FOTOT/ Në Pakistan taksi në ngjyrë rozë për femrat

Në Pakistan ka nisur shërbimi i taksive në ngjyrë rozë, të cilat kanë shofere femra dhe do të përdoren vetëm nga klientet femra.

Projekti është përqafuar nga qyteti i Karaçit, më i populluari në vend me rreth 20 milionë banorë.

Qëllimi i këtij shërbimi është që të ulet numri i ngacmimeve dhe sulmeve ndaj grave.

Automjetet me ngjyrë rozë, mund të dallohen shpejt në trafik.

Gratë në Karaçi do të kenë mundësi që përmes një aplikacioni, duke e ndaluar në rrugë, ose përmes një mesazhi të mund të gjejnë një taksi rozë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-6.jpg","attachment_id":"654557"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi.jpg","attachment_id":"654558"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-5.jpg","attachment_id":"654556"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-4.jpg","attachment_id":"654555"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-3.jpg","attachment_id":"654554"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/taksi-1.jpg","attachment_id":"654553"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *