Berisha ndryshon mendje: Nuk i kërkova qeveri teknike ambasadorit Lu? Trillim! Zgjedhje me Ramën s’ka

Por përmes një statusi në rrjtet sociale, Berisha e ka hedhur poshtë këtë lajm, duke e cilësuar si një spekulim të radhës të dalë nga zyra e Kryeministrit Rama.

Berisha thekson se jo vetëm i ka bërë të ditur ambasadorit Lu se zgjedhje më 18 Qershor me Ramën nuk ka, por se gjithashtu ka denoncuar edhe lidhjet e qeverisë me krimin.

Statusi në Facebook:

Sqarim! Te dashur miq, Ediskobari me mediat e tij po festojne trillimin e tij, sipas te cilit une ne takimin tim me ambasadorin e SHBA, Donald Lu nuk paskerkam kerkuar qeveri teknike.

Per te mos e lene te gezohet me mashtrimet e tij, pra me luge bosh, po e sqaroj Ramen se jo vetem qe kam deklaruar se me Ramen nuk ka zgjedhje, gje qe lexohet ne çdo rrjesht te njoftimit per shtyp, por kam theksuar se per nje proces te lire dhe te ndershem zgjedhor zgjidhja e vetme eshte qeveria teknike, dhe perveç ketyre, sic e kam bere publike, e kam krahasuar pa asnje ekuivok Ramen me ish narkodiktatorin e Panamase, Noriega, me te cilin Rama nuk ka asnje dallim. Ndaj i them Rames mos u gezo me trillimet e tua por behu gati dhe ik, dhe thellohu mire ne kuptimin e krahasimit qe te kam bere me Noriegen!

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Berisha ndryshon mendje: Nuk i kërkova qeveri teknike ambasadorit Lu? Trillim! Zgjedhje me Ramën s’ka”

 1. Bashiqi says:

  Ti rruash hallatet rames. Kush je ti qe vendos o si thua ti o ska. Ti ke vjellur , ke vrare, ke bere krime qe ne nje demokraci normale kishe marre burg per jete. Ke qene je dhe do mbesesh nje kriminel i rrezikshem.

 2. Grigor says:

  Qen bir qeni je. Fati me i knew i Shqipërise qe nga viti 1912 ishte hyrja e Sali Berishes ne politiken shqipetare. Varrosi tere shpresat e demokrateve te ndershem duke futur ne PD tere rronxho-bonxhot e Shqiperise dhe llumin e shqipetareve. Sa llum qe ka populli yne mor burre i dheut!!??
  Te tere maskarenjte e Ballkanit ne Shqiperi jane mbledhur? Me falni, desha te thosha, ne PD Jane mbledhur?

 3. alphade says:

  Vertete eshte per te gajasur !? Shqiptaret po i kerkojne
  SHBA- se qe ta trajtoje Vraesin,kryekriminelin e Shqioerise,
  mafiozin,hajnin Berisha njesoj si Noriegen e Panamase ,
  ndersa ky mizerabel i pashprese kerkon qe t’ja atriboje
  Rames gjithecka eshte thene per kete mafioz te Ballkanit
  Perendimir e me gjere !! Pac fatin e Norieges o demon i
  Vicidolit !!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *