FOTOT/ Prezantohet në New York projekti “The Big Bend”, rrokaqielli më i lartë në botë

Në New York është prezantuar projekti i rrokaqiellit më të lartë të botës.

Ai do të quhet “The Big Bend” dhe do të përbëhet nga dy kulla të larta të holla, cilat bashkohen mes tyre lart, falë një përkuljeje.

Kjo ndërtesë do të ketë formën e një U-je të përmbysur.

Nga arkitektët, rrokaqielli i ri shikohet si një zgjidhje ndaj ligjeve të forta të qytetit për ndërtime, si edhe çmimeve të larta për banesat.

Për të bërë të mundur lëvizjen e njerëzve do të nevojitet një ashensor që zhvendoset përgjatë kthesave dhe horizontalisht.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-1.jpg","attachment_id":"654463"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend.jpg","attachment_id":"654469"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-6.jpg","attachment_id":"654468"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-5.jpg","attachment_id":"654467"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-4.jpg","attachment_id":"654466"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/big-bend-3.jpg","attachment_id":"654465"}]

3 komente në “FOTOT/ Prezantohet në New York projekti “The Big Bend”, rrokaqielli më i lartë në botë”

 1. enter"" says:

  Sa e shemtuar. E kane zaptu gjithe NY, skane lend pellemb vend pa ngrit pallate, dukesh sikur je nje nje kurth betoni

 2. Andreas says:

  rrokaqielli? a ja dhjefshi!!!

 3. Punetori says:

  Po mir´mer lal´, por sa i nolt´do jet´ky rrk-ja ? Domethon , sa metra perpjet do hypi ?
  Apo osht sekret ?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *