FOTOT/ Demokratët protestojnë, Genc Pollo shqyhet në paçe-pilaf me Fahriun dhe tallen me Bashën…

PD ka hyrë në muajin e dytë të protestës, duke u ngujuar në çadër.

Demokratët kërkojnë qeveri teknike dhe zgjedhje të lira, por disa eksponentë të saj kanë një tjetër axhendë.

Ende pa përfunduar “parlamenti”, në çadrën e lirisë, uria ka pushtuar Genc Pollon, i cili i shoqëruar nga Ferdinand Xhaferri, ka vrapuar për nje paçe-pilaf, nën shoqërinë e mikut të ngushtë Fahri Balliu.

Ky i fundit, prej kohësh është një nga mbështetësit e fortë të Ilir Metës dhe LSI, por edhe një nga kundërshtarët e fortë të Lulzim Bashës, ndaj të cilit i ushtron presion që një prej fëmijëve të tij të jetë kandidat për deputet në Pogradec.

Pollo dhe Balliu kanë drekuar për më shumë se tre orë, në një nga restorantet e Tiranës, pranë “Rrugës së Elbasanit”, ku dhe i fotografuan.

Persona që ndodheshin në tavolinë pranë tyre i thanë Citynews se Balliu tallej me vizitën e Bashës në SHBA, duke thënë se as roja i Shtëpisë së Bardhë nuk i pret.

Pollo qeshte me “shakatë plot kripë” të Fahriut dhe aprovonte ironitë dhe talljet e tij me Lulzim Bashën.

Pollo dhe Balliu kanë qënë kundërshtarë të ashpër, por pas emërimit të Gencit ministër, të dy i lidhën aferat dhe korrupsioni.

Drejtorët e arsimit në rrethe në atë kohë, moren urdhër të shisnin librat e pavlerë të Balliut, të cilat jepeshin me detyrim sipas një urdhëri “miqesor” të Pollos.

Tashmë miqesia e tyre është kthyer në një pazar dhe aferë politike, ku së bashku luftojnë për bashkimin e Bashës me Ilir Metën, por edhe luftojnë në një tjeter drejtim.

“Në rast se Basha nuk shkon tek Meta, është i vdekur”, artikulonte Pollo, i cili merte mbështetjen e Balliut.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/05\/fahriu-420x315-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2016\/05\/fahriu-420x315.jpg","attachment_id":483732},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pollo-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pollo.jpg","attachment_id":"654810"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pollo-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/pollo-1.jpg","attachment_id":"654811"}]

4 komente në “FOTOT/ Demokratët protestojnë, Genc Pollo shqyhet në paçe-pilaf me Fahriun dhe tallen me Bashën…”

  1. 2 monstrat e soc piuna qe gjeten streh tek pd komuniste

  2. Ivan i madh says:

    Ja te besh ndonje koment eshte kot se ky palo moderator qe ka vendosur mero ja i ka te percaktuar komentuesit qe do ai. Pse e themi se ka mbi 10 komentet qe kam bere dhe asnje nuk eshte reklamuar. Kur Unë i bej komentet edhe pse te ashpera pa dallim krahu politik midis komentueseve se keshtu ndergjegjesohemi te gjithe dhe fanatikeve te semure te partive i themi theriseini mendjen se nuk jetoni me realitetin europjan ku mendojme se duhet te ingranohemi e bashkohen.

  3. Ivan i madh says:

    Ja te besh ndonje koment eshte kot se ky palo moderator qe ka vendosur Meroja i ka te percaktuar komentuesit qe do ai. Pse e themi se ka mbi 10 komentet qe kam bere dhe asnje nuk eshte reklamuar. Kur Unë i bej komentet edhe pse te ashpera pa dallim krahu politik midis komentueseve se keshtu ndergjegjesohemi te gjithe dhe fanatikeve te semure te partive i themi theriseini mendjen se nuk jetoni me realitetin europjan ku mendojme se duhet te ingranohemi e bashkohen.

  4. vlora.vlora says:

    ha ha zaberhanet shqiptare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *