FOTOT/ E dashura e fundit e Carit të Rusisë

Një ditar i publikuar së fundmi me kujtimet sekrete të një balerine të re tregon për historinë e saj të dashurisë më Carin e Rusisë, Nikolain e II-të.

Balerina Matilda Kshesinskaya shkroi se lidhja e tyre pasionante nisi me një shkëndijë të fortë dhe më pas u shumë bë e fortë.

Cari ishte shumë i dhënë dhe i kalonte netët në dhomën e saj.

Lidhja lindi kur ajo ishte 17 vjeçe dhe Nikolai II ende nuk e kishte drejtimin e fronit.

Në ditar ka detaje intime si edhe portrete të të dashurit të balerinës.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *