Berisha kërcënon Ramën: Po të falëm votën, sikur të falim jetën! Jemi të gatshëm për çdo sakrificë

Opozita përsërit qëndrimin e saj kundër Kryeministrit Edi Rama, në një kohë për më shumë se 1 muaj po proteston përpara Kryeministrisë.

Pasditen e sotme ka qenë ish-Kryeministri Sali Berisha që i është bashkuar çadrës së protestës, dhe nga ku ka bërë akuza e deklarata të forta ndaj Ramës.

Në fjalën e tij para protestuesve, Berisha i ka përsëritur thirrjen Ramës që të japë dorëheqjen. Sipas Berishës, shqiptarët janë të gatshëm që të të mbrojnë me çdo çmim votën e lire.

“Shqipëria me gjithë vështirësitë shumë të mëdha që ka njohur, ka arritur në 25 vite më shumë se asnjë komb tjetër, në një kohë të caktuar. Kombe të ndara e të cunguara ka edhe të tjera në Europë, por vetëm Shqiptarët në rrugën e lirisë ia dolën të bëhen të lirë në dy shtete. Kjo përbën ndoshta arritjen më të madhe historike në historinë tyre.

Të ardhurat e Shqipërisë 25 vite më parë ishin të tretat nga fundi në botë, bashkë me Ugandën. Në këto 25 vite shqiptarët në përpjekje të vazhduara përpiqen të realizojnë sa më shumë mundësi për veten.

Klika në pushtet ka kthyer praktika të papranueshme për një vend të lirë. Ka zhdukur për shqiptarët, çdo shpresë për të votuar të lirë. Shqipëria sot për shkak të politikave elektorale strikte dhe kriminale të Edi Ramës, është mbushur kanabis nga thellësitë e alpeve deri në skajin më jugor të vendit. Rama ka vendosur para shqiptarëve, një mal të vërtetë eurosh droge, me qëllimin e vetëm që të shtypë votën e tyre.

Përpiqu dhe gjej minimumin e realizmit që të ndryshosh.

Edi Rama mësoje mirë, se po të falëm votën, është si të falim jetën. S’të falim as votën as jetën. Ne jemi njerëz paqësore, besojmë në vlerat e paqes, vlerat e lirisë, por jemi pastaj të gatshëm të mbrojmë me çdo çmim atë që është thelbi i lirisë tonë. Ne e përjetuan njëherë diktaturën, harrojë se e përjetojmë përsëri. Ndaj jep dorëheqjen, hapi rrugën qeverisë teknike”, deklaroi Berisha.

Ish­kryeministri Sali Berisha ka dhene nje tjeter mesazh nga cadra e protestes per kryeministrin Edi Rama, duke iu pergjigjur me paralelizmin qe ky i fundit beri me Gjermanine. Sipas Berishes, Angela Merkel nuk ka futur ne Parlament trafikante dhe kriminele dhe nëse Gjermania do bëjë zgjedhje, i ka të sigurta.

“Edi Rama ke djegur çdo shans …shansi yt i vetëm është të krijohet qeveri teknike, dhe jo vetëm qeveri teknike, qeveri teknike e cila do të përcaktojë të gjitha kushtet që këto vajza dhe djem dhe këta qytetarë i gjykojnë të domosdoshme për vullnetin e tyre të lirë.

Edi Rama, duhet të dëgjosh mirë zërin e cadrës sepse çadra përfaqëson të ardhmen, atë që po lind, kurse ti përfaqëson të shkuarën më të zezë të shqiptarëve. PD, çadrën dhe opozitën sot e udhëheq një udhëheqës i ri, i cili do këtu të ndërtojë një vend me vlera të vërteta evropiane, ndërsa ti përfaqëson xhelatët e shqiptarëve, skulptorin kriminel që firmoste për varjen e Avzi Nelës dhe pushkatimin e qytetarëveë të pafajshëm shqiptarë, edhe në gushtin e vitit 88”, tha Berisha i cili nenvizoi se PD dhe opozita “jemi të gatshëm për cdo sakrificë që të votojmë të lirë dhe me dinjitet”.

 

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në “Berisha kërcënon Ramën: Po të falëm votën, sikur të falim jetën! Jemi të gatshëm për çdo sakrificë”

 1. Endri says:

  Per te mbrojt veten ky qin ramen me gjith shtet dhe mbaje men po se beri.
  JO PER GJE POR E KA TREGU VETEN.
  Socialiste nuk kane byth pa kto e kan djeg dhe e djegin shqiperin sa here ti doj palla dhe si hyn gjemb ne kemb.

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Ja erdhi prapë erë e qelbur gjer këtu
   Siç vjen çdoherë, çdoherë që halen hap Saliu
   Mallkuar qoftë kush s’e la të flinte me kërcu
   Mallkuar qoftë partizani që Sheqeren qiu!
   .
   .
   .
   Ja erdhi prapë erë e qelbur gjer në Central Park
   Siç vjen përherë, përherë kur Halja e hap halen
   E nxjerr nga goja të gjithë atë që ka në bark
   E prapë se prapë Zullumet e tij falen.
   .
   .
   .

 2. L leshi says:

  Ti o kurva e vicidolit as ke qene dhe as je njeri paqesor por ke te drejte qe flet se ke gjetur nje popull pa gjak nje popull te pa bese e burreri qe te vjen nga pas ty ,gjithashtu ke gjetur dhe nje k/minister pa karakter qe ste tregon vendin ty…..vafsh ne djall ti dhe ata qe te ndjekin ty o njeri i pangopur me gjak…

 3. Qytetari Dixhital says:

  Pjerdh pjerdh se… se do te lirohesh!!
  Egersim … para ngordhjes Salush Viçidoli!!

 4. DITA says:

  HEC SAL HALEJA EDHE PULAT E VICIDOLIT DO TI SHKERDHEJME.HAJDE PRA NISU SE PO TE PRESIM.VEREB E SHEQERES DO GJESH BASHK ME MALOQT E SHPELLAVE.ANDEJ NGA ERDHET DO IKNI.

 5. Anduela Bythetanga says:

  NUK KAM DEGJUAR NDONJEHERE NJE INJORANT

  me te ndyre se Sali Shiqere Mutqenef Berisha, siç e degjova pak me pare ne STALLEN e ngrohur me kondicionere.
  Me duket se e ka permendur rastin e Manule Orteges edhe pak dite me pare, por sot tejkaloi çdo fantazi.
  Tha, ashtu gojemuterisht si gjithnje, qe, marinsat amerikane e gjeten ne nje zgaverr Noriegen dhe e katapultuan ne amerike.
  Nuk ka falsitet me te ndyre: Manuel Noriega, kur hyne marinsat ne Panama per ta kapur te gjalle, u strhua ne Nunciaten Apostolike te Vatikanit ne Panama. Ndenji aty brenda per me shume se nje muaj, natyrisht krejtesisht i rrethuar nga marinset amerikane, qe nuk mund te nderhynin ne territorin e Nunciates Apostolike per ta kapur dhe arrestuar.
  Ata, si kurre me pare zgjodhen nje metode asaj fantastike per te detyruar Nuncin (ambasadorin e Papes) per te dorezuar Noriegen: ndriçuan nga te kater anet Nunciaten me prozhektore te fuqishem dite e nate dhe kesaj menyje i shtuan altoparlante te fuqishem qe transmetonin 24 ore ne 20 muzike rock and roll, deri sa e detyruan Nuncin te dorezonte Manuel Noriegen jo nga shpella (qe Sali Mutqenefi i njeh mire qe nga Viçidoli) por direkt nga dyert e Nunciates Apostolike ne Panama.

  Ky eshte pra krimineli Sali Shiqere Mutqenef Berisha.

 6. Feri says:

  Ik mor qelbesir, burr i poshter.

 7. Joni jugu says:

  Bujrum gjarper i zi , e pushka top , por kesaj here nuk shpeton dot me , dhe ne gop te sheqeres , nuk ke shpetim !!!

 8. Qytetar says:

  Po pse ta jap dorheqjen mor bajgë të ta lëjë pushteti ty monstër dhe pjellave të rua që vranë e vodhën shqiptarët?

 9. Drejtësia says:

  Po pse ta jap dorheqjen mor bajgë të ta lëjë pushteti ty monstër dhe pjellave të rua që vranë e vodhën shqiptarët?

 10. Mihali says:

  Voten nuk t’a fal Berisha,por t’a jep popuulli me ndergjegje.Nga Berisha kini kujdes se eshte ber specialist i vjedhjes se Votave,her her fare hapur dhe shume her,gati cdo here,fshehur me banda qe mbushnin kutit that ruges.
  Gjthashtu edhe vjedhjet e tjera nuk i ka me Pak te zhvilluara familjarisht.
  Ai eshte kthyer be hajdutesh profesjonist.Per te falur nuk behet fjale
  fjale po do te bente me mir te largoj fallengat e tij nga zgjedhje.

 11. pal pith noku says:

  qeni qe leh te ha mutin

 12. Lennard says:

  Ky Pizeveng e ka trashur zullumin.Po cfare prisni o MAZHORANCE si nuk ia mbyllni gojen ketij Zuzari qe ka tallur Sumen me Popullin,Shqiperine dhe Me Ju o Qeveritare Leshi qe e beni Sehir

 13. Lisi says:

  Lidheni qenin se u terbua

 14. horri i bulevardit says:

  ku hajduti therret kapni hajdutin? ku krimineli therret kapni kriminelet? ku komunisti tregon bemat e te tjereve ne diktature ( por jo te vetat)? -tek cadra e Sali Babes me shume hajdute, tek cadra ku jane veteburgosur pa firmos ala vettingun.

 15. Kanina e Ismailit says:

  Doli perseri zvarraniku SERB te vrase djeme nenash SHQIPTARE!

  TEK ura ,tek ura,
  vraponi more burra!
  Merrni arme,kordh e shpata.
  dolli kucedra SERBE nga cadra.
  I bekuar nga GREKU,SERBI DHE BULLGARI,
  erdhi perseri, te pije gjake nga SHQIPTARI!!!

  Ky zvarranik SERBIE kerkon ti ver flaken perseri SHQIPERISE!
  Sa nena SHqiptare akoma duhet te hedhin vellon e zise per zullumet e gjakprishurit SERB?
  SHqiptaret e mi,kerpusha SERBE ushqehet me gjake SHQIPTARESH,MOS HARRONI!!!

 16. ee says:

  Shteti duhet ta vrase kete qen serb!

 17. populli says:

  Mos ki merak o Berishe muti, se si Mubaraku i Egjiptit ke me perfundu

 18. alohade says:

  “Plakut Mere” i duhet prere koka,ashtu si gjarperit !
  Shqiptare pritnja koken gjarperit sa nuk eshte vone !
  Mendoni shume kur te hidhni voten me 18 Qershor !

 19. Renato says:

  Kur ben thirrje per te mbrojrur voten e lire, ti sali berisha, hajduti me cizme i votes se lire eshte per te qesh b…a ngA mbrapa, por nuk ke faj qe kercenon k/ministrin e zgjedhur me voten e popullit ti se nuk ka k/ prekuror shqiperia, ai qe eshte eshte miku juaj. Me vone do ta shohesh kur te zgjidhet k/prokurori i ri.

 20. doktori says:

  Pse te japi doreheqjen K/Ministri o Haleeee e muttit,se te do bytha jote e qelbur.Ne ’97 doreheqjen tende e kerkonte gjithe Shqip[eria dhe ti i vure flaken vendit : U vrane rreth 3000 njerez o kriminel dhe ti nuk e dhe doreheqjen…!(Tani e kerkon vetem nje Cader me nja 200-300 mercenar) dhe ti o Plaku Mere ,qe shan si gabel !Mbi 80% e shqiptareve ta kane bere buken e popullit harram dhe ti vazhdon……Palo burre Nuk te pushoje ajo shpella e qelbur ,ke 27 vjet qe nuk po pushon,je armiku i mbi 80% te shqiptareve…Apo nuk e di kete ???? Apo me qe te lepyhen ca bythe lepyres te duket vetja burre i mire ….Dije mire” JE NJERIU ME I URRYER QE KA LINDUR TOKA SHQIPTARE NE TE GJITHE HISTORINE E SAJ “

 21. Azio says:

  Ha ,ha se te ben mire,more qelbesire,more pis pis I biri kopil I Karaxhicit.
  Era mut po te vjen.
  Qelbesire, qe qelbe gjithe Shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *