Pandeli Majko tallet me Bashën: Po pse, me qeveri teknike nuk i blejmë dot votat ne?

Socialistët kanë nisur fuqimisht fushatën elektorale, pavarësisht kërcënimeve të PD-së, se nuk do të marrë pjesë në zgjedhje.

Saimir Tahiri dhe Pandeli Majko kanë zhvilluar sot një takim me strukturat e PS-së në Kombinat.

Gjatë fjalës së tij, Majko ka ironizuar kërkesën e Bashës për qeveri teknike.

S’kemi ndërmend ta mbyllim veten në cadër dhe në zyrë, do takojmë ata që na e kanë dhënë pushtetin dhe vetëm ata mund të na e heqin pushtetin me votë në 18 qershor.

Nëse duan qeveri teknike, është tek komisioni i votave, atje është qeveria teknike e zgjedhjeve.

Nëse dikush mendon se socialistët nuk do blekan vota nese vjen qeveria teknike, meqënëse lekët i kemi ne, pse s’do i harxhonim?

Apo do na kursejë ai që do vijë në krye të qeverisë teknike? E ka gabim”, tha Majko.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Pandeli Majko tallet me Bashën: Po pse, me qeveri teknike nuk i blejmë dot votat ne?”

 1. billi says:

  Nuk ke si i ble se eshte veper penale dhe ministri teknik nuk te shkel syrin per veprimin por te ras brenda ne qeli. Te kap dhe dekriminalizimi, kaq e thjeshte eshte e kaq do e ket kjo pune.

 2. Republika e Kanabisit dhe Plehrave says:

  E mo Majko, je ti Beni Ecen Vete i pari pastaj Taulant Palla dhe pastaj Erjon Kopace…Nje turi keni dhe jeni llapaqenet me te medhenj te komunizmit.

 3. Plaku Xhuxhumaku says:

  Po me budall se ky Pandi nuk gjen mor zoteri, dmth ky thote si me qeveri teknike, si pa qeveri teknike ne kemi per t’i blere votat. Kjo eshte si puna e atij palles tjeter socialist qe tha,kur te vime neve ne pushtet s’kemi per te vjedhur ashiqare si keta te PD.

  Lum si ju o shqiptare, per politikare qe keni.

 4. Na bashkoj kenga popullore says:

  Realist

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *