Hoxhë Ahmed Kalaja reagon pas videos me Andi Lilën: Kërkoj falje nëse është lënduar dikush…

Hoxhë Ahmed Kalaja ka reaguar pas një video të publikuar nga ai vetë, ku Andi Lila ironizonte priftërinjtë ortodoksë në Greqi.

Kalaja thotë se e gjitha ka qenë humor, por ai iu kërkon ndjesë të gjithë atyre që mund të jenë lënduar nga ajo video.

“Sqarim për mediat.

Duke marrë shkas nga publikimi i bisedës të bërë mes meje dhe dy miqve të mi lojtarë të Kombëtares Shqiptare të Futbollit, e cila u publikua nga të gjitha mediat e vendit, më lejoni të shpreh keqardhjen time për keqkuptimin e qëllimit të asaj bisede.

Si një përfaqësues i besimit islam, si prijës fetar dhe si atdhedashës, nuk do ia lejoja kurrë vetes që mendimet dhe bindjet e mia për klerikë apo pjestarë të komuniteteve te tjera fetare, të jenë në kundërshtim me mësimet e Islamit, i cili na mëson respekt dhe tolerance me pjestarë të besimeve të tjera qiellore, aq më tepër të cënohet toleranca ndërfetare e jona si vlerë kombëtare.

Dua të shpreh gjithashtu keqardhjen time për mënyrën se si u kuptua biseda jonë e cila anonte më shumë në rafshin e humorit, pa ndonjë të keqe, duke qenë se shakatë u bënë edhe për përfaqësues të besimit islam.

Gjej rastin, si një njeri i besimit, të shpreh keqardhjen time nëse fjalët e mia apo të miqve të mi kanë cënuar sadopak kolegët edhe miqtë e mi të krishterë, duke i shprehur në të njëjtën kohë ndjesën time si dhe garancinë; Se respekti dhe toleranca ime për ta, ngelet e palëkundur”, shkruan Kalaja.

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Hoxhë Ahmed Kalaja reagon pas videos me Andi Lilën: Kërkoj falje nëse është lënduar dikush…”

 1. Ai says:

  Para se te kerkosh falje, ty o hoxh, Andi Liles qe eshte si pederast turishtyp dhe Armand Sadikut golloborxit myslimon, duhet me ju qi motrat dhe grate e fisit. O long groshe se kshu o feja mulimone.

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

   vertetohen edhe njehere 100% thenia ime se ; muslimon brothers jane plehra arabe…………..ptuuuuuuuuu!

  2. adi says:

   turko-arab
   ti nuk ke pse ju kerkon falje te krishtereve se ti cfardo qe te thuash, te ofendosh apo te mburesh, te hedhesh veten ne ere apo te punosh token, te lutesh apo ti presesh koken ndonje femije : nje mysylman eshte thjesh nje qenie me inferiore se nje i krishtere dhe si i tille falja nuk ka kuptim se ti gjithmone do jesh nje qenie thjesht e perbuzur.
   ti bashke me ata turko-zezaket e kombetares ( fundja cdo kombetare ka zezaket e saj ne na ra ne pjese te kemi keta lloj zezakesh) duhet tju kerkosh falje shqiptareve qe ju besuan qenieve gjenetikisht , moralisht dhe intelektualisht me te ultat e llojit te hominideve te mbajne ne krah dhe ne gjoks flamurin simbol te krishterimit shqiponjen 2 krenare.
   jam i sigurt qe do kesh rastin prape per te dale ne media po do jesh ne kroniken e zeze si islamiku i rradhes qe hedh veten ne ere.

  3. zhaku i pamposhtur says:

   As nuk e kam pare ate videon fyese dhe as nuk me intereson por di qe ne forumet grreke ky rast po qarkullon vruullshem , mendoj qe greket po i nxjerrin syte vetes me diskutimin gjitheperfshires per kete rast..faktikisht prifterinjte grek njihen boterisht per abuzime seksuale apo per sensacione nga me te ndryshmet prandaj ju xhihadistet e janulles mbylleni byqen se ju dhe prifterinjte tuaj jeni simbol i ligesiise..ju duhet shume pune qe te rregullohet ajo “biografia” juaj

 2. .......!!!!!? says:

  Po cfalje kerkon ti mor I degjenerum ,ti zgerdhieshe si ata majmunet ekopshtit zoologjik,tani shko ngri sumen perpjet mbase vjen ta kput ndonjeni nga ata qe jan lendu,jopergje por qe te zevendesosh priftin,grek ,,haaa

  1. Spiro Qivuri says:

   Paska kerku falje o Ahmed si nje myslyman i mire por priftin othodhoks taze na e tallet

 3. Chris says:

  Mbeturinat e shoqerise

  1. Projekti says:

   Po pra fiks, po ulen ne nivelin e Janullatosit.

 4. Mandi says:

  Jam musliman por me erdhi turp qe biseda private mes jush u publikua. U tregove besprere dhe i ulet si ordnier qe je o hoxhe kalaja. Andi, te cilin e respektoj per perkushtimin ndaj sportit dhe bluzes, tregoi papjekuri se bashku me sadikun qe besuan te ty. Ju, te tre skeni as fuqine e kapacitetin te talleni o te perfaqsoni asnje lloj besimi. Thjesht nuk keni.

 5. enter"" says:

  Nuk u ofendua njeri, problem eshte se na vjen keq per prapambetjen tuaj shekullore

 6. Albanistanas Evropian says:

  sunito-turko shqipfoles, ju ka fale perendia

 7. plaku says:

  Kerkoju falje te gjithe shqiptareve qe i ke detyruar te mbushin radaken me pislleqe arabe

 8. berti says:

  E quajtka veten atdhedashës plehra osmane shqipfolëse

 9. vang says:

  KETA LOJTARE ME FANATIZEM TE THEKSUAR FETAR DO TE BENIN ME MIRE TE PERFAQESONIN NDONJE VEND ARAB SEPSE NUK ESHTE ISLAMI TIPAR KOMBETAR I SHQIPTAREVE .

 10. A.G. says:

  Hoxha mbase nuk ka aq kulture sa te dalloje katolicizmin nga protestantizmi po ja qe ka me shume kulture sesa ata qe “u tronditen” nga “skandali i padegjuar”.
  Sikur ne te tjeret nuk tallemi kurre as me prifterinjte e as me hoxhallaret.
  Kur ata gomeret e Lindjes se Mesme djegin flamuret europiane pse dikush ben humor me Muhamedin, i quajme barbare.
  Po kur behet shaka me priftin “Skandal i madh”.

 11. Goni says:

  Prokuroria duhet te marre te pandehur Hoxhen, Z. Kalaja, per vepren penale “fyerje publike te besimit fetar”, nepermjet nxitjes dhe publikimit te nje bisede qe shkon ne ate drejtim.
  ZZ. Lila dhe Sadiku duhet te thirren si deshmitare per te sqaruar rrethanat.
  Goni

 12. Geri says:

  Nuk ofendohemi nga mbetjet osmane, ju trajtojme per ata qe jeni, dmth plehra islamike. Tani gjithe bota ju njeh.

 13. Projekti says:

  Ortodokset jane te pambrojtur dhe sulmohen se kane harruar te paguajne taksen e xhizjes.

 14. genti55555 says:

  Ti bashke me ate koke amorfin , andi lilen thjesht keni treguar injorancen tuaj.
  Aq me keq qe qe nxirni nje femi aty dhe i shplani trurin !
  Thjesht na vien keq per ata qe ju degjojne juve , njere primitiv !

 15. daku says:

  Hoxhe kellira qe helmon shqiptaret cdo dite ben sikur pendohet tani.Sadiku dhe Lila jane thjeshte copa mishi qe dine mire te vrapojne mbas topit.Turp qe vishni fanellen kombetare.

 16. Ronin says:

  Qekan mbledh ne nje fotografi gjithe rekrutet potenciale te ISIS-it. Njoni me taleban se tjetri.

 17. pa fe says:

  Ti mendon se u ofenduam ne me prapambetjen tuaj arabe ? pfffff se kuptoni se analafabete jeni . Mua thjesht me erdhi keq vetem per 2 gjera :
  1- Si e shkaterroni nje femij te vogel me shpreje te dhjera arabe , duke i mohuar atij bukurine e moshes, dhe e dya , si dy injorante qe perfaqesojne kombin merrem me fene ….. Ata jane thirrur per kombin qe te perfaqesojen kombin dhe jo te perfaqesojne idete fetare o hoxhe korrak……. Ndersa sa per ty ti je thejsht nje semundje kanceroze qe kerkon te ngjitesh ne cdo shpirt te lire qe jeton ne ate vend… Ti je nje skerrbythje qe te ka marre koka ere , dhe thjesht je nje parazit i shoqerise ……..

 18. Shqiptari says:

  Cfar falje kerkon ti mer plak. Kur skane kerku falje ata qe na kane djeg ne turren e druve dhe sot bucasin kembanat e kishave te tyre ne mes te Shqiperise .

 19. Kellira says:

  Pa merak se nuk ofendohet njeri nga debilat
  Dhe mos harro historine e dhise me delen:
  “Ta pashe! Ta pashe! Bertiti dhia kur ngriti bishtin delja
  “Une ta shoh perdite… por s’ndjehem” ia kthen me qetesi delja

 20. Albani says:

  Nuk e kam pare videon,por ne qofte se tregon per prifterinjte pederaste Greke mendoj qe nuk ka asgje skandaloze qe tu jape aresye Janullave qe te sullen,sepse dihet ne tere Greqine qe 90% e prifterinjve te tyre jane pedera me kartele dhe vule.
  Ne qofte se dikush e quan emancipim pushtllikun dhe prapambetje te kunderten I uroj bythe te forta.

 21. shqip says:

  O Enver çohu nga varri
  U be vendi si Kandahari.

 22. shkumbini says:

  E kam shkru edhe dje por ky njeri ka gjetur nje strategji per te shprehur dhe rekrtuar njerezit me pikpamje ektremiste islame. Strategjia e tij eshte qe duke ftuar futbollistat ne xhamisi njerez me pelqim ne popull, pas tyre fsheh predikimet e tij djallezore. Kete pune ben edhe me ekipin e Tirones, ku per hir te se vertetes tani jane shnderruar si ekip arab apo afganistanas, pasi pas cdo goli festojne te gjithe bytheperpjete. Gjest shume i peshtire per ne shqiptaret. Kete gje ben edhe me kombetaren dhe gjen ca injorante si Lila, Sadiku, Hyka dhe ben te tilla “shakara” . Ky duket ne surrat se cfare eshte. Portret ISISI. Injornat klasik, qen bir qeni, bukeshkale por edhe bej thirrje qe duhet hetuar ky bastarde.

 23. Darwin u kry says:

  Ne SHQIPTART nuk ndihemi te ofenduar nga nje kafshe apo shum shtazë……sepse ju egersirat anadollake thjesht e zbatoni religjionin e juaj…..prandaj skeni pese te kerkoni falje prej atyre qe jane religjioz. Ne SHQIPTAR E PAFE 95% qe jemi nuk e kemi problem me juve 2% qe e praktiokoni kete religjion shtazarak…..sepse ju jeni anashkaluar nga evolucioni.

  Por nje te mire e keni bere sepse e keni vertetuar se DARWINI e ka gabim, sepse njeriu nuk rrejrdh prej Majmuni, por andi dhe ahmeti rrjedhin prej majmuni…..

  DARWIN U KRY

 24. Drenicaku says:

  Po dihet nga komentet e pista,ty ndyta,idioteske,te njerzve te pamoralshem,te pyftyre,te pandergjegje,te pa vetedijsijm,te pa vlere,te pa autoritet, te paskrupullt,te poshter skajshmerisht.Semendojn se kinse katoliket qenkan vetem shqiptar.Por te mjeret qe jan vete ma te poshtrit.Ngase vetem dijn te tregojn me gisht kah muslimanet,por njehkohesisht i harrojn krimet me antinjerzore qe kan bere ata vet!!!Pra para se te tregohet me gisht te muslimanet kqyrne veten e juaj.Sigurisht se muslimanet nuk ishin autoret e: Inkuizicjonit kishtar ne mesjet me disa miljon te masakruar,
  me terrorin e pashembullt antifemroro pra djegjen e “shrigave” me mbi 1 miljone femra te vrara dhe te djegura per se gjalli, me vrasjen e mbi 200 miljon indianeve te ameriken veriore,te mesme dhe jugore per 300 vite me rradh,me luften trihjetvjeqare ne mesjet me rreth 6 miljon te vrar, me luften e par boterore me 18 miljone te vrar,me luften e dyte boterore me mbi 55 miljon te vrar, me luften e vjetnamit me mbi 5 miljon te vrar,me luften e Korejes me 3,5 miljon te vrar,etj.Pra ne gjith keto luftera ishin krishteret ata qe kan prij!!Pra kush eshte krimineli dhe antinjerzori???

 25. Darwin Gashi says:

  I nderuari Musliman Andi Al Lila,
  Ne qe jemi shumice te kombi Shqiptar…95 % te pafe ….dmth nuk praktikojme asnje religjion nuk jemi te ofenduar nga ti….dhe nuk mundet nje shimpanz islamike te na ofendoj. Ju muslimanet qe kjeni afersisht 1.9% ne Shqiperi Dhe Kosove nuk keni pse te kerkoni falje , sepse ju vetem po ebzbatoni religjionin normalisht te Islamit. Sepse te jesh muskiman dmth te jesh i poshter, idiot,rrenc, antikombetar hipokrit etjet. Pra mos kerko falje qe je i tille.

  Ne anen tjeter ju e keni vertetuar se Darwini e ka gabim, sepse nuk rrejdh njeriu prej majmnuni, por Majmuni rrjedh prej Musliman.

  DARWIN U KRY

 26. Kataliki i pafe says:

  O gjooo e drencies, krishterizmi i ka bo krimet ktynehere, por tash krimet jani duke i bere ju kafshet islamike.

  Edhe Muhamed redepi i ka vra diten e pare te qpalosjes te islamit….pastaj islamistet kane vra ne Spanje , Neper vendet arabe….edhe sot vrajn….si gjoja…………Arapt jane viktima me e madhe e egersirave islamike……sepse arapt para Islamit kane ndertuar piramida…..ndersa sot arapt nuk dijn me prodhue as tespi ………oj gjooooooo.
  Hajt …ujst ujst…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *