Agron Gjekmarkaj i lutet Zotit: Duhet ikur nga ky vend, sa nuk është vonë…

Pas Arian Çanit, edhe Agron Gjekmarkaj kërkon të largohet nga Shqipëria.

Gjekmarkaj thotë se nuk mund të jetohet në një vend ku Fatmir Xhafaj bëhet ministër i Brendshëm, ndërsa Shqipëria, sipas tij, është shndërruar në fole droge dhe krimi.

Në vitet ’80, drejtësinë e “proletariatit” e bënte Xhafaj djalosh, ndërsa tani në vitin 2017, ministri më i rëndësishëm bëhet përsëri Xhafaj i shtyrë pak në moshë.

Kjo është Shqipëria jonë, një vend të cilit po i kalbet shpirti, ku viktima merr arratinë dhe persekutori zë kryet e vendit.

Një shoqëri që pranon Xhafajn për të treten herë ministër.

T’i lutesh Zotit dhe të ikësh nga një vend i shndërruar në plantacion droge dhe fole e krimit, me gjasë nuk është kurrë vonë”, shkruan ai për Panorama.

Sipas Gjekmarkaj, dekretimi i Xhafajt ministër i Brendshëm, ka mërzitur Ilir Metën me Bujar Nishanin.

“Emërimi i Xhafajt, këtij politikani, i cili edhe gjuhën shqipe e flet si breshëri mitralozi ndaj armikut të klasës, mund të merret si një provokim i Edi Ramës, i cili të bën të revizionosh disa qëndrime ndaj Saimir Tahirit, i cili së paku para 90-ës ishte fëmijë. Një provokim për të persekutuarit, për viktimat, për opozitën e pse jo edhe për Ilir Metën, i cili ka hisen e vet të investimit kundër Tahirit, por edhe konflikt të certifikuar me Xhafajn.

Tani topi është në fushën e ndërtuar në rrugë të Opozitës dhe në portën e Ilir Metës për sa i përket anës institucionale, i cili ndonëse është përgjegjës për këtë qeverisje mbase jo sa Edi Rama po aty afër, ka disa muaj që sillet sikur është në opozitë. Ky është një paradoks made in Albania. Meta është në të drejtën e tij të rrijë në qeveri, të rikonfirmojë koalicionin me Ramën ose ta prishë atë, por nëse do kishte sadopak respekt për qytetarët, do të duhej ta bënte këtë me akte e jo me thashetheme aq sa zyrtarët e LSI-së përgënjeshtrojnë rregullisht në darkë atë që cicërojnë në mëngjes.

Thonë që Meta është i mërzitur me Presidentin për Xhafajn. Mundet, por tani ka rastin t’i nxjerrë gështenjat me duart e veta dhe jo me firmën e Nishanit dhe as me qëndrimet deklarative të opozitës. Metës nuk ia kushtëzon votën Kushtetuta. Nëse nuk e do Xhafajn, le t’u thotë arsyet shqiptarëve ose nëse e do, le ta deklarojë dhe ta shënojë në cv duke votuar pro tij. Kështu do të kuptonim nëse Ilir Metës i ka mbetur gjallë ndonjë fabul. Kështu do të kishim rast të gjykonim përfundimisht nëse ky personazh politik teshtin nga kauzat dhe lumturohet nga taktikat! Pasi ta kuptojmë, nuk do jemi më të lumtur”, shkruan Gjekmarkaj.

REMOTE_ADDR:[]

46 komente në “Agron Gjekmarkaj i lutet Zotit: Duhet ikur nga ky vend, sa nuk është vonë…”

 1. kuqi says:

  Leri pordhet se aty do te rrish ,kujt i duhesh gje ti,ti nuk vlen per asgje.Jep mendime si Padre ,rri rende sepse je boshn or kaposh.Ti ndejte me Mulin pa shkolle fare(nje leter nuk di te mbushi) nje idiot kompler dhe nuk po rrike dot me Xhafen.Po pse e ke te lidhur jeten me ministrine brendeshme,shko ne pyll si druvar ,atje e ke vendin.Sa i mire eshte druri i arres….

  1. Tani says:

   Me mire nje njeri i zgjuar se sa mijera budallenj se i mencuri mund te beje edhe gjera te mira po si tja bejme budallait qe ben vetem budallalleqe apo jo Gjrkmarkaj ?
   Kush eshte minister me i mencur Muli aporrr XHafaj. Une qe po flas kam votuar disa here per PD kur u krijua por e kuptova shpejt dhe hoqa dore se kisha gabuat. Sa per dijeni Sali Berishen e adhutoja se ishte orator i mire si po ne politike ka zhgenjyer edhe veten e vete jo neve qe e votuam ne ato fillime te demolracise. Historia do e vertetoje me mire

  2. arbereshi says:

   Yxhym gjithe katunaria me koke me cepa ndac te ikin jashte shqiperise ndac andej nga kane ardhur ose kane dale

 2. Rilindja e Kanabisit dhe Plehrat e Pastra te Rames. says:

  Ju qe nuk jen dakort te ikni e doni shume Ilir Meten dhe Edvin Ramen edhe Lulune naytyrisht.

  1. boom says:

   Ju qe doni te ikni nuk e doni sa duhet Sali Vuk Karadzic, Ilir Meten dhe ambasadorin rus natyrisht.

 3. Kritiku says:

  Po hë, kur do te ikni te gjithe ju shpellaret, qe me ne fund te rrime rehat? Mos ju lusni Zotit, por merrni valixhet dhe rruga e mbare. Mos u ktheni me!

 4. Ivan i madh says:

  Po pse ri akoma apo seshte bere gati akoma kerici Cani. Dhe ke te drejte qe thua se duhet ikur se ju maloket pa sher e shakate sjetoni dot ne qetesi doni te plase e bucase pushka, topi, granata e te vine verdalle makinerite e luftes sic e beri baba jot krimineli Berisha ne 96_97_98 dhe me vone me Gerdecin dhe 21janarin. Dhe nuk do qe te qeverisien shqipetaret po dhenduret e kelyshet e serbo grekeve ta bejne pasurine kombetare rush e ku mbylle te shperblejne pronaret e tyre me nafte, arme dhe spiunojne ushtaret e UCK es dhe ti fajin toke e detit atyre. Besoj keta ju pelqejne ty dhe nje sere shpellareve qe jane ber b… e breke me te huajt. Mire do besh po ku do shkosh se ty dhe racen tende se pelqen as Europa as amerika me sa duket ju pret nena Serbi me gjyshen Rusi qe i duani aq shume.

 5. Qelepirxhiu says:

  Po Sala, nuk të kutërbon, zoti Markaj…???!!! Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyysht, plehra-fundërrina…!!!!!!!

 6. LORA says:

  Lajm i mire,, ,,,,,,,gardes se gebelsianeve po i shuhet kandili
  Po n’a e thone vete ,qe nuk e gjellisin dot Shqiperine.

 7. ela says:

  oh sa mire.do shpetojme per zotin pak halle kemi po degjojme dhe keta halet e sales

 8. Fari~hu says:

  Edhe ti do ikesh,po kush do rrije ketu,na moret ne qafe,po si mund te rrine shqiptaret pa ju,po te lutem bej nje liste sa me te gjate qe ta marrim vesh se kush do vije me ty.Hall i madh na ka ra e ky popull sdin cka me ba.

 9. Endri says:

  BIE DAKORT QE SHQIPERIA ESHTE VEND I PAJETUESHEM POR ama ti I ben nder ktij vendi me ik.
  Ti, Frroku e ca te tjere jeni hale.

 10. Shaboni says:

  Ik amon, nji sagat e me pare. Prej rraces tuaj te dhjere ka ngelur Shqiperia ne kete derexhe.
  Ik edhe mer me vete sa malok te kesh mundesi se nder do na besh!! Amon ik e mos e kthej koken mrapsh!!

 11. lulashi says:

  Ju maloket beni mire te shkoni andej neper shpella nga keni ardhe.

 12. L leshi says:

  Nje malok me pak, ishalla ikni qe te pastrohet ky vend nga fara keqe e juaja sepse e keni qelbur kete vend…..

 13. Moisi Golemi says:

  Jep shembullin i pari, o Agron Gjekmarkaj. Ik ti i pari dhe shpresojme te ndjekin shembullin tend edhe Tufa, Fuga, Bushati, Qim Peka, Tos Ljubonja, Albina Deda, Mark Marku, N. Cili, Ypi, Rakipi, A. Cani, B. Fevziu, Butka, A. Hoxha, etj. Per ju paska qene Spaci, por te pakten perfitoni nga levizja e lire dhe zhdukuni. Ikni ju, se Zenin, Like Floririn, Nik Spahiun, Lulen e Bashes, Sal Bishen, etj, i rregullojme vete. Litari po ngushtohet.

  1. skrapari says:

   Ti s ke turp o Moisi.Moisi mbete.Spiun birucash dhe kriminel.Fundi te pret si makbethi.I mallkuar nga zoti per vellavrasjen qe ke zbatuar ne Shqiperi.Shyqyr qe te kane dale puplat, se me 1992 rrije si pule e lagur.

 14. M16 says:

  Një nga shumë vrimat e bythës që ka Berisha! Ndofta jemi me fat që pas eksodit 25 vjeçar të trurit po vjen edhe momenti i eksodit të vrimave të bythës! E keqja është se Gjeka ska ku ikën! Shqipëria është parajsa e vetme e barktharëve të zbritur nga urija e provincës, që ju mjafton vetëm të lahen me ujin e bekuar të ndonjë partie, për ti parë të katapultuar si ministra, docentë dhe intelektualë. Ngado të vejë një koktul si Gjeka do të bëjë atë që do të bënte dhe sikur Shqipëria të ishte shtet, punëtorin e krahut.

 15. Dajti USA says:

  Halli i madh i ka zene keta halet e Saliut,e kuptojne dhe vete qe jane bere shume te neveritshem duke mbrojtur bemat e tij neper studiot e tv,por ne fakt nuk ikin,sa shqitet muti nga kepuca,aqe i shqiten dhe keta kryehales,Saliut.

 16. Plaku i maleve says:

  Kur afron termeti (Vetingu) te paret qe dalin nga brimat dhe marrin arratin jane minjte e gjirizit si ky Gjekamarkaj i malcise dhe Arjani i Caneve apo greku me qe e ka perzemer ky pleh ose si e thone kosovaret C per Q e Qeneve!!!!!

 17. fieraku NGA ferrasi says:

  Mire e the lulashi
  Maloket e laberise qe erdhen ne 45
  Duhet te kthehen ne shpellat e tyre megjithe ato gunat me morra.
  Po ky gjekmarkaj Ca ka bere keto 27 vjet
  Si ka pare hetues dhe prokuroret e Enverit ne maje te pushtetit
  AQ eshte dhjere kjo Pune sa askush se di si do te ndreqet.

 18. kasem gahinji says:

  Udhe e mbare o bir,te behesh i mire ,mos u bej si bota ,se ste qas te porta

 19. Fshatari says:

  Nuk iken ti mor qen bir qeni se Lulka do te beje deputet

 20. D .J says:

  Shumica mezi do ta priste nje gje te till. Nje fundurine me pak , nje bile me pak ne duart e berisheve dhe krimineleve te tjere . A eshte i detyruar nje popull i tere te degjoje nje idiot vetem se ka diplome.

 21. Ilir says:

  Edhe Ti, Agron, pas Arian Canit ?
  Permbysja e berishizmit ju ka trullosur krejt ! C’behet keshtu, permblidhuni sa me pare, koncentracione Agron !
  Mos Agron ! Mos !

 22. dj says:

  Sa mirë do ishte inshalla ta ndigjon lutjen zoti

 23. Plaku Xhuxhumaku says:

  Perse nuk i hiqet titulli “Hero i Popullit” Enver Bythaman Gjirokastres?

  1. cubeli says:

   Sa ishte gjalle ENVERI ty “plaku” te fuste 100 here si “xhuxhumak” te xhepi i mamit .Tani na u bere trim ti me te vdekurit,ti spurdhjak.

   1. Plaku Xhuxhumaku says:

    Perse nuk i hiqet titulli “Hero i Popullit” Enver Bythaman Gjirokastres?

   2. Plaku Xhuxhumaku says:

    Perse nuk i hiqet titulli “Hero i Popullit” Enver Bythaman Gjirokastres??

 24. lavdosh says:

  Keta jane pseudo intelektualet e pas 1990! Bythelepiresa
  E kuptojne qe me rregulla demokracie nuk vijne kurre me ne pushtet dhe po e nxijne cdo gje me shume se cduhet

 25. undefined says:

  Po pasi vodhen te gjith mir keta kurvat tani duan te largohen . Pse kan frik nga reforma , po pse nuk ikin po thon vetem llafe

 26. vjola says:

  Perse thoni do te……. Or po shporruni apo sja u mban B… , se mos kujtoni se do te pasuroheni duke genjyer studio me studio . Fjala tende ne vesh te Perendise .

 27. Asus says:

  Mealoket e pakenaqur me Tiranen, te kthehen te Bjeshket e Nemuna dhe te rrojne sipas kanunit.

 28. Briklona says:

  Shporru, mer me vete edhe langonjte e çadres dhe e lini Shqiperine te lire, shushunja!

 29. Markos says:

  Mos cdo na besh mor burr (apo gru) aman te keqen mos ik. Njeriu me antipatik dhe me injorant. Plere!

 30. Andi says:

  Sa mire do benit sa me pak maloke ne ate vend

 31. Al says:

  Eh ta dish ti sa jena lut ne te shporresh zotrote…ti dhe gjithe sahanlepiresit e tjere si ty!!
  I trajse me dardha ene hec!

 32. AVNI RUSTEMI says:

  Aman mos ik, mjere ne. Cdo bejme tani pa ty o karagjoz. Prapa diellit vafsh.

 33. Alban Dega says:

  AKOMA NUK KE CARE FERREN TI IDIOT !

 34. betixho says:

  Z.GJEKMARKAJ!-SI ESHTE E MUNDUR QE KEJO SHOQERI-SIÇ THUA TI-E PRANOI TRE HERE NE DREJTIM SALI BERISHEN?,SEPSE FATMIR XHAFA,NUK KA BERE ASNJE AKT PER TU KRITIKUAR,PERVEÇSE ESHTE VLERESUAR,POR SI E PRANOI TRE HERE KEJO SHOQERI SALI BERISHEN,NA JEP DOT NDONJE SPJEGIM?PO NA E KARAKTERIZOVE KETE SHOQERI QE E SOLLI NE PUSHTET TRE HERE SALI BERISHEN,DHE KONKLUZIONET QE TI USHQEN KETE SHOQERI PER TA SJELLE PER HERE TE KATERT NE PUSHTET DO TE ISHTE ME SHUME INETERES PER TE TE KARAKTERIZUAR NIVELIN E INTELIGJENCES S’UAJ NESE EDHE TI MUND T’I JAPISH DIKUJT MEND,PA LE SHOQERISE SHQIPTARE E CILA ESHTE NE NIVEL TE LARTE DHE NUK KA NEVOJE FARE PER MEND E TUA.

 35. Roza Trendafili says:

  Eshte hedhur fara, e, megjithese me shume mundim, bima e re ka filluar te mbije. Sa me larg saj te jene ferrat e barishtet e helmeta, aq me e paster, me e bukur dhe e shendetshme do te rritet ajo
  Ata qe kane frike nga Drejtesia dhe avokatet e tyre e kane deren te hapur: Shporruni e thyeni qafat, e as mos shikoni me prapa. Ikni prapa diellit, qe te mos ia bllokoni driten bimes se re. Me mire per ne, me e lehte edhe per ju, Qafethyer.

 36. Soni says:

  GJAKMARKAJ.!PIRDHU!!!!😄😄😄😄😄

 37. Korçari says:

  O Gjergjmark-markaj, o farë e keqe, o zagar i Sali krimineli; po të shporresh ti, Shqipëria shpëton nga një monstër e së keqes. Sa për Fatmir Xhafën, atij më mirë sesa Ministër do t’i shkonte detyra e Presidentit të Republikës. pasi është njeri i ditur, i ndershëm, i urtë, atdhetar i përkushtuar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *