FOTOT/ Kjo fotografi pas sulmit terrorist në Londër ka hapur mjaft debate

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kjo fotografi e kësaj vajze myslimane, e cila mban kokën ulur në telefon ndërsa kalon afër një personi të plagosur gjatë sulmit terrorist të Londrës ka ngjallur mjaft debate.

Kjo sepse në rrjetet sociale një pjesë e komentuesve e akuzuan si indiferente.

Por fotografi i cili kishte bërë fotografinë e saj, e ka mbrojtur atë, duke thënë se ajo ishte e “tronditur” dhe në “ankth”.

“Isha nën urë duke bërë fotografi, kur pash dikë që ishte shpëtuar nga lumi. Tani e di se ishte një trup i një gruaje, e cila ose ishte hedhur ose kishte rënë në lumë. Isha në urë për disa minuta dhe e pash një grua të shtrirë për tokë, pasi ishte goditur”.

Pashë disa njerëz që po ecnin dhe një grua me telefon në dorë nëpër urë, aty ku shumica e viktimave ishin të shtrirë”.

Kjo është arsyeja pse ajo në mënyrë të qartë duket e tmerruar dhe është e qartë se ajo është në shok”.

I kam bërë disa fotografi të kësaj gruaje, nga të cilat mund të shihni se ajo duket në gjendje të rëndë”, shpjegoi fotografi Jamie Lorriman, 28 vjeç.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/myslimania-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/myslimania.jpg","attachment_id":"655050"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/v-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/v-1-1.jpg","attachment_id":"655051"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/myslimania-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/myslimania-2.jpg","attachment_id":"655049"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/londra-1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/londra-1-2.jpg","attachment_id":"655052"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/londra-2-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/londra-2-2.jpg","attachment_id":"655053"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/londra-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/londra-10.jpg","attachment_id":"655054"}]
        
        Loading...
        

1 komente në “FOTOT/ Kjo fotografi pas sulmit terrorist në Londër ka hapur mjaft debate”

  1. Stela says:

    Ne gjendje te rende eshte ai qe eshte shtrire , te shqetesuar jane ata qe kane ndaluar aty qe te ndihmojne, kjo thjeshte po ecen sikur ska ndodhuar asgje shkurt, se ka vrare fare madje po shkon me hap ushtarak . kur sdini te perketheni mos botoni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *