Replikat me Blushin, Braçe: Kush është Baftjari me shumë lekë që fshihet…!

Ben Blushi i është rikthyer sërish barcoletës së thënë një muaj më parë në Kuvend, për Erjon Braçen dhe Taulant Ballën.

Ndërsa ka shkëmbyer disa replika me deputetin Erjon Braçe, Blushi ka treguar se macja është Edi Rama.

“U çua njëri pas Edit edhe si gjithmonë u mor me mua, por nuk ka problem.

Para një muaj, se është për të qeshur, u tregova një gjëagjezë dhe nuk e gjetët, gjeagjëza ishte kështu: Unë kam një mace ia jap erjon Braces, macja kafshon taulantin, tani kush e ka fajin”.

Më pyetën shumë për këtë, dikush më tha si e ka ngjyrën macja, e kujt ishte, ku e kafshoi macja taulantin.

Përgjigja është kjo: Macja që u dhashë unë është Rama, kjo është ua dhashë në 98 e koha do tregojë detajet e ajo u ka kafshuar të gjithëve ju dhe kjo është arsyeja që unë ika se nuk pranoj kafshimin e maces”­ tha Blushi.

Pas tij ka reguar Braçe.

“Të sfiliten njerëzit për përgjigjen e barcaletës, kjo është… ua them unë kush e ka fajin. Fajin e ka Baftjari, por Baftjari që ka shumë lekë, po të doni ua tregoj edhe Baftjarin që ka shumë lekë”, ka deklaruar deputeti socialist Braçe.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Replikat me Blushin, Braçe: Kush është Baftjari me shumë lekë që fshihet…!”

 1. Rilndja e Brace Komunistit says:

  brace kopace brace kopace… e keshtu vazhdon kenga….

  1. Lugati says:

   boll o brace…boll o gore se na lodhe….a po e mer vesh qi sta fut njeri n pordhe a jo…boll mi gore se na ka more fryka me hap gazeten..perdit..ti..mane…bala….avokati tu fol karlliqe..hajt se te kishte dale vetem dhe nji gjo e vogel nga ata qe thoni do ju kisha lexu me gjith qef..porrr???boni gam ham kot si buce pallatesh

 2. Xha Selimi says:

  O Brace , te pakten mos e rrudh ballin kur flet se jo vetem qe nuk i ben njeriu pershtypje pamja jote prej ramboje te vogel po edhe ata qe ke ne shtepi do te te heqin vetejtje . Ca bere me ate djaloshin qe te dha nje laper ne faqe per punen e trafikut te maqinave . Me ca qarkulloje atehere , me dymijekaterindshin apo me ate qe sdoje ti paguaje taksat ..

 3. Emiljano says:

  Brace je qen lehes qe nuk kafshon.boll ma se tka dale boja

  1. Anarko-Sindikalisti says:

   Macja u be qen??? Mos ka filluar te lexoje dhe libra?

  2. PROUDHONISTE says:

   Macja u be qen??? Mos ka filluar te lexoje dhe libra?

 4. Blush, kur te jesh kryeminister... says:

  Blushi…ka kusuret e tij
  por kush tjeter mund te quhet I Majte, vec tij?
  Edi Rama, kandidati deshtuar per PD?! Ai qe donte te varte tere kamunistet, edhe Kristaqin?!

  Blushi eshte karrierist? E po pastaj?
  Nuk eshte modeli i superkarrieristit Edi Rama?! Kujt nuk iu eshte lepire dhe pastaj ia ka …ashtu kalin?!

  Blushi kekron pushtet se ka koke. Ka shkolle, ka kulture, pse jo?
  Edi Rama eshte mesues vizatimi, dhe sportist, sic eshte Ilir Meta ngrites peshash. apo sic Erjon Brache deputet ne Kopesht me dreke!

  Rama dhe te tijet po e shajne Blushin si …njeri qe shkruan libra!!!
  Rama ka shkruar nje liber, ate kunder Ilirit (Iliri nuk ka lexuar asnje liber, shkruan Rama!).

  Pushteti kerkon te rrethohet nga ignorantet:
  Blush, po te vjen radha per kryeminister, por te lutem: mos bej te njeten gje kur te jesh ne vend te Edit!

 5. daja says:

  Te gjithe parakomentuesit duket qe jane te partise librarija.

 6. saliu says:

  Jahteqitja e Blushit hidhet ne sulm kunder Braces.

 7. miri says:

  keni te drejte Beni duhet mbeshtetur… ka filluar te ece vete edhe pse ne moshen 50 vjec… po te rronte 200 vjec kishte ndonje shans te piqej per te bere dicka te mire perndryshe shkruaj ndonje liber fikshen sa je ne kohe e bej ca leke se do kesh vevoje per halaperidol per nje kohe te gjate nese vazhdon ta lesh pas dore veten..

 8. Spartaku says:

  Vertete,Blushi eshte jashtqitje e Sali Berishes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *