FOTOT/ Spring Break: Si ka evoluar festa e çmendur e studentëve, me seks, alkool dhe drogë…

Festimet e çmendura të studentëve amerikanë që nga fillimi i majit deri në mes të prillit, që njihen me emrin “Spring Break” kanë ngjallur interesim të madh nga mediet ndërkombëtare.

Fotografitë e festave të shthurura dhe plot ngjyra që studentët bëjnë nëpër plazhe tregojnë për ditët e mbushura me alkool, kërcime seksuale,  lojërat erotike dhe vajzat me bikini.

Imazhet e mëposhtme tregojnë transformimet ndër vite të kësaj feste, në të cilën që nga nisja e saj në vitin 1930 kanë marrë pjesë me miliona studentë amerikanë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-6.jpg","attachment_id":"652996"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-24-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-24.jpg","attachment_id":"652995"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-23-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-23.jpg","attachment_id":"652994"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-22-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-22.jpg","attachment_id":"652993"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-21-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-21.jpg","attachment_id":"652992"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-20.jpg","attachment_id":"652991"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-19-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-19.jpg","attachment_id":"652990"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-18-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-18.jpg","attachment_id":"652989"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-17-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-17-1.jpg","attachment_id":"652988"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-16-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-16.jpg","attachment_id":"652987"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-13.jpg","attachment_id":"652985"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-14.jpg","attachment_id":"652986"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-12-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-12-1.jpg","attachment_id":"652984"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-11.jpg","attachment_id":"652983"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-10.jpg","attachment_id":"652982"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-9.jpg","attachment_id":"652981"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-8.jpg","attachment_id":"652980"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/spring-break-1-1.jpg","attachment_id":"652977"}]

3 komente në “FOTOT/ Spring Break: Si ka evoluar festa e çmendur e studentëve, me seks, alkool dhe drogë…”

 1. Qelepirxhiu says:

  Mbani mënd, për nja dy vjet, këto do të dalin pa brekë dhe për tre-katër vjet kjo do të bëhet modë në të gjithë botën dhe do të falimentojnë kompanitë e prodhimit dhe dyqanet e tregtimit të brekëve, bashkë me dyqanin e Arminës….! Hahahahahahahahahaaaaaa… e bukur eeeee…???!!!

 2. enter"" says:

  Mamate dhe baballaret e ardheshem…………………………………………..
  Amerika eshte thjesht nje degjenerate e humanizmit

  1. Janullatos pisoglentis says:

   …..dhe ketë ë thotë një pederast i gjedhës se janulles…….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *