Izet Haxhia: Një shprehje turke (pak banale të më falni) për Bashën dhe Çadrën

Duke folur për 22 marsin e vitit 1992, Izet Haxhia thotë se “çdo gjë u bë sipas skemës së përgatitur në dhjetor dhe vulosur në Trieste në shkurt 1992”.

“Pushteti që nuk mund të mbahej më nga ata që e mbajtën për 45 vjet, iu dorëzua me marrëveshje, nxënësit të tyre besnik që me anë të dhjetëra zvarritjeve e lëpirjeve, kishte arritur të depërtonte në bunkerin e Bllokut. Por shumë shpejt u pa që nxënësi i ardhur nga Viçidoli në Tiranë me një valixhe druri ua kaloi edhe ustallarëve në zellin për pushtet e tirani” – thotë ish-truproja e familjes Berisha deri në 1997, për DITA .

Duke komentuar PD-në e sotme futur në një çadër, ndërsa e quan Berishën “shpresë-vrasësi” kurse Bashën “kopja e tij e shëmtuar” Haxhia që jeton në Turqi, thotë:

“Ka një shprehje që e përdorin turqit, pak banale (të më falni), por që i përshtatet gjendjes ku e ka katandisur PD-në shpresë-vrasësi: po të hyri çadra në b…. mos e hap. Dhe lideri shpresëvrasës pasi ia futi çadrën kopjes së vet të shëmtuar, jo vetëm që nuk ia hoqi, por edhe ia hapi. Kandidati për kryeministër duke u përpëlitur nga dhimbjet e ndjenjat që i jep çadra e hapur, nuk po di si ta mbyllë e ta heqë këtë çadër nga aty ku ia kanë futur”.

 

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Izet Haxhia: Një shprehje turke (pak banale të më falni) për Bashën dhe Çadrën”

 1. Republika e Hashashit Albanistan says:

  Ka plote shprehje te urta shqiptare Izet Haxhia.Po e keni ne gjak.Kot nuk thuhet keni identitet turk dhe jo shqiptar.Mos ti futemi veprimtarise suaj antikombetare, tradhetare dhe mentalitet shpellari.

 2. kavajsi says:

  Mosssss , i gjori Lul se ca po heq !!!

  Prandaj kur hecen i mban kofshet shtrenguar e i leviz byçat sa majtas djathtash si kurvat ?!
  Dil ni her knej na Kavaja se mos te bajm derman o Lul se keq puna me ty….

 3. demokrati says:

  Ketyre te PD-se duhet t’u kujtosh 97-en dhe tu bie ndermend se çfare i kane bere ketij populli qe harron shume shpejt. Pashe kronikat e dhena me rastin e 20-vjetorit te 97-es si dhe nje kronike te dhene nga ktv e Kosoves, pergatitur po per 97-en qe te rrenqethej mishi edhe pse kam qene deshmitare e ketyre ngjarjeve dhe ne fakt dola ne konkluzionin se: “Ne shqiptaret me duket se me shume se sa vetja na dhimsen horat e politikes dhe harrojme ate se çfare kemi hequr, duke mos e harruar asnjehre vitin 97”. Ndaj dua t’i them Sali Berishesse ke te drejte qe bertet e gerthet, pasi vetem per 97-en, ti zoti Berisha duhej te ishe brenda dyerve te burgut, duke lene menjeane Gerdecin e 21 Janarin. Turp te kesh qe te pakten te heshtesh,

 4. Besjana says:

  Basha ka vepruar akoma pa ditur cfare po ben. Tani I ka hyre asaj pune dhe spo di sesi ta perfundoje.

  1. josephina says:

   Po Besjana, Bashës i është hapur çadra në b*thë dhe nuk po gjen se si ta heqi. :p

 5. Cani bir k...e says:

  prandaj i thone shalngjitur Lulit , nga jo qe i ka hyre dhe i dhemb

 6. kristi says:

  cadra e plehrave q po ndostin politijen shqiptare

 7. kristi says:

  cadra e plehrave q po ndostin politijen shqiptare

 8. nn says:

  kujton luli se cadra eshte mburoje po jo se edhe mburoje do te shkaterrohet dikur

 9. Gramoz says:

  Hahahahahahaha…i bere per nje leke kta tradhtaret o Izet…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *