Deputetja e LSI Kryemadhi, të tjera akuza qeverisë: Lëri pseudoreformat, fasadat e të mendojmë për hallet e njerëzve…

Nga Rrajca, deputetja e LSI Monika Kryemadhi, e cila eshte shprehur kritike ndaj qeverise Rama kohet e fundit, ka sulmuar serish, duke i quajtur pseudo­reforma ato ne arsim, drejtesi e shendetesi, te ndermarra nga qeveria.

Të mendosh që nuk ka rrugë, infrastrukturë dhe ujë të pijshëm, megjithëse ujin nuk ta jep politika, por Zoti.

Janë disa detyrime që ne në politikë i kemi harruar, pasi përfshihemi nga debatet politike apo nga disa pseudo­reforma, qofshin këto arsimore, drejtësie apo shëndetësie dhe harrojmë gjërat më jetike për të cilat njerëzit kanë nevojë.

Duhet të harrojmë fasadat e jashtme dhe të mendojmë për ato gjëra që janë të përditshme për banorët, qytetarët, fshatarët, malësorët”, tha Kryemadhi.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Deputetja e LSI Kryemadhi, të tjera akuza qeverisë: Lëri pseudoreformat, fasadat e të mendojmë për hallet e njerëzve…”

 1. maze says:

  iliri dhe monika apo MONIKA dhe iliri?

 2. Lirka says:

  Po tani u kujtove per hallet e popullit ti moj bashkeshortja e politikanit te kapur duke vjedhur leket e atij populli qe ty te vjen kaq keq. Ju keni vjedhur shume mund te jepni dicka per popullin per te cilin po te hapet barku. Si nuk te vjen turp keni 8 vite ne qeveri dhe tani ne fund te mandatit tuaj te dyte po i qani hallin popullit. Cfare ke bere keto tete vite kryemadhi apo ke mbledhur para ?

 3. Lennard says:

  Prite Vetingun se po afron.Ke disa dosje te pambyllura:Drogen e Kukesit me maqinen e Drejtorit te rrugeve,videon e Dritan Priftit dhe plot tendera qe ke drejtuar duke perfituar miliarda.Do te behet Transparenca e sakte e pasurise qe ke vene me Like Floririn.Nga Pa Brecka ne …. jeni shndruar ne Padrinot e Mafias Shqiptare

 4. Lennard says:

  Prite Vetingun se po afron.Ke disa dosje te pambyllura:Drogen e Kukesit me maqinen e Drejtorit te rrugeve,videon e Dritan Priftit dhe plot tendera qe ke drejtuar duke perfituar miliarda.Do te behet Transparenca e sakte e pasurise qe ke vene me Like Floririn.Nga Pa Brecka ne …. jeni shndruar ne Padrinot e Mafias Shqiptare
  Po e dridhni me Sale Serbin dhe Lul Hajdutin se ju bashkon veprimtaria e Piste qe keni bashkerenduar vazhdimisht

 5. C'a bohet kshtu says:

  Cfare ka bere kjo tranvestitja Kokemadhi (Kryemadhi) kater vjet, apo ka qene ne “Opozite” ?
  Po afrojne votimet dhe shoqja Nexhmije se nga nje treve jane del e perbalt te tjeret dhe vete si LSI, partia e privatet e burrit te saj nuk mban asnje pergjegjesi, rrace e qelbur dhe e poshter e njejte me ate te Sali SRB.
  Na fol pak moj Kokemadhe per burrin tend Like Floririn hajdutin me bllok ne dore me ze me figure, a thua se qytetaret nuk u njohin, tranvestite mashtruese.

 6. lennard says:

  Shko moj Xhade e Ndyre .do te besh politike te madhe Surrati jot .Bashkje me Like Floririn jeni Arkitektet e Korrupsionit ne Shqiperi.Me shitje Vendesh Pune,me tendera dhe vjedhje te rendomta,Kontrabande dhe Trafik Droge ,Bashkepunim me Mafien Serbe e tj.

 7. Liu says:

  Po I ke harruar moj zonje se keni mendjen si te pasuroheni per vete ,nuk na e mbush dot mendjen se ti dhe burri jot mendojne per popullin ,apo erdhen zgjedhjet dhe fillove ti moj zarigoge te na cicerosh. Rrofte EDI RAMA per ne

 8. Meri says:

  Nje nga emertimet qe te pershtaten eshte zuske. Po ti qe menfon per hallet e njerezve ne ciken vile mendohesh valle? Apo mendohesh kur je ne boutique duke blere ndonje fustan 7000€? Fundja ke te drejte ti shpenzosh pa u menduar shume ato para, se mos i ke fituar duke punuar? Me gjithe se ti dhe ato te palarat qe ben, “pune” i quan. Zbriti pak kembet ne toke, shiko mos ke ruajtur ne ndonje qoshe ate fustanin e basmes dhe sandalet qe kishe ne vitet e para pas ’90.

 9. Meri says:

  Nje nga emertimet qe te pershtaten eshte zuske. Po ti qe menfon per hallet e njerezve ne ciken vile mendohesh valle? Apo mendohesh kur je ne boutique duke blere ndonje fustan 7000€? Fundja ke te drejte ti shpenzosh pa u menduar shume ato para, se mos i ke fituar duke punuar? Me gjithe se ti dhe ato te palarat qe ben, “pune” i quan. Zbriti pak kembet ne toke, shiko mos ke ruajtur ne ndonje qoshe ate fustanin e basmes dhe sandalet qe kishe ne vitet e para pas ’90. Eshte i turpshem qendrimi qe mban

 10. Ida says:

  Po shoqe po , Ministrine e Ujit dhe te Bujqesise LSI i ka pasur dhe i ka!!!

 11. nina says:

  Kesaj ju ka hap goja tani se erdhen zgjedhjet! zhgarravina ..Tani te bie mendja te populli ty??, Ske turp per karrigen ti shet dhe Ilirin…..

 12. emilio says:

  Zoti Rama, duhet te dilni te vetem ne zgjedhje. Keto hiena te neveritshme, keta hajdute te paskrupullt qe ti i quan aleate jane e keqja me e madhe e ketij vendi. Flasin keta qe duhet te heshtin perjete, flet kjo qe ju kap buri si ai miu ne cark duke vjedhur me ze dhe figure dhe qe po ben cmos per te ndalur Vettingun. Si duron Shqipo !?

 13. Populli says:

  Po kjo nga vjen? Nga Jupiteri?

 14. xy says:

  Hi Mon.Te pelqen cadra e Ilirit apo cadra qe eshte perballe Ilirit. Po “grindeshin” tre shoke lidhur me kujtesen ,se kush kujtonte me shume kur ishin te vegjel. I pari tha se mbante mend qysh nje vjec,i dyti tha se mbaj mend kur isha ne barkun e nenes,kurse i treti i tha se mbante mend akoma me i vogel qysh kur ishte te babai qe hidhej koqe me koqe per mos te dal kopil.Mon ne kohen Mon – izmit ka pasur nje parulle tek plepat ne Durres ku shkruhej : ” Dite me te mira na presin ” keshtu qe bej durim.

 15. Sa operacione plastike ke bere moj shumtaraqe. Apo ke “investu” ne trupin tend per popullin e shkrete. Po vilat si I ke bere. Ku fle sot nuk fle neser. Meqe po I qan kaq shume hallin popullit, jepi ca nga miljarda euro qe keni vene moj prostitute.

 16. Briklona says:

  Ku ke qene zotrote deri tani?
  Aha, votat!
  Veting- un duam zonje, veting- un, lerini perrallat ju te lesh e lise, tamam keshtu e keni bere Shqiperine, lesh e li, lemsh, prandaj mblidhuni dhe i flisni mendjes, mos nxitni çadristat se nuk i mbuloni dot zullumet me çader.
  E dime shume mire sa ju dhimbset populli, ju kemi pare e degjuar, prandaj futuni ne strofke e mos dilni me te flisni per ne, per popullin.

 17. Xoxe says:

  Po ti mor qyp ,ilir te thecin po perse e nxjerr me qira tet shoqe me te rente pika’

 18. Lsi ka kater fishuar deputetet ato deklaratat e Ambasadorit te OSBE qe tha se ne 2013 jane hellur 2 miliard euro per ti perdor ne zgjedhjet si mendoni ju kush mund ti perdor PS apo Lsi apo PD i dine te huajt te gjitha pislleqet prandaj kerkojne te mos zvarritet reforma ne drejtesi qe ju te LSI dhe PD po mundoheni ta zvarrisni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *