Berisha jep ultimatume: Edi Rama, fundi yt do jetë i tmerrshëm. Je kufomë, do vijnë rambot dhe…

Për të dytën herë brenda dy ditëve ish-kryeministri Sali Berisha ka kërcënuar kryeministrin Edi Rama se do të përdorë forcën ndaj tij.

Berisha i përsëritur Ramës nga çadra e PD-së, kërkesën e panegociueshme të opozitës: Të ikë një orë e më parë.

I them Edi maskës, se më 18 shkurt, pra 35 ditë më parë, në rrugët e Tiranës vërshuan me mijëra.

Nëse nuk kontrollohej do të kapte ty edhe në strofullën e maleve të Sharrit ku ishe futur, edhe atje do të gjente, por forcat demokratike janë forca demokratike”­ tha Berisha.

Pas 35 ditësh, edhe pse çadra është shkreur, Berisha thotë se shpresa është ngjallur më shumë se kurrë në mbarë vendin.

“Ty të shohin si një kufomë politike dhe të ardhmen e shohin te opozita te Lulzim Basha.

Po krahas shpresës dhe besimit, neveria dhe padurimi për të të qëruar nga pushteti po bëhen të mëdha.

Mos provo të presësh një tjetër 18 prill apo 18 maj, se do jetë fundi yt i tmerrshëm”­ tha ai.

Berisha i ka kërkuar Ramës të ikë sa më shpejt.

“Po të jap fjalën ik shpejt, se nuk do vijnë marinsit amerikanë, por këta rambot e demokracisë, këta djem e vajza e me lecka do të krrejnë nga zjo zyrë, bunkeri, tuneli, kudo që të jesh.

Largohu më mirë se po të pret një fund i tmerrshëm që e meriton, por ne kemi vendosur të ecim me një qeveri teknike, që të cojë vendin në zgjedhje.

Jo vetëm xhelati Fatmir Xhafa, por edhe të gjithë xhelatët të ngrohen nga varri, nuk të shpëtojnë ty nga verdikti i popullit shqiptar”­ tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

58 komente në “Berisha jep ultimatume: Edi Rama, fundi yt do jetë i tmerrshëm. Je kufomë, do vijnë rambot dhe…”

 1. lulashi says:

  Ha o Sale ha se te ben mire.

  1. arbereshi says:

   O Sali ENVERIN e terhoqen zvarre bust ty dhe ca pasus te tu do ti terheqin zvarre te gjalle neper Tirane dhe do tju lene tek dera e burgut. Enveri i ka bo ca te mira ketij veni kurse ti dhe rrugacet e tu vetem te keqia prandaj beji hesapet me kembe ne toke jo me rambo e marinsa katunar vicidoli

  2. may says:

   Ik mor plehr, je bere ti te te vijne rambot apo djemte dhe vajzat te te cojne ne ndonje kulle ne vucidol dhe te te hedhin ne ere, do jete shpetim per te gjithe, E ke zili Ramen se punon, se ti kurre nuk punove per kete vend, punove per ta shkaterruar, kete di te besh ti PLAK i ndyre dhe jashteqitja e ketij vendi, Kush mund te te vij pas ty mor plak i rrjedhur, ke frike nga drejtsia, por ajo do vij dhe ti nuk ke vend ku te futesh, Nuk te vjen pas njeri ty qe ke vjedhur, ke vrare ke percare kete popull, ke vrare njerezit e partise tende pas kraheve, ate pune di ta besh me se miri, por kete rradhe te ka ngecur sharra ne gozhde te madhe, mor njeri shpifarak,

  3. Aleksander says:

   Filluan kercenimet direkte…dmth qe jane ne grahmat e fundit dhe i kane konsumuar te gjitha ,NUK KANE ME SHPRESE.

   1. Shqiperia e BASHKUAR says:

    Fillimi i fundit i epokës Berisha-Basha !

  4. Fshatari digital says:

   Ti rruash topat plako ti je ai qe u dhjeve ne breke ne 97.

 2. tanku says:

  SHEQERJA ARGITA LIRIA LULUSHKA SHKERDHENIA PALOQJA HA_LI_MI ALDSHKA STRAZKA E TJE E TJE PRA KY ESHTE EKIPI I RAMBOVE PEDERA_ISTE TE MALOQERISE SE SHKERDHYER TE KOMITETIT TE MALEVE.NE VEREN E SHEQERES DO PERFUNDONI O PEDERA.

 3. Beni says:

  Do ta pres muajin tjeter dhe mandatin tjeter.
  Kurse ti kur te kaloj vetingu do shkosh ne burg per te tere te zezat qe I ke bere ketij vendi

  1. kashi says:

   sali mos te zente dita e neserme ishalla
   nje mallkim shqiptar se nuk te shohin e nuk te degjojme dot me

 4. Fatosi-kosove says:

  Kur krimineli te shet moral,ty eshte dashur te te terheqim zvarre qysh para 20 vjetesh o sali millosheviqi,po ata qe i ke ne ate qader nuk jane gje tjeter pos kriminel qe ti i ke perdorur çdo here e çdo ku ke vrare,prandaj fundi t do te jete i trisht,or kriminel tradhetar.

  1. Vini says:

   Ti qenke klyshi udb qe e shan berishrn. Vetem ju kosovaret skeni moral ta shani se gjith vitet e pushtetit te vet berisha i harxhoi per pavarsine e kosoves saqe la pasdore shume te meta shqiptareve se po te ishte marre me ne shqipria sot do ishte ne evrope me te drejta te plota. Agenda kosovare i mbylli shume rruge shqiperise i largoi shume miqe dhe prape qeveria berisha shoqi dore. Ti mburresh me edin po mos harro qe eshtetakuar 8 here me serbet dhe pikerisht me paramilitarin keiminel vuçiç

 5. mmoisiu says:

  Nxiri Rambot ,pse i kursen more kopili i Serbit Karaxhixh ,se mos perfundon si ne 97 qe u fshehe tek breket e Lirijes se mos vinin Vlonjatet !

 6. malokeria = qeneria says:

  Ehe more Sali varkari, nuk ke me dhembe ti. Je bere si ai qeni plak qe ta rruan lart e poshte tani, nuk tremb me dot ti, por shiko gjej ti ndonje vrime te futesh sepse po te vjen ora. Kuptohet po i deshi bytha amerikaneve se per keta tanet nuk pjerdh ti, por as nuk kercenon dot me. Nuk e kupton sa var-kar je bere. Tani vetem fende te qelbura leshon ti, as per te pjerdhur nuk pjerdh dot. Malok shkerdhate, fare serbi e tharrtuar, vrases. Rrnofte Azemi, Hajdari i demokracise dhe Ahmet Zogu i kurves.

 7. Silva says:

  Populli shqiptar ka qen i bashkuar ne luften nacional clirimtare dhe ashtu duhet te vazhdoje te jete per te marre vendimet qe i perkasin fatit te ketij populli.
  Fjala sovran nenkupton te drejten e popullit per te vendosur per udheheqesin e tij dhe si rrjedhoje populli shqiptare duhet te bashkohet per te inkriminuar ata politikane te cilet kane vrare dhe denigruar fatin e ketij populli.
  Eshte e kote te vazhdojne te bejne deklarata te tilla politikanet shqiptare pasi dihet qellimi i tyre, nese do te analizoja qellimin e asaj cadre te ngritur rezultati do te ishte i mjere per ate cka ndodh realisht duke u nisur nga njerezit qe paguhen per te ndejtur ne ate cader pasi jane ne gjendje te keqe ekonomike dhe kjo dmth qe nuk kane as arsyen dhe as deshiren te dine qellimet e asaj cadre dhe cfare i pret nese ajo kryengritje ka rrugen e hapur.
  Kush eshte sali berisha?????
  http://spiderinformazione.blogspot.de/2014/06/kush-eshte-sali-berisha-jane-reale.html?m=0

 8. fida says:

  Mos e besoni po deshet,do vijne RAMBOT e Mamurrasit,qe ta hane te thatin dhe te njomin…

 9. Timi says:

  Po të kishe bythë do e kishe bëre tashmë. Nuk të ndjekë ty as një qen rruge e lëre më qytetarët që të njohin mirë.

 10. Viroi says:

  Sal! Kur ishe kryeminister edhe ta kishin friken. Tani, fjalet e tua nuk Jane kercenime po lutje, lutje qe Rama te lere qeverine. Sal, po e ndjen qe ky Rama po del me I forte se maloku?

 11. Kosta Dhembeli says:

  Duhet të jetë i sëmurë.

 12. shoku says:

  Më plakë e lige si ty nuk ka. Jo ne lagje a pallat, por as ne qytet e fshate nuk duhet te jetosh. Nuk di cila kategori mubrret me ty.

 13. Arber Iliri says:

  Duhet te shkrihet PD, eshte kthyer ne organizate politike antishqiptare, me 18 qershor i duhet treguar vendi nese nuk votoni per te majten votoni per cdo Parti te djathte por jo partine antishqiptare PD qe nuk ka asgje te majte apo te djathte por vetem , qellime antishqiptare, krim dhe korupsion.Duhet ringritur nje e djathte e vertete shqiptare pa komuniste e spiune te sigurimit.PD nuk perfaqeson te ardhmen apo te kaluaren demokratike vetem antishqiptarizmin, kaosin dhe rumpallen.Berisha e te tjere duhet te shkojne para gjyqit edhe Nano e ca te tjere nga e majta.

 14. Milan says:

  Po te vjen fundi o RAC e poshter o shpellar i ndyr

 15. buj says:

  SA MIRE JA BON … edhe sa mire na e bon te gjithve ne ky plehre, ky kelysh antishqiptar ky specie antishoqerore , ky parazit antinjerezor… ky eshte kulmi i durimit!.. plak horr, burre morr

 16. Qelepirxhiu says:

  Frika, skizofrenia dhe çmënduria, janë bërë bashkë dhe plakut i qelbet goja dhe i kutërbon trupi… Kur e shikoj dhe dëgjoj, më vjen turp e ndot që kam lindur dhe jetoj në këtë vënd, që pranon të mbajë akoma gjallë një qelbësirë të tillë…! Faji është dhe i Edi pordhacit, që s’ka bythë ta pastrojë këtë vënd, por lë bandat mafioze të malokëve dhe të “kokëqoshes”, të ndotin dhe të mbajnë peng këtë popull…! Edi Rama, në vënd që të qeverisë këtë vënd, shet pordhë dhe jep mënd e direktiva nëpër Ballkan dhe Evropë, duke u fryrë si “lider i madh”…i “Shqipërisë se Madhe”…(???!!!)

 17. Endri says:

  MOS E MERRNI ME SHAKA SE KY E BEN ME TE VERTET.

 18. Arber I says:

  Ketij njeriu i duhen hedhur hekurat. Cfare do qe te beje me teper?!

 19. Tirana says:

  Popull shqiptar! Thone se gjarpri po nuk i shtype koken ,ngjallet perseri. Gjarpri po ngjallet. Iu rrit bishti,pasi nuk ia shtypem koken. Ai qe do ti shtypte koken ishte nje frikacak, E ata qe trenben nga kushdo,edhe nga gjarpri quhet fendake,apo i fendur,i cili kur flet duket sikur fle e belbezone. E gjarperi ka nxier gjuhezen e tij te holle e kerkon te kafshoi me dhembet qe mbajne helm. Te mos e lem gjarprin t’na kafshoi edhe pse rreth tij mund te grumbullohen gjarprinje te tjere…….

 20. albaniafirst says:

  Le te hyje Berisha ne zgjedhje dhe do ti shohi se sa “Rambo” I kane mbetur

 21. Hhhhaaaa… Te erdhi fundi o taleban Saliu,iku koha e talibanizmit kur ti komandoje Shqiperine… tani fiton drejtesia ,ndergjegjia,respekti etj etj e Qytetarve ndaj Istitucjoneve Shtetrore.

 22. psyc says:

  O Berishe o penicilin i shqiptareve!

 23. uskania says:

  Nuk thotë kot populli:”Mendja është xhevahir”:

 24. 21 janari: nje standart says:

  Le ta provojne. Më 21 janar te 2011, vete Sali Berisha ka vendosur nje standart : kush sulmon insitucionet, merr plumbin ballit.

 25. 21 janari says:

  Le ta provojnë. Më 21 janar te 2011, Sali Berisha pat vendosur nje standart: kush prek insitucionet, e merr plumbin ballit.

 26. Luli i vocerr! says:

  Doktor Mortja!
  Qoftelargu!
  Doktor KakaMuti!
  i biri i Sheqeres!
  burri i Lirijes!
  baba i Xenit & Gites!
  gjyshi i Desares!
  i dergumi i allahit!

 27. Renato says:

  Edhe sa kohe, prokurori i pergjitshem i shqiperise nuk do ta procedoje per thirrje per te rrezuar rendin kushtetues me dhune e ta mbylle perfundimisht ne burg fashistin Sali berisha apo pret qe ti veje zjarrin shqiperise. O verpro z. LlAlla ose do te shkarkohesh nga mazhoranca per moskryerje te detyres kushtetuese e me vone mund te perfundoni ju ne burg.

 28. piku says:

  un se mor vesh mo vlla! demokracia sósh kshu si thot Saliu. pse mos e respecktu votn e popllit, po me hik siç thot Sala?

 29. Peco says:

  Me sa duket cadra i ka ditet te numeruara. Kjo per dy arsye:
  1- Kur Berisha ulerine deri ne kup te qiellit, kjo ngjan me ato ditet e fundit dhe te ashpra te dimrit para se te vije pranvera.
  2-Kthimi i Bashes nga Washingtoni eshte nje mundesi e mire per tu justifikuar para mbeshtetesve, se prej andej po vjen me garancine qe Rama nuk do i vjedh zgjedhjet sepse ndryshe do e bejne synet kundershtaret e tij ne amerike. Qendrimi kaq gjate ne cader eshte pasoje e rezistences mbarepopullore kunder qeverise hashashit dhe korrupsionit. Pra, si perfundim ka nje justifikim se si mund te dale nga gjendja ku e ka futur Partine me qendrimet dhe retoriken e tij te skajshme.
  Ndaj them se cadra do te shkrehet dhe paloset per tu perdorur pas 18 Qershorit, si nje justifikim per derrmimin perfundimtar qe PD pritet te pesoj.

 30. HAHAHAHA says:

  dhe po e tha kyyyyy e ben vertet,me Lirin ne krye dhe lulushin per dore ,mos i dilni para ahhahahahha

 31. Populli says:

  Jepini kohe kufomes Saleh te bjere edhe ca ere, te kutruboje, te peshtirose edhe te vetet, kerme e ndyre, vemje shpellare, pa origjine e pa identitet se i kujt eshte, te ndyje edhe cka mbetur pa u ndyre ne kete Shqiperi, pastaj, i ngrini nje monument muti qe te bjere ere perjetesisht, perfundimisht e denjesisht.

 32. emilio says:

  Sikur i ka shtuar kercenimet kohet e fundit. Mos ndoshta qeni i zgjebosur po e ndjen fundin e tij dhe kelyshve te vet ?? Le te shpresojme.

 33. Lennard says:

  Qeni Po Kuis se po i vjen Sosja.Po afron Vetingu dhe numrin 1 ne listen e te Paudheve e ka Sale-Serb-Gerdec-Qeni ,i dyti vjen Like Floriri dhe i treti Lul-Bythe-Q…i.

 34. leli says:

  Qenit kur i vjen ngordhja ,shkon e permjer ne dere te xhamise

 35. Na bashkoj kenga popullore says:

  Dhe kur te jet duke dhan shpirt(ishalla sa mapar)do jep ultimatume,25 vjet te njajten gja perserit

 36. fredi says:

  Kur flet shpesh ben edhe gabime ,dikur ishim te detyruar te shihnim vetem nje kanal televiziv e megjithate populli me menyra te ndryshme gjente mundesine qe shihte dhe pertej monotonis qe ishim te detyruar ,sot ky ish president ish kryeminister vazhdon me nje kanal televiziv ,vetem nje gje ka ne gojen e ketij njeriu urrejtje ,gjakderdhje, pushtet , a thua se ky popull ska kanal tjeter po te shohe vetem ate , i nderuar ish president dhe ish kryeminister lere brezin e ri te eci perpara dhe te kujtojne per misionin qe pate per demokracin mos i lere te tjeret qe merzitin e nje kanali ta kthejne ne urrejtje

 37. Sali SPIUNI says:

  SPIUNI I SERBEVE SALI BERISHA..na Flete per Rambo…O Moter….q…r….O BASTARD I NDYRE:TY DHE TE GJITHE PINJOLLET E TU DO TI HEQIM ZVARRE QE NGA PRESHEVA SHQIPETARE DERI NE SARANDE, aty ku vulose ME TRADHETI KOMBETARE Shitjen e Detit…O SPIUN..ti nuk e di se ku do te vesh..lol

 38. BERISHA LARGOHU says:

  Neqofse opozita tenton te marr pushtetin me dhune atehere, shqiptaret te veprojne si populli turk per te mbrojte kryeministrin e tyre democratic i votuar nga populli. Kush qenkan ato marinsa American qe do mposhtin voten e popullit ha ha ha ha? A mos jane marinsa fshatar ato mercenare qe do mposhtin Ramen ha ha ha ha?

 39. labi says:

  ti bythqelbur malok i pa ndreqshem,jo aq sa jetove ne tirane! por 400 vjet te jetoje ne mes te londres prap ai kokerr muti injorant dote ishe,tipik katundare cinik.or njeri i poshter,sic eshte semundja e kneoptomanise eshte njelloj si semundja e poshtersise,pra ti je i poshter dhe asgje me teper.te qifsha ato studimet e tua shkencore,or kokrra e malokut te pa bese,ik more qelbesire qe mos u ngopsh me ato leke qe ke vjedhur,se leberit nuk jane bla bla bla,sepse dote vijne e te lene me barre te gjithve ju burraceve te veriut,mos e krruani me shume bythen me shqiperine!!!!! populli eshte lodhur shume,kij mendjen!!!!e more vesh or malok muti apo jo????!!!! boll me.

 40. Andi says:

  Vetem thuaj fjalen dhe na ke gati !!
  O i madhi Sali… O Skenderbe!!!

  Idiot 😒

 41. undefined says:

  Ikore kurve plak na rope 25 vjet kerkoni e qeveri me zor tani . Ne burk ne fillim ti djali jot e gjith familja jote e basha bashke me ty po keto i beni te gjitha per vetingun po ropt ku ti kini

 42. vjola says:

  NA more te keqen PLAKU MERE……….HAHAHAHAAAAAAAAAAAAA.

 43. poli says:

  ne 97 te shpetoi izeti o sali, po kete radhe kush do te te shpetoje?

 44. Tema says:

  PD-ja me çadra na kujton fushaten elektorale te 1920-es.

 45. Vuk Baba Karaxhic says:

  O sali o kopil i vogel i nates perverse ne kullen e vicidolit , o serbi me difekt gjenetik, po te eshte prish rraca fare o gru, car ben ti kshtu, Liria me mongoloid-syndrom kryqezim me ty dhe ate doktorrin e kohes se enverit po te doli Shkelzenja impotente fare.
  ti HEROIT EDI RAMA vetem i ben llapore or plakush impotent. te erdhi fundi. ne rruget e Tiranes do tet zvarrisin njerzit. do lutesh te fatmir xhafa tet mbroje.
  Lulushja thone qe shkon mire me Argiten JamArbri eshte i knaq me Lulushen 😀
  Hajd tan te mirat, mos harro perhidrolin

 46. Joni jugu says:

  te jesh I sigurt salih qelbesira thartira, nuk te fal me kush , Provo e provoko e bej si bere ne 97 , te jesh I sigurt qe do lebetitet I madh e I vogel me masakrimin qe do marresh si pergjigje , ne populli te sfidojme , provoe po ta mbajti ajo suma jete e qelbur, do te shfarrosi populli me far e me fis me te pjell e me te mbjell, aaaa po hyre prap ne gopin e sheqerkes , aaa tjerer pune ajo 😜👊😜

 47. BUJARI JU DEGJON says:

  Ooooooohhhh,sa i deshiron rremujat Sali Kryekrimineli!!!
  Por nuk ia mba bytha…
  Shpreson qe “nga trazirat” te marre elikopterin dhe te ike te fshihet nga … V E T I N G U !!!!
  Ah qen a qen,nuk ke se si te shpetosh kete here!!!
  Zan Caushi po te pret me qejf te madh…
  Kohet e fundit nuk kerkon ushqime por … VIAGRA 🙂
  Fillon me “V” si “VETINGU”,thote…

 48. Rigo says:

  Vdekje te cmendurit ,shpellarit,kopilit te karaxhicit ,kermer plak Salih Berishe Karaxhicit!

 49. Salic berishovic salicas says:

  Salic berishovic. Kopil serbi. Gjete popullin shqiptar budalla dhe interesaxhi qe shet karakterin dhe vendin per pak pare. Fute luften civile ne shqiperi . Sot varrezat jan mbush sa nuk ka as vend . Gjaku u derdh si lumi. Qeshin serbet edhe greket me ne . Ata vrasin njeri tjetrin thon serbet . Mos harro se ka zot ne ket bot. Shqiptaret duhet te kulturohen se jan akoma kafsh pylli. Sa lehte e vrasin njoni tjetrin sikur po i bejn ndonje nder kurse armikun e respektojn.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *