Armand Shkullaku: Rama i ka hyrë një rruge që do t’i hajë kokën

Armand Shkullaku shkruan se Edi Rama shkruan se Edi Rama jeton për pushtetin dhe e ka të vështirë ta lërë zyrën e Kryeministrisë qoftë dhe për dy muaj, për krijimin e një qeverie teknike.

Rama nuk e konsideron zyrën një vend pune, të marrë me qera për katër vjet, por një vendstrehim, të cilin e ka shestuar si një kthinë të përjetshme të delireve të tij. Prandaj ai e ka të vështirë të dalë prej saj, ta lërë, qoftë edhe për dy muaj. Pa të ai ndihet i pambrojtur, i zhveshur nga pushteti dhe i humbur në ekzistencën e tij. Për këtë kategori politikanësh, pushteti nuk është një mjet drejt qëllimit për të ndryshuar vendin, por është kthyer në një qëllim në vetvete. Jashtë tij, ata e kanë të vështirë t’i përgjigjen pyetjes se përse jetojnë.

Ilustrim perfekt i këtij mentaliteti, që aq herë e kemi ndeshur në Shqipëri dhe Ballkan, ishte edhe deklarata e kryeministrit në mbledhjen e grupit të tij parlamentar se me apo pa opozitën, vetëm apo në koalicion, më 18 qershor ai do të shkojë në zgjedhje. Dhe i vetëm, trim në luftë. Sa raste të tilla kanë shënuar në memorien e politikës ballkanike udhëheqës të këtij kallëpi, që gjoja në emër të popullit, të qytetarëve, të reformave, të dekadave që do vinë, të brezave të ardhshëm, të atdheut, të kombit, janë nisur kokëmushkë thjesht drejt interesit të tyre, pushtetit personal. E megjithëse në fund e kanë thyer kokën, e çuditshme se si fara e tyre mbin përsëri”, shkruan Shkullaku.

Sipas tij, Rama mund t’i jepte opozitës presidentin e ri, për të zbutur disi situatën.

Por, sipas Shkullakut, Rama po shkon drejt fundit të tij.

Një lider që ka përgjegjësinë e drejtimit të vendit do të duhej të tentonte dialogun, jo gjuhën e forcës përballë një opozite, të cilës i ka rrëmbyer gjithçka. Përballë kërkesës për largimin e tij, Rama mund të negocionte shumë lëshime të tjera, që edhe nëse nuk e zgjidhnin krizën, të paktën nuk e thellonin atë. Çfarë të keqe do të kishte për shembull nëse mazhoranca i ofronte opozitës propozimin për presidentin e vendit, që me ndryshimet kushtetuese ka një rol krejtësisht honorifik. Jo se kjo mund të zgjidhte krizën, por do të ishte shenjë e një vullneti të mirë, reflektim për arrogancën dhe etjen e pashembullt për të kapur çdo pushtet. Mirëpo Rama e ka hallin si ta ndajë presidentin me Ilir Metën, ministritë me LSI dhe drejtoritë me Idrizin. Për të nuk ekziston shqetësimi ndaj hapësirave të pakicës.

Prandaj bëri dhe deklaratën se në zgjedhje do të shkojë edhe i vetëm. Ishalla këtë herë e mban fjalën. Për udhëheqës të këtij lloji kjo është rruga e vetme që u ha kokën”, shkruan Shkullaku.

REMOTE_ADDR:[]

61 komente në “Armand Shkullaku: Rama i ka hyrë një rruge që do t’i hajë kokën”

 1. Olsi says:

  O kurve analist, pse nuk shkruaje keshtu me 21 janar kur kriminelet Sali Karaxhici dhe Lelezak Basha vrane 4 qytetare shqiptare….O pjelle e keqe..Rama nuk eshte vrases..si shefi yt Berisha….Doni nuk doni ju ai do ta mbaroje mandatin. …

  1. arbereshi says:

   Shkullaku inatci injorant, do ti pelqente qe te ishte keshtu, kjo eshte deshire e shkullakut por jo analize e nje njeriu te lexuar dhe gjysem profesionisti

  2. may says:

   do te hash ti koken tende analist i felliqur, i thencin gazetar, per interesa te ngushta personale pranoni te beheni pale me berishe e kompani qe duan nje Shqiperi me lufte jo me paqe, vetem analist nuk mund te te thuash ty, qe as emrin nuk kam deshire te ta permend, as ne televizor kur del nuk dua te te shikoj, aq i neveritshem je bere,

  3. Kapit Tupalla says:

   Rama i ka hyrë një rruge ku ti mund të hash mut sa të duash, por kur ai arrinë në fund të rrugës ti do të mbetesh pa bukë, sepse padrinot që të paguajnë soz, do janë në burg !

  4. anesti says:

   Me 21 janar denohet po aq ai qe i perdori mish per top, pasi u ngriten kundr Metes dhe me te ben qeveri.
   Me 21 janare vrasjet u ben ne fund, kur drushti shtetit deshtoi dhe po shkonte drejt perfundimit, pra ne kete rast, vrane te paguarit, qe me vone i vendosen ne krye te grupimeve politike te PS.

 2. akili says:

  Ky Shkullaku kok mdhe duket po brenda qenkerka bosh patjeter do ket mar ka nje dor pare qe flet kodra pas bregut,eshte pak i vonuar s`ke ci bon se tru peshke oshte.ky bandill i duhet cadres o shtyll e forte hajt tung.

 3. Lennard says:

  Pse behesh i peshtire Z.Shkullaku?

 4. eli-tiv says:

  …se kuptova…te hysh ne diakog me opoziten..duhet ti japesh presidentin…me jep te jap….Pse duhet te lere pushtetin….pse i duhet bashes pushteti per 2 muaj?? Me inat arsyetohet…? Rama nuk ka vjedhur zgjedhje…pse paragjykohet…?? Saliu e basha kane vjedhur zgjedhje…pse duhet te vjedhin prape…??..NUK e degjuam bashen te …po ne kemi vjedhur zgjedhjet….prandoj nuk besojme…..Pushteti nuk eshte vegel ne doren e saliut e tr berishisteve….Pushteti eshte i popullit…qe duhet te vendosi prape me 18 qershor..

 5. Adami says:

  Po vriteni mor burracake te shtetit Sali Serbin, Lulashin dhe k’te krriçin Shkullakun. Se do vriten se do vriten.

 6. Kritiku says:

  Prandaj duhet qe Reforma ne Drejtesi te zbatohet pa humbur kohe, qe tipa te tille qe shpifin, kercenojne dhe shkelin hapur ligjin, te dergohen perpara drejtesise dhe te marrin denimin, sipas ligjit ne fuqi.
  Antishteti po ben me te gjitha menyrat rezistence. Tipa si ky Shkullaku, jane aq injorante, sa qe nuk kuptojne as ato fjale qe nxjerrin vete nga goja e tyre. Shpellaret po bejne analiza politike per shpellaret, sepse nje njeri normal, do te tunde koken, duke degjuar te tilla idiotesira.
  Me terroristet nuk ka dialog dhe marreveshje. PD-ja eshte organizate terroriste dhe prandaj jo vetem qe nuk duhet qe te degjohet, por duhet qe te dergohet pas hekurave.
  Nuk duhet te rrezohet qeveria, sepse terroristeve nuk u shkon per shtat zbatimi i shtetit ligjor.
  Kane gjetur nje teze te re, duke e perseritur si papagall, sikur PS-ja do te futet e vetme ne zgjedhje. Vetem shpellaret i besojne ketyre idiotesirave. Ne zgjedhje do te hyje ajo Parti apo individ qe do te regjistrohet ne KQZ. Pas zgjedhjeve do te dale se kush do te jete pozite dhe kush opozite. Perpara zgjedhjeve nuk ka pozite dhe opozite, per legjislacionin e ardhshem, ore gazetare dhe analiste dru-me-pre! As Rama dhe as qeveria nuk mund te ndaloje nje Parti apo individ qe te regjistrohet per zgjedhjet e ardhshme. Kriteret i percakton ligji per zgjedhjet dhe per zbatimin e ligjit eshte KQZ-ja. Nese ajo Parti apo ai individ i ploteson kushtet per pjesmarrje ne zgjedhje, nuk do ta pengoje dikush.
  Mjaft me te tilla idiotesira qe jane vetem per shpellaret qe nuk e kuptojne se si funksionon nje shtet. Fajin e kane edhe keto gazeta qe publikojne te gjitha idiotesite e njerezve qe as per psikiatri nuk jane te afte. Perse duhet te ngaterrohet publiku me te tilla idiotesira qe sillen si lajme?

  1. Shkodra says:

   O “TIKU” o ekspert TRAP ,ketu behet fjale per nje shtet jo normal dhe qeveri jo normale,Shqiperine e ka mbuluar kanibisi dhe korrupsioni ,keshtu dhe kunderveprimi i shoqerise duhet te jete i jashtezakonshem,nuk e kam fjalen per shoqerine civile te Veliajt qe me rastin e pare e TRADHETOJ KETE SHOQERI,BASTARD HESAPI ,QEVERIA AKTUALE PERFSHI EDHE BERISHEN JANE KOMUNISTE DHE NE PAGUAJME SHKAQET E KOMUNIZMIT MESJETAR TE NGULUR THELLE NE JUGUN SHQIPTARE.

   1. Kritiku says:

    Ti nga “Shkodra” e di shume mire se si funksionon nje shtet normal. Ju e keni treguar gjithnje qe ju as e keni idene se çfare eshte shteti, sepse mendjen e keni patur vetem per vjedhje dhe mashtrim.
    Ku e shikon ti qe nuk qenka nje shtet normal me nje qeveri normale, apo sepse ishit mesuar qe vetem te vidhnit dhe tani qe dikush ju tregon ligjin, ngriheni perpjete sikur ju jane shkelur te drejtat e njeriut. Ne fakt ju jane shkelur te drejtat per te vazhduar vjedhjen. Kur ishte qeveria e qoftelargut Berisha, ju ne Shkoder nuk kishit kanabis, apo tani po e shikoni? Kur ju qe e keni mendjen vetem per te shkelur ligjin, jua ka fajin Rama?
    Po te kishit dy pare tru ju shkodranet nuk ta do shnderronit qytetin tuaj, si Kandahar. Aq dini dhe aq beni.
    Ju ka ngelur mendja vetem “komunist” per te percaktuar dike, kur ju as vete nuk e keni idene se çfare eshte kjo fjale.
    Shko dhe fillo te besh ndonje pune te ndershme, sepse politika nuk eshte sport per ty dhe per tere ata shpellare qe mendojne qe duan te japin mend.

 7. Dibrani says:

  Shkullaku jo vetem qe esht i shkundun por nji idiot i pa lezecem i neveritshem. Te pakten fytyren mos ja nxirrni.

 8. Mendim Trapi says:

  O Sh kullak, qeveria rezohet me vote nga populli ose me vote mosbesimi ne Parlament.Nuk ka rruge tjeter nese nuk del nje skandal qe e ben te pamundur qendrimin e qeverise.Tani po te bej nje pyetje meqe e mban veten per analist e gazetar te politikes.Cdo Berisha ne politike nese din ndopak si funksionon sistemi demokratik.Qe te ta bej me te shkoqur.Populli i dha mundesine te ishte President i Republikes e beri vendin rumpalle dhe e coi ne prag lufte civile megjithese me 3000 te vrare mund te quhet lufte civile. E pa pame ne bote poplli i dha nje mundesi te dyte si KM dhe per 8 vite u zhyt ne korrupsion e hudhi ne ere dhe e vrau popllin ne mes te bulevardit.Tani me thuaj zotrete c’p…n e s’emes kerkon me ky burre i poshter dhe pa pike dinjiteti, se PD e ka ala ai me ca zara qe i din se po e moren pushtetin ai do jete i pare.Tani po ju c’p..h motre keni qe mbroni nje antishqiptar si Salihu dhe s’po lini gje pabere ndaj Rames qe ne fund te fundit ka qeverisur pa ndonje skandal ne keto vite, ndryshe nga me pare.Hajde pra pergjigju apo me mire thirri mendjes per veten tate apo vari trapin keshtu ju ka kap e keshtu do vdisni si debile bythlepires.

 9. Edi says:

  O Mandi po c’thua mo burre.
  Kjo qe bere eshte psikanalize e denje per Hitlerin…!!
  Edin e degjova mbreme mu duk krejt normal.
  Sipas teje te terheq me force Salen dhe Lulin ne zgjidhje…
  Te betohem qe nuk mund ta besoj qe i thua megjithmend te gjitha kto gomarlleqe.
  È kupton sa qesharak je bere..!!???

 10. DIKUSHI says:

  SHKULLAKU TI HASH M… SHIF SE MOS SHKON PER LESH PER VETE MOR FYTYR QEN

 11. DETARI Atlantidhes @ says:

  Nji mender gazetar a ca m…. eshte ai ,pervec se antishqiptar nuk eshte asgje tjeter !
  Edi Rama pervec ketyre gazetareve ka turbulluar edhe [spudnik ]et e tyre te dashur…….
  Pra ,nga sllavet ,greket [rrymat nacionaliste ekstreme]deri tek tymnajat ruse kunder shqiptarizmit jane bere ,njish kunder medheshtorit Edi Rama !
  Nji personalitet ky qe do te mbetet ne histori sikur te iki neser nga pushteti udheheqes,si Lideri me i madh i kombit i krahasuar me Ismail Qemalin e Isa Boletinin,me Enver Hoxhen dhe Fan Nolin ,me Azem Galicen dhe te madhin Skender-bej !
  Skenderbeu luftoj per 25 vjete kundra turqeve ,po ashtu edhe Edi Rama ka 4 vjete qe lufton kunder turqezuesve,kunder sllaveve dhe kunder grekeve,pra ky njeri eshte nji SIMBOL i Shqiptarise .
  Nuk shikoj asnji shkrim te shkruaj dhe ti numeroj nji per nji te gjitha arritjet e ketij gjigandi ,por mundohen tia nxjerrin ne pah punet e tij ,me nji lloj frike se mos i thone sahanlepires !
  Keqardhje per gazetarine ,pervec z.Baze !
  [kam nji verejtje per moderatorin qe eshte me sherbim pas ores 17 ,te pasdites deri ne oret e darkes ku nuk hedh asnji koment timin,megjithese nuk ofendoj askend ,por vetem se shpreh qendrimin tim pro njerezve qeverises ].

 12. xy says:

  Ne fakt burri ka dy koka.Per koken e pare nuk keni mundesi sepse pas Edit eshte nje popull i tere,juve ju mbetet mundesia qe ti hani koken e dyte poshte, o i poshtri Shku – tarallakut.

 13. qim(e) peka(ri) says:

  Kur do te marre fund kjo histeri e skizofreneve? Vetem PS duhet te jape pushtet ne keto vite tranzicioni? Pse nuk ja dha Sali varkari presidentin PS, por zgjodhi nje sakat robqir? Alfred Moisiun Saliu e zgjodhi dhe pastaj e shau sa deshi, e njejta gje edhe me prokuroret e pergjithshem nder vite. Provojeni perseri o maloke vitin 1997 se kete rradhe behen hesapet ndryshe. Nuk ka me Fatos Nano qe u shkerdhye ne burg kete here, ka NATO dhe nje popull i tere qe ju urren sa t’ju haje me dhembe dhe tju rrjepe te gjalle. Duke nisur nga sherbetoret. Shume po kercenoni por kjo tregon qe jeni ne fundin tuaj. Te pakten lani gojen para se te na hani Azem Hajdarin e demokracise. Shkullak, tani ju nuk trembni as sorrat, jeni bere te gjithe per t’ju bere mutin mu ne koke. Rama ka gabimet e tij, por nje takemi si juve ua ben mire qe ju trajton mu si kurvat qe jeni. Nuk ka liri fjale pa pergjegjesine e asaj qe thua o malokeri e shpellave. Nuk eshte xhungel kjo, eshte demokraci ku ligjet vlejne per te tere. O burra kurva.

 14. Besoj says:

  Ceshte ky muzhik I pagedhendur. Per kete nuk paska rendesi vota e popullit por te qarat e opozites. Ajde koqe ajde.

 15. loni says:

  Po presidenc ,gjykata ,prekurori,shik,Klsh i ka OPOzita mor Shkullak//

 16. Miri says:

  E degjova mbreme Ramen dhe ka plotesisht te drejte kur thote: berllogu analist. Si mundet nje gazetar te shpif aq shume dhe te urej aq shume. Si mundet qe disa byth gazetare si; Lubonja, Bushati, njefare Profesori, Lela, ky lloj skizofreni Shkullaku te shkruajne gjithmone te njejtat, si mundet keto njerez qe jane aq te koruptuar dhe te prishur te akuzojne dikend qe nuk e ka provuar veten asnjehere. Dhe prandaj Rama la edhe Visho Ajazin, la Llallen, la te gjithe gjyqtaret e koruptuar qe banda e gazetareve ANAL-iste te cperfytyrohen dhe te tregojne talentin e tyre te shpifjes. Per Shkullakun ska nevoje as te shpifesh ai e ka treguar sa e ka vleren edhe ne familje, edhe atje ku shkoi ne Kosove, adhe aty ku ishte ne ABC dhe tani ka hapur nje faqe me FAKE NEWS.

 17. Haka Tekizoti says:

  Shkullaku i ka hyrë një analize, me të cilën do t’i hajë menderen Edi Ramës (meqë analiza e tij ka në qendër të ngrënët).

 18. Zemani says:

  O Shkullak, ti djalë me mjekërr
  Hiqesh “shenjt, pçor qenke dhelpër
  Po kur hiqesh si i ditur
  Të kripsha trutë:- Je i roitur!

 19. BUJARI JU DEGJON says:

  Shkullaku e imagjinon post privat rolin e Kryeministrit!…
  “Harron” qe aty e kane “emeruar” mbi 1 milion votues shqiptare!!!…
  Te dhjefsha ne logjike,ne laps,ne leter e sidomos,ne kompjuter o sharlatan gazetar!…

  1. Lugati says:

   o mero..na hudh nai artikull me grekt e janullpedofilit….se u trashem me kto artikuj….janulla ne gjendje te rende sa doli lajmi…i njel prasi kasharit ke veni

 20. Zihnitelha says:

  Qenke koqe zotrote po si ore ta lere postin e dhene nga populli se do ti me lulushen…???
  Gjoja analist qe u dhjefsha sojin ku e keni pare kete model ju ta lesh postin dy muaj se na do bihtha ne … shko e rruhu kellire se ke zene morra…!!!

 21. ta says:

  shikoni mos ja mbushni mendjen-ai eshte rriturr me ate fryme-dhe mos i beni keq sali serbit-ai duhet te jape llogari per krimet qe ka bere.me cate bythen botoje

 22. kleptofagos says:

  Duke pare e degjuar mbreme ne darke intervisten e Rames ne studion e Eni Vasilit, me perforcohet mendimi se shqiptaret po qeverisen nga nje kryeminister delirant, megaloman, hipokrit, genjeshtar e te korruptuar dhe mbi te gjitha frikacak qe nuk arriti dot, as te fuse ne burg kriminelin e deklaruar me liber shtepie Sali Berisha dhe as te menjanoje me ndershmeri nga ortakeria e pabese hajdutin mafioz me bllok ne dore, Ilir Meta.
  Cdo popull i meriton hajdutet qe zgjedh me doren e tij. Te rroni e ti gezoni!

  1. shqipe says:

   Kushtur analisteve te “Pavarur”,Te Saleh,ham-humit, mender, Shullakve a sheprakve… Fevzinjve a faqe zinjve.. Ballinjve,a mijve.. Çimpekve a akrepve…

   Ne vend te parathenies;
   ………………………………….
   Biçimsezer ne te bema
   bicimsez dhe ne syfet.
   Bicimsezer qe nga rrenja
   bicimsez me deg’ e flete,
   bicimsez kane per te mbet.
   Ne ket’ jet’ dhe n’atë jete.
   ………………………………………

   Jane nga soi i çburrerise
   Te ish pusht-pushtetit prone.
   Jane frymzim te shterpesise
   ngrën dolli me gjakun tone.
   …………………………………………..
   Jane vertete,biçimsezer.
   Gjithe te lare ne peshtymosje..
   Te vetmit qe shohin shtrëmber!
   Servil gjer ne pështirosje…
   ……………………………………………
   Majmur,veç prej djerses derdhur
   50-vjete,ne fusha,male…
   S’lan’ as gje nga dje,pa vjedhur
   i shtrin’ duart gjer ne varre!!!
   …………………………………………….
   ta dini o palo horra…
   ( Popullit i hyt’ ne hakë.)
   Larte ka ligje kompesimi:
   ” Ç’ vodhe,do e vjellesh gjak.”
   …………………………………………
   Ta dini o te pa ngopur!
   Ju me nepsin shkuar derrit..
   Ju qe nuk paski te lodhur
   Ne sherbim te sali ferrit.
   …………………………………
   Ju rrufjaner te sprovuar…
   udhehequr nga ky hajvan
   Qe dhe pse qenka shkarkuar
   Prap po heq litaret bran…
   ………………………………..
   Atë kini, xhish e vish…
   Deri ne fyt molepsur.
   O te rrahur qe kulish
   tash u njohim ne te lehur…

   Kjo dynja eshte qejfe,qejfe…
   Kush merret me te perlyer,
   I zë bythposhtja nden vete..
   Mbeten gjithe jeten te zhyer…

  2. shpresa says:

   pse behesh kaq merak per ne ti kleptofagos? Ne jemi shume mire, ata qe s’jane mire, sot bota eshte e lire. Ti me duket qenke dhe hajdut qe vjedh e ha sipas emrit qe ke.

 23. agron tafa says:

  FUTENI mer ne burg kte shemtir qe i ben presion kryeministrit te zgjedhur nga 75 perqind e SHQIPTARVE , ç esht ky rrot kurve qe ben presion , a ka shtet ne kte vend muti apo jo , si jevgu i fundit ne tiran edhe kryeministri te njejtin personalitet kan , o ED RAMA por te kemi dhen te drejten te besh shtet mer burr te pakten ruaj veten dhe mos ler ksi krimbash si ky kafsha qe ka ber kte artikull te bej presion.

 24. pjeter says:

  keta lloj njerzish po kercenojne kryeministrin, nuk eshte i vetmi, basha manjani berisha, dhe nje sere prerjesh si ky kallepi shkerdhaku, ne cfaredo vendi ne bote prokuroria do te fillonte hetime kunder ketyre palacove,jane kush jane, kryeminstri presidenti apo figura te larta te shtetit, nuk mund te kercenohen sheshit dhe te mos nderhyet fare, eshte skandal, ka disa dite qe po kercenojne edhe fizikisht, ky shkullaku analizon dhe sipas mendjes se tij konstaton rrezikn, nuk eshte vetem batute, ne menyre si e thote ngjall urrejtje dhe nzit aksione te rrezikshme, mund te themi me bindje te plote qe rama shkelmoi folene e grerzave.

 25. AVNI RUSTEMI says:

  Ky fashist e ka vendin ne burg. Ku eshte prokuroria.

 26. mersin says:

  Po pushtetin ia ka dhene populli o i shkallua, nuk ia ke dhene ti e lulashi.

 27. sali qameti says:

  OR po kta plera si ky qe kercenon kryeministrin , nuk duan ED RAMEN , kta duan nje si DUERTE qe i vret si qent rrugve kur thyejn ligjet e shtetit dhe normat e shoqeris , kti lloj llumi qe esht krijuar ne kte vend qe luajn me dinjitetin e treçerekut te SHQIPTARVE , vetem nje si DUERTE i vjen hakut .

 28. scimmia says:

  Lereni mo çja vini veshin, nje cope orangutang eshte.

 29. tomorri says:

  Me ne fund o Shkullaku ta gjeta midene ; Ti ke nevoje per nje BRISK se mundet te hyje ne pune,o ditezi dhe pune zi qe je ti letyre.
  NUk ja vlen fare te merresh me ty se nje qenje qe sapo ke zbritur nga nje planet tjeter dhe nuk ke lidhje me njerzit dhe kombet e tyre.

 30. Semanjaku says:

  Si nuk ka cik cip,,,pak dinjitet,,,,atdhetari,,,,te kthej mendjen nga realiteti,,,,nga ligjet ,,,nga kushtetuta,,,,nga hallet e popullit,,,ky njeri i shpifur qenka aq i paguar, ose budalla,,,ose interesaxhi, sa nuk ve re cfare kerkon populli,dhe kunder TIJ,,,cfare kerkon llumidhe kriminelet e mbledhur ne ate cader. Eh Konic sa mire e ke qelluar per tipa te tille qe para me shume se 100 vjetesh.

 31. XYZ says:

  Zoti ka bere disa njerez me shenje, sepse e dinte qe kur te beheshe gazetar, do Ishe idjot, prandaj te ka bere gjynaf me thene, TOPALL o leshgazetar.

 32. Alidemsi vjeter says:

  O Mokrar o koke pa qime ,sa di ti di bitha ime.Jo po do te bejme ty President nga Buzaishta……..

 33. Tralala says:

  Ky qe shkruan eshte njeri I pashprese qe I takon nje opozite te pashprese. Por lutet per te marre presidentin, po perse e duan kur kete qe vune e zgjodhen gagac e nuk u be kurre president. Ne Maj, pasi te humbin Nishanin dhe Visho Ajazin, PD nuk do kete fare akses ne shtetin shqiptar. Do te jete fundi I nje partie hajdute, te udhehequr nga nje hajdut tropoje. Keshtu ndodh kur ecen pas nje te marri qe shqiptaret I vret e I vjedh. Pastaj vjen nje dite qe nuk te do kush e s’di nga tja mbash.

 34. Nona says:

  Kaq i pafytyre je o Shkullak!? Po se tu tek ty e atyre qe te paguajne, Edi duhet te “lere zyren”. A ka disa rregulla demokracia per te cilat ai te cilit ti po i lepin bythen cdo dite e me me qejfe, pra Sali Berisha , dikur permendete “sovranin Popull” e ngrefosej si gjeli ne pleh me votat qe i mori ne tavoline…(i bleu o Shkullak, ti e din fort mire kete pune).Inatin me Sandrin nxirrja (po ta mbajti) Sandrit e jo Edit o katnar qe kurre nuk do te te ndryshoje surrati o breke salep.

 35. E verteta says:

  Po pse mor hale, per hallet e nje partie qe eshte e zhytur deri ne fyt me akuza per krime, korrupsion e tradheti ndaj vendit na u dashka qe kryeministri te lere mandatin se e kerkon garnizoni I bandes cadriste?Po pse ore se e kerkojne 50 veta,ja po themi 100 ne cader ikjen e nje Kryeministri mese legjitim dhe cuarjen e vendit ne nje krize qe vetem ju e dini se ku eshte, duhet qe ky vend te mbetet peng?Jo mor faqezi jo, ti dhe mbetjet e tjera mund te jargaviteni sa te doni por nuk ka pse ai te jape doreheqjen.Zgjdhjet jane me 18,Vettingu duhet bere dhe keshtu fillon dhe hapi tjeter per berjen e shtetit.Cfare quan kercenim ti, qe Rama eshte ne te drejten e vet per mos te dhene doreheqjen?Kaq shume ju pervelon ideja qe ai mund te jete edhe 4 vite te tjera?Ata qe mendojne se ky vend do te bjere prape ne doren e nje politike te vjeter gaboheni shume rende.Ju mund te shfryni,shpifni,çirreni,kercenoni me gjuhe rrugacerore por me vjen keq, kjo nuk ka per te ndodhur.Populli do paqe dhe zhvillim dhe nuk e han me sapunin per djath!Ju kemi pare ju se ku e çuat vendin!Tani eshte radha juaj te zhdukeni nga jeta politike e mediatike e vendit!Shpifarake te mallkuar!

 36. Bjr says:

  O shkullak o majmun me lesh sa me shume te shkruash ti aq me shume te del boja e surratit tend te palare o flliqesire Ik te cadra o shkullak mbase te puneson lulushja shoqja jote

 37. beni says:

  E hapa lajmin lexova vetem rreshtin e pare dhe kuptova se kemi te bejme me nje injorant qe ka bere para me bthelepirje.

 38. LUAN says:

  FATKEQESI PER KETE VEND QE TALIBAN SI KY DALIN DHE JAPIN MEND.

 39. ripjellja says:

  Hahaha rilindasit portaliste ne ekstaze ju eshte kritikuar mbreti Ramistan. Rilindas mos u lodhni lideri e ka mare vendimin do ta shpalle veten Mbret, Taulant Pallen, Saje Qorrin, lali Erin gjushin, Beqjen lorda kompletohet dhe mbreteria, nevoje per zgjedhje ska, lideri global i perjetshem sundimtar. Zogu sishte me i zgjuar keshtu qe qetsohuni o morra.

  1. pjeter says:

   dukesh sikur xeni personalisht po komenton, rri i qete se nuk jane vetem rilindasit portaliste ka edhe te tjere qe po presin qe te dali ndonje burre e te beje shtet, duke filluar nga xeni me gjith bab, efisin serb e gjth hajnat e tradhetaret si ju,te perfundoni pas hekurave, dhe tju arrojme edhe emrat.

 40. Tani says:

  Rames,ti me shoke dhe ata qe te paguajne ty,do ti rruni topet,arsyeja eshte shume e thjeshte,ramen e akuzon nje opozite,qe populli e njeh shume mire per bemat e saj,qe dihen nga te gjithe dhe nuk eshte e nevojshme qe te perseritet,kjo opozite,nuk la gje pa thene e pa bere kundra tij kur ishte kryeatar bashkie dhe perfundimi dihet deri ne momentin qe ja vodhet votat ne tavoline,ne mes te dites me diell,ju qe e hiqni veten si dashnoret e votes se lire,po ashtu ju qe beni sot analizat dhe jepni opinione kundra tij dhe shifni filxhan,ju njohin te gjithe,se nuk keni lene ekran televizori pa dale,vetem apo bashke dhe te prononcoheni kundra tij,po populli duke ju pare juve dhe duke ju njohur mire,revolten e tyre kundra jush,do ta shprehin me vote pro rames,kjo do te vertetohet shume shpejt,per ju qe luani rolin e kasandres,sikur ne shqiperi do behet hataja,asgje sdo te ndodhe,po dhe sikur te ndodhe,do kete ndonje ngjarje me te madhe se shtatori i 98,qe kjo opozite e shkaktoi,jo,po aman ma populli e mban mend shume mire qe keta trimat qe bertasin sot ishin dhe atehere,por iken si mijte dhe u futen ne kolibe,atehere,po sot as mos ta shkojne ne mend kete,se ne nje moment te caktuar rendin dhe sigurine ketu e marrin ne dore forcat e natos dhe pasojat dhe pergjesite do ti paguajne autoret e ketyre ngjarjeve dhe atehere do shifni horllek me ta.

 41. betixho says:

  GJITHMONE E KAM KONSIDERUAR KETE PALO ANALIST NJE FIGURE TE NDYRE TE MEDIAS SHQIPTARE.ESHTE TIPIKU I NJERIUT PA SKRUPUJ DHE NJE DOBIÇ I DIPLOMIMIT UNIVERSITAR.KY ESHTE I VETMI SOROGATO QE AS SKUQET AS NXIHET KUR TE GJITHE E SHIKOJNE QARTE NGA ATO QE THOTE SE BEHET ME BRIRE.

 42. nje mik qe te do te miren says:

  Por cfare rendesie ka per ju ne se Edi Rama do te haje koken ne rrugen qe ka nisur, dhe per kete shqetesoheni ju ,kur ju jeni nje analist ( qe vetem i tille nuk jeni ) i deklaruar kunder tij, cfare po ndodh me ju…….

 43. Valter says:

  Hodhi nje budalla nje gur ne lume ,
  e u turen qindra per ta nxjere.

 44. Qeveria nuk bjen se ja kerkon ajo opozite qe e dime ku e coi kete vend. Z.Rama ka perkrahjen edhe nga populli edhe nga Amerika edhe Europe prandaj jeni terbuar aq shume duke kritikuar ambasadoret perse perkrahin qeverine. Ambasadoret do ta perkrahin gjithmon sepse asnje udheheqes qeverie nuk i ka degjuar udhezimet e tyre filloje qe nga viti 1991 kur James Baker secretary American i shtetit tha do te kaloni nje periudhe mjaft te veshtire. Reformat duheshin bere shume vite perpara prandaj lereni qeverine te mbylli reformen qe ky vend te sherohet nga semundja e kene.

 45. miti says:

  ky kurva harron qe kur fitoi zgjedhjet PS priti 3 muaj te merrte pushtetin dhe per 3 muaj keto kurvat qe mbron ky bythqire e boshatisen arken e shtetit dhe bene shume maskaralleqe te tjera

 46. grand says:

  O shkull, ik or burre se le nam! Edhe kalamajt e dine, qe e ke koken me info te gabuar, por jo bosh ( perkufizimi i injorantit), por nuk durohesh per shume aresye kur bene kopetentin me sforco, saqe kur flete ne televozor, mezi presim qe te mbarosh minutata e tua te fameshme. Si Basha( cani gomat), si paloka (muzik funeber), edhe ti gazetari kerkon koken e Rames. Po rri or burre rehat! Ndoshta s’ke faj! Ti nuk dihet a je gazetar, apo mezi je! Ka shume negativitet ne fjalet dhe fytyren tende!

 47. alphade says:

  Shkurt : Ky Shkullaku kerkon “Hujt e Drakules” !!!

 48. alphade says:

  Shkurt : Ky Shkullaku kerkon “Hujt e Drakules” !!!a

 49. Fatmir Gjojdeshi says:

  Ky gomar shullaku duhet te jetonte ne kohen e Enver Hoxhes, isha i sigurtë se do shkonte në pushkatim. Po si mor ku karagjoz kërcënon në mes të dites me të njëjtën gjuh si të bashës e të berishës, si kërcënojnë për hëngërje koke dhe do ta kete keq punen,Kërcënime të hapura sikur nuk ka shtet, sikur nuk ka prokuror, gjykat ,polici. ngrihet sali muti dhe deklaron hapur se me 21 janar donte koken e Ramës, kërcënon basha nga cadra me luftë, del edhe ky shura dhe kercënon me jet kryeministrin. Ore kjo është të luash mëndsh. nuk fiton gjë që të derrdhësh një lum sharjesh, por me 18 qeshor ta nxjeresh jasht loje partin e leshit, që i thotë vetes demokratike.

 50. Ha,ha,ha,ha.Askush s bene nje analize,apo te jap mendim.askush nuk sjelle ndonje argument.Shaje e shpershaj.
  ha ha ha te tille jemi.e dini qe jemi shume mire.me njerz te tille,me te vertete cuditem si kemi ecur kaq shume

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *