Një sqarim për lajmin ” Bregu thyen bojkotin duke shkuar në Kuvend”

Nga Majlinda Bregu

E fundit gje qe mund t’i bej vetes eshte ta lejoj te viktimizohet nga disa gazetare, kalemxhinj, thashethemexhinj, injorante politike e gjithe shpuren e ketij soji.

Ku doni te dilni me kete lajm qe meqe kam takuar dje Zv Ministrin e jashtem Estonez ne zyre, paskam thyer bojkotin?!

Cilin bojkot?!

Ka ndonje bojkot per te zhvilluar takime pune?!

Ka ndonje bojkot per takime me nderkombetare?!

Apo duhet t’i bejme takimet ne kafe?!

Pse nuk bete lajm per thyerje bojkoti kur takuam ne KUVEND bashke me koleget Paloka e Spaho, znj. Mogherini?!

Te dashur miq e ish miq e hic miq t medias,

Behuni serioze.

I keni lejuar boll vetes te jeni kontributore reale e me peshe ne prodhimin e lajmeve te genjeshterta.

Ky lavazh truri,kjo trallisje e cektesi qe ka kjo shoqeri sot, eshte edhe ne saje te punes tuaj te palodhur per te perfolur n vend te te folurit, per te gjykuar ne vend te te menduarit, per te orientuar mendime e veprime kallep.

Sic i doni ju sic i gjykoni ju!

Po banalizoni te verteten! Dhe kjo eshte kriza juaj,jo e imja!

Shqipëria sot është vendi i njëqind krizave.

Por më e rënda është verbëria morale e ligësia e fshehur pas parimeve që po trimëron kanibalët e gjuhës, gaztorët e oborreve të pushtetit dhe këta heronjtë e fallsifikimit të përditshem, qofshin politikanë, gazetarë apo biznesmenë.

Kaq!

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Një sqarim për lajmin ” Bregu thyen bojkotin duke shkuar në Kuvend””

 1. . says:

  …. Z.Bregu, tani po flet kot sepse nuk di cfare te thuash … Ti dhe te tjere si Ty keni 1 muaj qe keni “bllokuar” kuvendin like genjyer votusit tuaj per cfare ju kane zgjedhur … nga frika se mund te humbni leket e shumta si deputete dhe per ti dale perpara te “keqes” ku ju ka futur Sali Bisha, kerkoni te justifikoheni kot me lojra fjalesh … Boll me genjeshtra por pergjigju votuesve tuaj pse nuk ke shkuar ne kuvend ?

 2. Bardhi Tolabi says:

  Kjo eshte “shkolla” e kesaj gazetarise te sotme,zonja Majlinda Bregu.Ne vitet e para te palodemokracise,i thashe nje gazetari lokal prej qytetit tim:
  Shkruaj per privatizimet skandaloze qe po behen per shuma minimale lekesh e mos shkruaj,kush u rrah e kush u ofendua.Ne rrethin tone i thash,nuk jane keto problemet dhe hallet,por ishin privatizimet,te cilat vodhen pasurine kombetare dhe lane njerzit pa pune e per rrjedhoje pa buke.Te ndihmoj dhe une vazhdova,duke ti bere dhe gati e ti vetem verifikoji dhe dergoji per botim.E di si mu pergjigj:mua me thone ti vetem do na japesh njoftime,lajme te shkurtra dhe jo problemore…
  Ja,prandaj ju politikanet e djeshem dhe te sotem,keni gjynahe dhe nuk shpetoni dot nga ajo qe keni gatuar.Une te mirekuptoj se sjelljet e tua jane te pranueshme si opozitare,por e vetmja rruge ndeshkimi,per kete sjellje gazetareske,nuk eshte vetem pergenjeshtrimi.Shpifja duhet ndeshkuar,sepse edhe pse behet pergenjeshtrimi prej te akuzuarit,populli nuk di ke te konsideroje te verteten.Ajo qe e zbardh te verteten eshte gjykata,ndeshkimi.Prandaj si deputete,gjeje rrugen e zgjidhjes te kesaj palogazetarie gjobevenese e thasheshemexhije,e cila trullos njerzit,te cilet nuk dine kush eshte fajtori e kush eshte viktima….

 3. Ata votuan mosndeshkimin e tyre says:

  Amani re, po Eduart Sallami me falni Selami a ne cader apo a kthy me USA?
  Kjo deputete me kujton banden PD te grupit mafjoz Olldashi.

 4. dori says:

  I shkru Grigja kurva kto lajme se sdo me pas zonja si ty…ajo do veç kurva dhe rrugace me u ballafaqu dhe jo gra te zgjuta si ti Majlind. I do nga rruga ajo se ashtu esht msu me u marr me horra. Po ti vazhdo se te njohim sa e lart je.

 5. Tema says:

  S’vjen pranvera me nje lule. Gezim çela.

 6. Endri says:

  Majlinda je njish fare. PD i duhesh ne krye per te ndryshuar mentalitetin komunist dhe te mesojne se cfar presim prej tyre. Bllokimi nuk ndihmon asnjeri.

 7. Qytetar says:

  Më duket mua apo fluturon me presh në b……kjo si Tritani shkret që se ka mbledhë dot që atëhere….

 8. Ollga Toronto says:

  Kadale zonje,llapaqeni,llapazani,thashemexhiu,mashtruesi,qe nuk ka lene burre,grua,zonje,zonjushe,pa share dhe cpifur,me fjalorin e nje rrugaci,kurse ti e ke mbrojt dhe je mburrur me mentorin tende,prandaj mos na beje viktimen,se kjo qe te paskan bere ty nuk eshte as e njemijta e atyre qe idhulli yt ju ka bere te tjereve.

 9. Pallatet Agimi says:

  Majlinda! E verteta eshte qe ti (jo ju) ndryshon nga banda e temerrshme e injorante e partise tende. Por nuk vlen. Ato lote qe derdhe me dorheqjen e kriminelit dhe shpirt mutit me te ndyre qe ka pare historija e Shqiperise, ta kane gdhendur portretin. Je nje skllave e pariparueshme e ambicjeve te tua, ambicje qe nuk e kalojne pragun e shtepise tende. Ke sjellje elegante e intelekt. Por sa keq, ato kurre ndonjehere nuk do te jene ne gjendje te te bejne derman. Bisht qeni do te mbetesh qe do te mbetesh. Nuk ke riparim, prandaj dil ne gjuhen e kolegeve te tua e atyre tip bjondeve qe fatkeqesisht quhen gra e perfaqesojne vetem e vetem egersira e kafshe te gjinise femerore.

 10. wtf says:

  O Mero. Më duket e ka me ty kjo top- modelja e politikës. Uuuuu nuk durohet. Bën dhe të ofenduarën.
  Tregoja pak vëndin tek “antena” sot, me një batutë finale të Rulit. Mos na zhgënje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *