Rama: Meta kryeministër vetëm nëse LSI del forcë e parë në zgjedhje

I ftuar në studion e Eni Vasilit, kryeministri Edi Rama ka komentuar mbrëmjen e së martës datën e zgjedhjeve dhe pjesëmarrjen e opozitës ndërsa tha se data e zgjedhjeve është vendosur nga Kushtetuta dhe partitë kanë detyrim ta respektojnë.

I pyetur për deklaratat e Metës se mospjesëmarrja e opozitës në votime do të ishte katastrofale, Rama tha se kjo varet sesi e kupton Ilir Meta.

Edi Rama u pyet nëse Ilir Meta i ka kërkuar të jetë kryeministër. Sipas kreut të PS ky diskutim as që duhet të shtrohet dhe një kërkesë e tillë nuk i është bërë. Rama tha se kryeministri i takon atij që arrin rezultat të lartë në zgjedhje ndërsa deklaroi se kjo mund të ndodhë nëse LSI del forcë e parë politike.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Rama: Meta kryeministër vetëm nëse LSI del forcë e parë në zgjedhje”

  1. Republika e Kanabisit dhe Plehrave says:

    Ti shoku Kryeminister po deshe dhe martohu me Ilir Meten, ajo qe na intereson ne si popull, te zhduket nga fara e dheut LSI dhe kanceri i saj.

  2. 456 says:

    C’FARE KRYEMINISTRI TE ZGJIDHET META PLEHRA,HAJDUTI,,,META E KA VENDIN NE BURG ,,HABITEM SESI E VOTON KETE HAJDUT POPULLI SHQIPTAR ,,SA TE BEHET VETINGU DHE RAMA NUK E FAL KETE MASKARA QE BERI ALEANCE ME SALIUN PER 4 VJET DHE DO E RRASI NE BURG,,DO HAKMERRET PER 4 TE VRARET NE BULEVARD QE PO PROTESTONIN PER KORRUPSIONIN E METES.///

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *