PD pranon se Lulzim Basha e ka paguar Anila Bashën, por…

Një deklaratë e gazetares Anila Basha se është paguar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka shkaktuar reagime në shumta në rrjet.

Gazetarja tha në një debat live në emisionin “Dritare” të Rudina Xhungës, se Basha dhe PD e kishin paguar atë, po pa treguar kur dhe për çfarë.

PD e ka pranuar për Citynews, se Anila Basha është paguar nga kjo parti.

PD thotë se është i vërtetë fakti që Anila Basha është paguar dhe shuma e dhënë për të është 100 euro.

Këto 100 euro janë dhënë për publikimin e videos njoftuese për oganizimin e protestës së opozitës në 18 qershor, publikuar në portalin e drejtuar nga Anila Basha.

Por në fakt, gazetarja e kishte fjalën për tjetër pagesë.

Bëhet fjalë për pagesat nën dorë që bëjnë politikanët për disa gazetarë publikë, në mënyrë që t’i mbështesin ata publikisht.

Në këtë rast, i akuzuari ishte Lulzim Basha.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “PD pranon se Lulzim Basha e ka paguar Anila Bashën, por…”

 1. Vk! says:

  Dihet,ai Stan ate bylmet jep !

 2. Demi says:

  Kjo bundra e kudo ndodhur, shpifesire si femer dhe si gazetare leshi. Nuk e di se cfare nevoje kane qe te paguajne kete femer ordinere. E turpshme.

 3. xhulio says:

  Po edhe nese eshte paguar, pse s e ka deklaruar te paguaj shtetin me tatim fitimin.Nje torillake qe bie vet brenda me kembet e saj.

 4. Spartaku says:

  Nje dite,lopa i tha gomarit; Une do shkoi ne Indi,se atje trajohen mire lopet,dhe o quajne te shenjta. Kurse gomari tha; Une do shkoje ne shqiperi,do hyje ne çadren e pd-ke,se atej gomaret i bejne deputet.

Lini një Përgjigje te Demi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *