VIDEO/ Spanjë, sherr mes prindërve të fëmijëve që luanin futboll

Një ndeshje futbolli midis fëmijëve të moshës 12 dhe 13 vjeç ka degraduar në dhunë pasi baballarët e djemve nga ekipet rivale kanë filluar sherrin ndërmjet tyre në ishullin spanjoll të Majorcas.

Disa nga personat e përfshirë në sherr janë dërguar në spital si pasojë e plagëve të marra.

Videoja e publikuar nga “Daily Mail” është filmuar nga personat që ishin të pranishëm në stadium.

Në video dëgjohen  nënat e tmerruara teksa bëjnë thirrje për të ndaluar dhunën dhe duke u përpjekur për të mbrojtur fëmijët e tyre

Loja është pezulluar, ndërsa policia po heton për zbardhjen e plotë të ngjarjes që cuan në këtë përplasje të dhunshme./f.b

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *