Gazeta e Nikoll Lesit i kërkon Ramës të dorëhiqet: Ndryshe do lësh jo vetëm dhëmbët, por dhe b……

Gazeta e Nikoll Lesit kërkon sot nga Rama, që të japë dorëheqjen dhe t’i hapë rrugë qeverisë teknike.

Ndryshe, sipas saj, Rama mund të lërë jo vetëm dhëmbët, por dhe b……

Edi Rama ka plot të drejtë të thotë se kam qeveri të ligjshme dhe duhet të shkojë si kryeministër në zgjedhje, ka gjithë të drejtën e Zotit të zbatoj dekretin e presidentit të Republikës për datën 18 qershor. Por nuk ka një të drejtë tjetër, e cila në kushtet e Shqipërisë përkthehet destabilitet, pra duhet të ulet në bisedime me opozitën, sinqerisht, për të gjetur një zgjidhje. Qoftë edhe duke sakrifikuar pushtet. Nëse bindet ose dikush me mend në kokë në PS apo shoqërinë e tij e bindë se fiton me shumë kredibilitet në këtë mënyrë duke dhënë dorëheqjen dhe bashkërisht krijohet një qeveri teknike. Natyrisht ministrat që dekretoi nuk ia prek njeri edhe për kaq muaj.

Nëse e bën këtë në emër të stabilitetit, qetësisë publike dhe integrimit të vendit, Edi Rama rrezikon të marrë vetëm 71 mandate deputetësh. Popo, vetëm si PS. Por sa me shumë ditët ikin dhe shkohet drejt sherrit dhe mosfutjes së opozitës në zgjedhje si dhe nuk do të lejohet po nga opozita të bëhen zgjedhjet, atëhere do të ikë si kryeministër, por me turp dhe jo me këtë kredibilitet që ka sot në publik.

Kjo varet vetëm nga Edi Rama. Ai ka nevojë të ulet diku te Sofra e Ariut, pa askënd, të pijë kafen dhe të bëjë llogaritë, larg interesave të atyre që e nxisin që “trego dhëmbët!”. Në politikë ka plot politikanë që kanë lënë jo vetëm dhëmbët, por edhe b….!

Ndaj me mendje të qetë e me këmbë të lehta zoti Kryeministër”, thuhet në shkrimin e gazetës së Nikoll Lesit, që prej kohësh është shumë i afërt me LSI-në.

REMOTE_ADDR:[]

47 komente në “Gazeta e Nikoll Lesit i kërkon Ramës të dorëhiqet: Ndryshe do lësh jo vetëm dhëmbët, por dhe b……”

 1. ela says:

  Ke te drejte se ty ta morri Sala 1997,prandaj beson se do e lene.po ske faj ti se rama ta beri ate grun tende drejtoreshe,ta beri veliaj pastaj rama,ke te drejt tani di ta bej LSI-ja ministre ,se vete. . .

  1. Palla says:

   Po ne tregon perseri fytynen e nyt ti plen me emnin N. Lesi. Po nuk po ke faj ti qe krimineli sal berisha nuk te djegu edhte ty si te djegu at gazeten tate te felliqur. Nje tash je ban servil dhe puthadorez i Ilir Florinit. Ka me te mallkue edhe zot. Rrnoft zotnia e tij E. Rama.

  2. €piriiiiii says:

   Po PSE more Kokrrat e Malokut…. Rama e ka Fajin se sdo PD te dhkoj ne Zgjedhje. Rama e ka Fajin se Maloket e PDerave e kan zakon te Vrasin te Vjedhin te Djegin te Shkatrrojne. Rama e ka Fajin se Malokeria snjeh as Ligj as Kushtetut e as Demokratsi. Rama e ka Fajin se Maloket per Kushtetut njohin vetem Kanunin dhe per Atdhe njohin vetem Fisin dhe Kullen e tyre. Akoma edhe sot ne Milleniumin e 3 di na terheqin Zvarr do na Torturojne Percmojne si Komb ca Malok Injorante. Se kuptoni se Kerkesat dhe Poshtersite e tyre skan te sosur efhe po ja dhe Qeverine Teknike. Nikoll Leshi je Lesh i Vertete. Koker Maloku si gjith Malokeria.

 2. Feri says:

  O Nikoll paske qene komplet idiot..Pse sa her rrugacet japin ultimatum duhet te dorhiqet qeveria, do krijohet precedent shume i rezikshem ..Si ka mundesi i ke harruar ato qe te bene ata qe tashti jane ne cader dje TI kerkon destabilizim..Pse do ket? se do ti…Turp Nikoll…Ke ngelur keq per lek mesa duket dhe po lepin B..n e dikujt.. Turp te kesh…i pafytyre…

  1. vezhgues says:

   Cfare destabilizimi ka te krijohet qeveri teknike per zgjedhjet kur kete praktike e perdorin shume vende ne bote? Asgje ,vecese pergjegjeshmeri me te madhe per te mos manipuluar zgjedhjet. Me nje qeveri teknike e majta e bashkuar i ka te sigurta fitoren e zgjedhjeve. Problemi eshte qe duhet te reformohen statutetet e partive dhe kodi zgjedhor, psh ne se nje parti nuk fiton zgjedhjet kryetari duhet te largohet. Te gjitha partit qe futen ne gar futen per te fituar,por ne fakt vetem njera fiton per te drejtuar vendin dmth te gjitha te tjerat duhet te largojne kryetaret e tyre, forme e cila qarkullon kryetaret e partive. Askush nuk te detyron te garosh per te marr pushtetin,por po nuk fitove duhet te largohesh.

   1. arbereshi says:

    Po more vezhgus pa veshe, sa here qe behen zgjedhje te veme qeveri teknike. Katunar pallavesh u bone te flasesh ene ti per politik

 3. Albani says:

  Prostituta thote qe destabilitetin e kerkon Rama,,,,,,,,,,,,,,,,,e cmund te degjosh tjeter nga nje e tille.

 4. nina says:

  Kush je TI NIKOLL LESI TI JAPESH MEND EDI RAMES????MOS TE DUKET VETJA ME I ZGHUAR SE RAMA???? TI PER MIA LE LLOGJIK NENSHTRIMI EDHE KUR NJERIU KA TE DREJTEN E TIJ ME KUSHTETUTE .. TI BEHU ZHAB I GJITHKUJT, DHE RUJU MOS LEN DHEMBET DHE B….TI PER MUA SKE MORAL TE SIGURT PER VETEN , PA LETE PER KRYEMINISTRIN.. TURP PER TY…..

 5. pro says:

  joooooooooooooooo..,po pse me demek??

  1. kashi says:

   prane lsi-se, po me duket se merr nga dy anet
   dhe nga ana e zenit

 6. mikeazz says:

  i pari qe ka lene dhembet dhe bythen eshte ky ceceni qe shkruan. e ka si eksperience personale…… ngaqe ia shkulen dhembet dhe cane bythen tani i eshte perulur sales dhe kercenon te tjeret. ik mo pirdhu malok-.

 7. lifi says:

  Nuk e di po te gjithe Leshjanet si Lesi,Zogaj,Manjani,Frangaj,Bumci,Gjini i plepave,Cupi pa atdhe,Marku i bukur et j erj vuajne shume per pune ne shtet,skllave te karrikes dhe pa asnje flamur ,mbajne fjalime tamam si padre.Lesi duhet te bente namin qe 25 vjet perpara Berisha e dogji te gjalle,te kerkonte demshperblime ,por jo sic duket Meta i ka premtuar ndonje karrike ose ndonje gje tjeter.Si eshte kthyer ky njeri ne sahanlepires nuk spjegohet dot.

 8. Blero says:

  I ke bere llogarite keq o Nikoll Leshi. Edi Rama ka mbeshtetjen e shumices dermuese te popullit shqiptar dhe te faktorit nderkombetar dhe nuk ka pse te dorhiqet se i do qefi Lulushit dhe Salushit. Prandaj ti zoti gazetaruc mos u bej qesharak me keto fjali per thyerje dhembesh qe shkruan ne kete gazete e cila eshte bere si leter higjenike per socialistet dhe mbeshtetesit e tyre. E dime qe je bere nje megafon i prishur dhe nuk te ze gjumi sa te jete Edi Rama ne krye te qeverise dhe mos leh vend e pa vend o Nikoll. Te eshte prishur gjumi dhe leket po te mbarohen, prandaj kthjellohu djale i mbare se asgje nuk ka per te ndodhur. Takohemi ne dt.18 Qershor.

 9. Kritiku says:

  Ku eshte ndryshimi nga PD-ja dhe LSI-ja nga gjobevenesit e bisnesit? Keta te fundit kercenojne bisnesin, se nese nuk i paguhet shuma e kerkuar e parave, do te kete pasoja te renda. Te njejten gje po bejne edhe rrugaçet e PD-se dhe LSI-se.
  Te kerkosh me presion doreheqjen e nje qeverie te ligjshme, do te thote qe te besh te njejten shkelje te ligjit ashtu si edhe gjobevenesit e bisnesit. Kjo denohet sipas ligjit dhe prandaj kerkohet qe Prokuroria te kishte filluar me kohe kerkesen per ndjekje penale.
  POR, ne kushtet e nje populli injorant, qe rri akoma dhe shikon se si kercenohet qeveria, qe ky popull e vendosi me voten e tij, pa levizuar akoma qe ti marre perpara keta kriminele, çdo gje eshte e mundur.
  Njerezit nuk jane te qarte akoma qe qeveria eshte produkt i deshires se shumices dhe si e tille duhet mbrojtur dhe jo te lihet ne meshire te fatit, sepse ne fund te fundit me fatin e njerezve po luhet dhe jo te pjestareve te qeverise.
  Kur do te kuptojne shqiptaret, qe shteti jane ata dhe jo disa pjestare te qeverise?
  Ne asnje vend normal ne Bote, nuk ndodhin te tilla idiotesira, si ne Shqiperi. Kjo tregon prapambetjen e theksuar, te shqiptareve, qe duan qe Bota ti pranoje si te barabarte. Si mund te pranohen si te barabarte njerez qe jane akoma 500 vjet mbrapa ne zhvillim?
  Ka kaq shume injorance ne Shqiperi, sa qe nuk di më se ku ta kapesh dhe ku ta lësh? Mjerimi vjen nga injoranca dhe jo nga veprimi i te tjereve.

 10. lulashi says:

  Sa per b.. ti Nikolle e ke lene me kohe te Sala, qyshkur te dogji redaksine. Ti normalisht ke ngelur pa leke se me gazeten tende njerzit nuk preferojne as te fshijne praopanicen se i ben pis.

 11. lennard says:

  Nikolle Lesi eshte nje nga te Dhunuarit e Sale-Serbit.Eshte per tu cuditur se ky takem njerzish qe kane patur ne Sume Hurin e Sale-Gerdecit ,prap jane bashkuar me kete Qofte-Larg dhe vazhdojne ti sherbejne atij .Destabilitetin po e krijon Opozita e ndihmuar nga LSI(nen rrogoz) dhe nga Legena opinioniste si Puna jote.Po te them dhe nje gje tjeter Ti dhe disa gazetare qe i kane sherbyer dhe vazhdojne ti bejne fresk marrezive te Qofte-Largut e kane patur emrin ne listat e Gazidedes per tu zhdukur.

 12. Labi 100% says:

  Kush te rreh,te djeg, te vrete, te do me shume. .ka te drejte i pa besi Nikolle lesi..

 13. Xen deledashi says:

  Kot nuk thonë shkerdhei nënën që të të thonë baba

 14. Rilindja e Kanabisit dhe Plehrat e Pastra te Rames. says:

  Kush e di me ca rriten femijet e Lezhes te dalin kaq te squm. Po si nuk dli nje i sakte nga keta Katoliqet, me injorante dhe te trashe nuk ban vaki.

 15. Alberts says:

  Sa per B…… ti n.lesi ja ke mar doren me koh,edhe nga qe te Kruhet shum,po don me e provuar me Ramen.por qe don,se Rama nuk ka shum koh me u mar me ty.kshu qe mbaj salen se ai ja ka mar doren me ty.!!!!!!!!!!!!! Befsh qef N.lesi.

 16. Enea says:

  Jane mesimet e Ilir Metes dhe delirantet e LSI, te neveritshem e bajat,nje politike pa dinjitet e pa moral. Tani ka filluar te beje edhe zyren e punes me jepni x vota dhe keni dy Drejtori ……e premtime te tjera te neveritshme, e pecaktoi shume bukur Baton Haxhiu ne nje shkrim shume te sakte si HELMI I SE MAJTES, e mbeshtes plotesisht.

 17. albaniafirst says:

  Nikolla e ka zanat berjen e presioneve per te marre ate qe do. Kete e ben nepermjet pacavures se tij qe quhet “Koha jone”. Nepermjet presionit qe I bente ish ministrit te jashtem Paskal Milo qe te dergonte Zef Bushatin si ambassador te Shqiperise ne Seline e Shenjte. Zefi ishte ne ate kohe Kryetar I Partise Demokristiane, dhe me largimin e tij, Nikolla u be kryetar I kesaj partie. Me mbrapa, me hajvanlleqet qe bente, u armiqesua me te gjithe kryesine e parties, te cilet e shkarkuan nga detyra.
  Nikoll Lesi eshte nje vagabond ordiner, immoral. Nje rrugac I vertete. Me thene te drejten, regjimi I Hoxhes ishte ilac per tipa te tille.

 18. maximus says:

  o tema pse si botoni komentet time

 19. demokrati says:

  Lesi i vuri nje here flaken Shqiperise per hir te ko….te tij qe ia futen ne bige sherbimet sekrete te nje vendi fqinj. Tani lesi nuk ka vetem detyrim ndaj padronit te vjt=eter por edhe ndaj padronit te ri ku e shiten, dhe me kete te riun nuk behet shaka. Synimi i Lesit per destabilitet ne Shqiperi eshte pjese e nje plani me te gjere per destabilitet ne rajon. Shqiptaret nuk duhet te djegin jorganin per nje plesht si Lesi. PD dhe Berisha duhet ti kthehen legalitetit, jo humneres ku kerkon ta futi Lesi me sivellezerit e tij. Fatet e politikaneve te PD jane individuale, fati i Shqiperise eshte jo vetm fati i nje shteti por i nje kombi.

 20. ABC says:

  Nje pyetje ketij Les×it. Si i behet neqoftese opozita e ardhshme, cila do parti eshte ajo, te kerkoje prap te njejten gje, dmth qeveri teknike etj etj sic i do interesi i tyre personal nje vit pas zgjedhjeve?! Apo cte zu meraku ty? Ti je thjesht nje biznesmen tani pa b…….!

 21. daja says:

  ik more fanok dreqi se mbete gjithmone sahanlepires,

 22. DRENICA E KUQE says:

  Opozita “shqiptare” ka shku per lesh sepse motikohe ka ra pre e “patriotizmit shqiptar” te LDK te Prishtines… Mos ke koketu ti me Shtabin e UDB e te KOS ne Tirane, kur e botonte “Rilindjen” atje dhe ju shiste “patriotizem”?!!!! Shqiptaret nuk jane me ata qe vrasin shqiptaret neper sheshe e ne prita “patriotike” e “kombetare”… Po, cila na qenka ajo gazete aq bythenxehte!?!…

  DRENICA E KUQE

 23. Gogozheli says:

  Edhe ti Nick? Une kujtova se ka edhe ndonje malok me mend ne koke, por spaska qene e thene. Hec Nick, shko aty te cadra e mos dil me prej turmes se injoranteve.

 24. Oketo says:

  Gjynah qe nuk te dogjen edhe ty o Nikolle bashke me redaksine !

 25. lavdosh says:

  Ky Nikolla ne fillim ne vdiq me teori koncirative, me plane te gatuara nga sherbimet sekrete serbe, me versione kafenesh, na e zmadhoi me mijra here permasat e protestes, e beri situaten me tragjike sec eshte dhe tani ka filluar dhe thote qe Rama duhet te ike. Ku jane principet dhe themelet e demokracise? Cfare precedenti krijojme per te kenaqur orekset dhe interesat okulte te atyre qe shkaterruan kete vend! Rama po vepron si burre shteti dhe po mundohet te sjelle kete vend ne binaret e se drejtes. Nqs PD/LSI kane numrat, mund te kerkojne nje mocion mosbesimi.
  Skenari i Lesit, PD dhe te gjithe pazarxhinjve te ketij vendi nqs realizohet do ta ktheje Shqiperine ne nje vend te pa manaxhueshem dhe te qeveritshem, bash tamam si ne kohen e Haxhi Qamilit. Nje turme njerezish mund te kerkojne ne cdo kohe rrezimin e qeverise dhe te krijojne anarki. Ajo qe kerkojne eshte nje 1997 tjeter. Nje arsye me shume per te mbeshtetur “kokefortin” dhe burrin e shtetit Rama

  PS Ne shkrimet SPJV niveli eshte aq i ulet saqe pacavurja ka hequr dhe vendin per komentet

 26. Tralala says:

  PSE si kerkon Lulit te dale nga cadra, po I kerkon kryeministrit te dale nga zyra? Noc rrokun keni per te marre o Nik Leshi.

 27. emigranti says:

  Ashtu si ne jeten civile ,po ashtu edhe ne jeten politike ,eshte aktuale SHKELQIMI DHE MJERIMI I KURTIZANES eshte plotesisht i sakte. Megjithate QENI LEH ARIU PJERDH .Edi Rama eshte Kapiteni Jone por jo vetem, gjithe socialistet dhe mbeshtetesit se bashku me aleatet e PS jane nje ,jane Edi Rama. Ne jeni burra bashkohuni me cadren ,ne jeni lavira beni lojen e gjyvendese sa me burrin e pare aq dhe me burrin e dyte duke ja shkelur syrin here njerit e here tjetrit Nejse me mire keshtu,populli sheh dhe gjykon por ne fund ndeshkon.Me keto reflektime dilni trasparent qe jo vetem kontraton me popullin nuk e respektoni per deputetet qe i keni marre ,por kontraten e paski me pd .Keto levizje lavirash tregojne se jeni kunder Vetingut SHBA BE z Nikoll Lesi.

 28. Al says:

  Domethene ti thua megjithese ai ka te drejten e zotit te kete qeveri legjitime deri ne 18 qershor, kete te drejte tia marrin e neperkembin ca horra qe e vrane Shqiperine tash e 25 vjet??? E kupton qe kete te drejte e gezon populli para Rames dhe nese ajo i neperkembet nga ata qe i kane pire gjakun nuk mban me uje pilafi?? Po u kthyem edhe kete here mbrapa le te behet muti kala po duhet me i vene flaken asaj cadre qe haptas e shpreh se nuk e do popullin e saj te ece perpara e te lulezoje, vetem do te shpetoje bythen e vet sic beri ne 1997.

  sa te di tarravilja mor edepsez. Ca ke? te ka ndaluar ndonje anije tjeter me cigare kontrabande?

  Rama duhet te ike e te shpallet tradhtar i popullit nese lejon qeveri teknike!!!

 29. Gopisti i sales says:

  Po cili je ti mor qe kercenoke Ramen te dorehiqet?. Si keshillon surrati yt nje qeveri legjitime ti hapi rruge nje zjarrvenesi si berisha , qe do ishte mire te te lishte djegur te gjalle bashke me gazeten tende ,apo ti hapi rrugen nje hajduti ordiner dhe vrasesi si Lulushani ?. Mblidhe mendjen top ti dhe ata te cadres qe shpresojne te kercenimet e tua ,se zgjedhjet do behen me kete qeveri dhe po u perpoqet per destabilizim , ashtu sic thua ti do lini jo vetem dhembet por edhe b…../ Phu rraca bastarde e ketij kombi.

 30. Ej bre nkoll me shkolle says:

  Maloku i fjaleve te medhaja parashikon se kujt
  I hiqen dhe Cfar i hiqen qe i ka te teperta Rama
  Mos i qaj hallin Kaloresit se i varen kembet o
  Malok qe te ka marre malli per djathte me krimba ej

 31. mirel says:

  Qelbanik tipik. Rama si lyrash i perlyer nga korrupsioni kur ishte kryetar bashkie, beri nje aleance te shemtuar me Meten dhe fali kriminelet.
  Tani degjojua kengen ketyre plerave.
  O popull, ke rastin ti zhdukesh te gjithe sa jane, te cadrat.

 32. Haka Tekizoti says:

  Lesit i është bërë llapa si leckë dyshemeje, që e përdor për të lëpirë prapanicat e atyre që e paguajnë më shumë, pavarësisht se sa e ndotur është zona që lëpin. Mbetet të na sqarojë se nga cila prapanicë e ka shkëputur llapën për të bërë kërcënimin “profetik”.

 33. Lezhiani says:

  Ti Nikoll mbaje mendjen per vehte jo per Ramen dhe popullin. Te pyes ty Nikoll pse nuk jep mendje ti qe opozita te dal e jasht ligjshme. Ajo po ben thirrje per destabilizim, thirrje per lufte. Ne opozite jane futur shumica e krimineleve dhe hajdutve. Dy drejtusit e opozites jane hajdut dhe kriminel

 34. Mirela hasani says:

  NIkolle Lehesi eshte mesuar te kerconoje e te lehe. Cfare nuk beri kur ishte kryeminister Fatos Nano.Me fare e fis e ka share….(i shari te shan)….Ska turp te kercenoje dhe i thote vetes gazetar.Bej punen tende e ske nevoje ti besh thirrje drejtusve te shteetit. A je i pavarur….demek….u pika per ju te medias
  Ti je nje gazetaruc qe lepin b…….. e Berishs, te atij qe dogji shqiperine…e ty….por mire ta ka bere ty, ta dogji dhe te nxori ne rruge….. kur ste dogji edhe ty…sahanlepires

 35. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Kishte vite qe degjonim per te “fortet e rrugeve”,kemi mbi nje muaj qe degjojme te “fortin e çadres”,por qe te kishte dhe te forte te “medias”,me media te djegur, duhet kur ta degjosh, te kruash b… !

 36. Trimi says:

  o Nikoll palla nuk ka krize.krize bythe kini ju qe jeni futur ne cader qe sju mbron era e keqe qe vin aty.Rama ka mandatin e 1 million shqiptarve, dhe tani ne zgjedhje ju do leni dhembet e b…. bashke. Rama do tju shkatroj o fare keqe se ka gjith shqiprin nga mbrapa ju e di I kete prandaj ju djeg kaq Shume sa sdini ku ta shuani

 37. neseba says:

  Qenke koqe i tëri o Nikollë!

 38. Liu says:

  Hahaha kush flet ky turi derri Po ik more lapanjoz more servil ,o surrat guzhinjete ,te dhjefsha turinjte ik ,kush je ti te gjykosh EDI RAMEM EDI TRIMIN NJISHIN E SHQIPERIS

 39. pirro says:

  Kjo eshte e keqja e ketyre gazetareve qe blihen -sapo marrin rrogen nuk e kane problem te shajne dhe te kercenojne pavaresisht se gjendja ekonomike eshte stabel, pavaresisht se jane bere disa reforam, pavaresisht se jane shkyer borxhet e ish qeverise hajdute, pavaresisht se faktorri nderkombetar e perkrah Edi RAMEN.
  Atehere del pyetja perse z. Lesi kerkon qe te iki Edi Rama? Mendoj per shkak te pageses qe i bejne shefat e inkriminuar te politikes.

 40. pirro says:

  Kjo eshte e keqja e ketyre gazetareve qe blihen -sapo marrin rrogen nuk e kane problem te shajne dhe te kercenojne pavaresisht se gjendja ekonomike eshte stabel, pavaresisht se jane bere disa reforama, pavaresisht se jane shlyer borxhet e ish qeverise hajdute, pavaresisht se faktorri nderkombetar e perkrah Edi RAMEN.
  Atehere del pyetja perse z. Lesi kerkon qe te iki Edi Rama? Mendoj per shkak te pageses qe i bejne shefat e inkriminuar te politikes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *