitalizmit
  234-SB deklaron ;Parate e shqiptareve ne firma me te pastrat ne bote
  235-kercenohet me jete Izet Haxhia pas intervistave nga Gestapo SB
  236-Akuzohet Xeni Lirijes si drog diller nga Izet haxhia
  237-Miratimi I devijimi I rruges Egnatia nga Durrsi ne Igumenice
  238-Investime serioze ne Tropoje nga qeveria Pedere-afer zeros
  239-Abandonon shtepine ne Vicidol-kthehet haur lopesh e gomeresh
  240-I fal oborrtareve mbi 100 licensa h/centralesh ,miniera e hidrokarburesh
  241-Trafik me Libine –Lul Basha takon Kadafin personalisht “tet a tet”
  242-Lirohen te burgosur vrases per votimet e 2009 me urdher te SB-LB
  243-Menaxhohet direkt nga SB kolumbianizimi-prodhimi droges- 5 miljard $
  244-permbytja e pare e shkodres ndodh 1 here ne 100 vjet (tallje )
  245- permbytja e dyte e shkodres ndodh 1 here ne 1000 vjet (tallje funebre)
  245-Gerdeci I dyte ne Dhemblan Tepelene-maskohen vrasjet dhe krimi qeveritar
  246-Burgosja e Nanos si terrorist per kavanoza receli t ndihmave
  247-KURSE Lul Berisha vjedh gjysem miliardi ne RR.K dhe mbete yll ne ngjitje
  249-SB deponon ilegalisht ne amb.amerikane per 14 shtatorin 1998
  250-Ve mafjozin Hajdin Sejdia keshilltar te pare ekonomik ne qeverine e 1992
  251-Largon Leka Zogun si qen ne 20 nendor 1993
  252-prag skandali armatosur ne hotel dajti me LZ
  253-Nga trajtimi LZ si qen I ngre permendore si karadyzen
  254-SB me keto krime eshte diskretituesi me I madh I USA-s
  255- SB me keto krime eshte djalli I Lugut te zit e tropojes qe po
  ri-ngre Enver Hoxhes lavdine sin je nga Kolloset me te medhenj qe ka nxjerre njerzimi
  kur shikon sot kete popull qe eshte shpefyteruar,kete klase politike antishqiptare,keta ish te perndjekur politike akoma me gaveta neper duar,keta intelektuale te sklerozizuar,keto medium dhe gazetare tevet-censuruar,ate vend qe eshte kthyer ne nje kombinat gjigand prodhimi dhe tranziti droge me vlera kozmike,ku krimi ,droga,prostitucjoni,tradhetia , kurvelliku politik dhe hipokrizia unlimited e nderkombetare automatikisht “pa deshiren” tone e vene Enver Hoxhen Burrin me te madh qe ka nxjerre kombi shqiptar ne nivel me gjergj kastriotin

  KU E KE “TRISHTIMIN” E SALIUT E MERO …..
  QE KUR TAKOI SOT TE GJORIN DONALD LU-NE
  DUKEJ SIKUR KOLONELI BERISHOVIQ
  PO I KERKONTE LLOGARI TOGERIT DONALD LUL BASHA ?

 12. sala says:

  ka shkruajtur dhe SKYPION por nuk ja lexon njeri..BEN MIRE TE SHKRUAJ TEK KOK TULI I GAZETES 55

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *