VIDEO/ Shpallet “Mësuesja më e mirë në botë” dhe fiton… 1 milion dollarë

Një kanadeze, e cila punon në një shkollë të largët në mesin e komunitetit Inuit në Arktik, ka marrë çmimin si mësuesja më i mirë në botë duke fituar kështu  1 milion$.

Maggie MacDonnell fitoi çmimin vjetor “Mësuesja më e mirë në botë” për për përsosmërinë e mësimëdhënies  në një ceremoni në Dubai, ku ishin pjesë rreth 20.000 aplikantë nga e gjithë bota.

“Ëndrra ime është që unë të mund të punoj me nxënësit e mi për të krijuar një program për administrimin e mjedisit dhe për të ndihmuar të rinjtë të lidhen me shumë me traditat e tyre kulturore”, tha MacDonnell pasi mori çmimin e saj.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *