Vuçiç takim me Putinin për bashkëpunimin ushtarak Serbi- Rusi

Kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç gjatë ditëve të ardhshme do të shkojë në Moskë për t’u takuar me presidentin e Rusisë Vladimir Putinin.

Sipas gazetës serbe “Blic” , Vuçiç dhe Putini do të bisedojnë për bashkëpunimin ushtarak.

Kryeministri serb do ta falënderojë atë për përkrahjen e Rusisë ndaj sovranitetit territorial dhe integritetin shtetëror në skenën ndërkombëtare.

Mediet serbe përkujtojnë se ky do të jetë takimi i dhjetë Vuçiç – Putin.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Vuçiç takim me Putinin për bashkëpunimin ushtarak Serbi- Rusi”

  1. arben says:

    Serbet megjithse jane te armatosur gjer ne dhembe ne krahasim me shtetet e tjera ballkanike perseri shfrytezojne konjukturat gjeopolitike dhe forcojne akoma me shume fuqine e tyre ushtarake.Kurse shqiptaret e varfer qe Berisha u hodhi trute e gomarit dhe I carmatosi komplet duke u lene vetem pushke gjahu jo vetem nuk kane ne plan te ringrene ushtrine e lavdiishme te Enverit por pasi u kane falur sovranitetin e ajrit dhe te detit italianeve e grekeve ndonje dite te bukur do gjenden para faktit te kryer te prishjes se aleancave aktuale e ne duar do tu mbeten breket e Saliut qe do ti perdorin si flamur per kapitullim para pushtuesve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *