VIDEO/ Arbëreshët veshin kuqezi Siçilinë

Televizioni italian TGR ka bërë reportazh në këtë zonë, ku shihet qartë entuziazmi dhe mbështetja për kuqezinjtë.

“Andej kemi origjinën. Jemi shqiptarë dhe do të mbështesim Shqipërinë”

“Unë do t’u bashkohem tifozëve të Shqipërisë, quhen Tifozët Kuqezi” janë disa nga pronocimet e arbëreshëve të cilët do të jenë në mbështejte të kombëtares shqiptare.

Në “Renzo Barbera” ditën e nesërme pritet një numër i madh tifozash shqiptarë të cilët kanë udhëtuar nga shumë shtete për të mbështetur kombëtaren.

Sfida Itali-Shqipëri do të luhet në orën 20:45.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Arbëreshët veshin kuqezi Siçilinë”

 1. A.G. says:

  Arbereshet bejne tifo per Shqiperine se kane ikur qe ketej.
  Shqiptaret bejne tifo per Italine se duan te ikin qe ketej.
  Italianet qe jane ne Shqiperi nuk bejne tifo per asnjeren se thone “m… andej e m.., ketej”.

 2. Fotaqi says:

  Me Sadikun dhe Lilen qe u tallen me priftin orthodhoks do fitoni ju o Alvanoz
  Uroje te hani dru te mire

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *