Kosova, Bunjaki: Islanda është favorite, shpresoj të kemi fat

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki është shprehur në konferencën për shtyp se Islanda është favorite për ndeshjen kualifikuese për botërorin “Rusi 2018” që zhvillohet të premten në “Loro Boriçi”.

Bunjaki tha gjithashtu se pavarsisht se miqtë janë favoritë, Kosova do të jap më të mirën për të mos dalë pa pikë nga kjo përballje.

“Normalisht që favorit është Islanda, duke pasur parasysh përvojën dhe punën që kanë bërë. Edhe Kosova gradualisht nga loja në lojë është rritur. Nuk mendoj se jemi shumë larg, me lojën që kemi tregu jemi afër barazimit ose edhe fitores. Unë besoj që të kemi pak edhe fat sepse sidomos në dy takimet e fundit nuk kemi pas”, u shpreh Bunjaki

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Kosova, Bunjaki: Islanda është favorite, shpresoj të kemi fat”

  1. boom says:

    O Bunjak ja lesho vendin dikujt tjeter qe merr vesh nga zanati i trainierit. Ne cdo interviste thua nuk kemi fat. Ne tre ndeshjet e fundit Kosova ka pesuar 11 gola dhe nuk shenuar asnji. Nuk eshte pune fati por pa aftesie .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *