Gazetari i “Zërit të Amerikës” vë me shpatulla pas muri Lulzim Bashën, që e lëshojnë nervat…

Më në fund vjen një lajm nga Lulzim Basha, nga vizita e tij në SHBA.

Nuk ka takuar ndonjë njeri të rëndësishëm në Departament të Shtetit, jo.

Thjesht ka vajt në SHBA, të japë një intervistë për “Zërin e Amerikës”.

Veçse intervista nuk ka shkuar edhe aq mirë, pasi gazetari Arben Xhixho e ka vënë atë me shpatulla pas murit.

Ky i fundit ka insistuar duke e pyetur Bashën, se çfarë do të bëjë, nëse zgjedhjet mbahen më 18 qershor, nga kjo qeveri.

Basha fillimisht tha se pa opozitën nuk do të ketë zgjedhje.

Xhixho insistoi duke i kujtuar se kryeministri Edi Rama ka thënë se ato do të zhvillohen në 18 qershor.

Basha u përgjigj se populli dhe opozita do t’i pengojnë.

“Po cili popull, ata janë mbështetësit tuaj”, iu kthye gazetari?

Basha është mbrojtur me faktin se Dritan Hila dhe Artan Fuga, që e mbështesin, nuk janë të PD-së.

Por Xhixho nuk është tërhequr dhe ka insistuar prapë, duke e pyetur se “nëse zgjedhjet bëhen, cilat mekanizma do të përdorni ju për t’i penguar?”

Basha është tërhequr disi, dhe tha se mjetet me të cilat do të bëhet i mundur pengimi i zgjedhjeve, do të shpalosen hap pas hapi, por pa dhënë një përgjigje të qartë.

Kjo, pasi as ai vetë nuk e di se çfarë do të bëjë.

Një pjesë tjetër e vështirë për Bashën, ishte ajo kur ka folur për administratën e Uashingtonit.

Basha tha se administrata e Uashingtonit është keqinformuar nga paratë e narkotrafikut.

Por Xhixho ka ndërhyrë për t’i kujtuar Bashës, se në Uashington informatat shkojnë nga Ambasada e Tiranës.

Basha, që e ka kuptuar gafën, ka thënë se ai e kishte fjlalën për lobistët që paguhen me paratë e narkotrafikut për të shtrëmbruar realitetin.

Përplasja e fundit e tyre ka qenë për reformën në drejtësi.

Gazetari i kujtoi akuzat se PD po bëhet pengesë për reformën në drejtësi, duke i kujtuar këtu deklaratat e ndërkombëtarëve.

Bashën në këtë pikë e kanë lëshuar nervat, dhe i është drejtuar me zemërim gazetarit: “Duhet të njihesh më mirë me faktet”.

Intervista ka treguar gjendjen e paqartë në të cilën ndodhet Basha, i cili nuk di as vetë se di se çfarë do të ndodhë me rrugën që do të ndjekë Partia Demokratike. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “Gazetari i “Zërit të Amerikës” vë me shpatulla pas muri Lulzim Bashën, që e lëshojnë nervat…”

 1. Argita mbesa e Sheqeres says:

  O Lulushi ime, me zi pres te kthehesh
  Brunon ( dildo me rripa) e ka tharr malli.
  Eja te te shkep ne preher ashtu si ta bej gjithmone.

 2. Bilali says:

  Normal, se po te kishte shkuar si gruaja e Bilalit do te kishte sukses spektakolar

 3. Ollga Toronto says:

  Saliu dhe kerrici i tij Basha i dine shume mire gjerat,por hija e burgut eshte e rende,prandaj flasin rroma-pertoma,halle i madh i ka zene,prandaj kerkojne shpetim nga burri Xhunges Dritani i Hiles.

 4. Nensi says:

  YYYYYYY !!!BASHA!!!!YYYYYYY👎👎👎👎👎👎👎

 5. Dritani USA says:

  Tre dite ne Amerike,mision i pamundur megjithe ndihmen e Mediut,u katandise kaposhi ne nje thele duke siguruar nje inerviste ne zerin e Amerikes,dhe qe aty iku per lesh,Saliu po pret me padurim haber,dhe Lulushi ja dha:”nuk presim zgjidhje nga te huajt”.Po atehere pse erdhe ne USA o Lulushi Saliut,pale more dhe porosite e Mzatit per Trumpin,cfare soj muti jeni ju berishistet,para se te niseshe ne USA nuk e dije ti o budalla se kishje mbeshtetjen e Dritan Hiles dhe Artan Fuges?! Ekzakt si Haxhi Qamili,qe tha se sa te kem Shijakun me Kavajen nuk pjerdhe per Europen.

 6. Ronin says:

  Partia e ketij plere do shkaterrohet fare mbas zgjedhjeve te ardhshme. Do behen force e trete politike, dhe pastaj te gjithe me rradhe ne burg.

 7. E degjova biseden, Lulush Berish basha, eshte nje klluf I mbuluar nga koka ne kembe. Nuk e la gazetarin me fol, donte me then si papagall ato qe I thote te cadra e p…it te liries. Hahaha. Bravo gazetari beri te mundur ta nxjerre bllof kete idjot pa pike zgjuarsie. “Kryeministri” I ardhshem I “””republikes se re” . Hahahahahahaaaaaaahahahaaa, me vdek tu qesh, vetem shiheni, se linte gazetarin ti bente pyetjen..hahahahahaha,

 8. Fari~hu says:

  Turpi i shqiptarve,ja kush jane,turp dhe fatkeqesi per partine e pare opzitare qe ngjalli shpresa te shqiptaret,po tani eshte katandis per faqe te zeze te saj.

 9. Kur do brire le veshet says:

  Vajti per te vene brire Por la dhe veshret
  Ne GOP te sateme me gjith gamiljen e saliserbit

 10. Lulush zhelali jam or taj ate certifikaten si qytetar nderi dhe me bulevardi e zhavorit te Kamzes a ja dorzove Trumpit. Dhe na trego se si e priti a gezua qe u be qytetar nderi i bathores. A po ban ndopak qef or burr i shqipes se ne ktuna ne cader po argetohna me salikomunistin. Ka munsi te na vij edhe jar mehmeti

 11. Antiskypi says:

  SKYPION!!!!!!!!KU JE??😄😄
  BASHA, KËRKON NDIHMË!!!!😄😄😄😄😣😣😣😣😣

 12. Turi says:

  Po ky sdi as te kenjej si koleget e parlamentit vet .

 13. Shqip says:

  Ç’u mundua i varferi, po dot s’beri prokopi.

 14. alphade says:

  Nje mjeran ! Idem si ” Cifuti ne shkretire ! Lulush mos e degjo me Saliun !
  Do te qani hallet ne qeline 313 ………!, !!

 15. Zgalem says:

  Xhixho eshte nje gazetar , dinjitoz . Editoriali I Z. Amerikes frymezohet nga Biberaj , nje berishist I pa korigjuar . Ky emission , duhet te ishte mbyllur me kohe , por e mban Elezi me genjeshtrat e tij berishiste . Shqiptaret informohen shume mire nga te tera mediat e botes , kryesisht ato amerikane . Si e justifikon Elezi mbajtjen e ketij emisjoni krejt parazit, qe jeton me taxat e shqiptaro-amerikeve . Zgalem

 16. FATE says:

  LULEZIM, NJE KESHILLE DUA TE JAPE:
  FATMIR MEDIU TA UL DHE NJOLLOS SHUME FIGUREN TUAJ DHE SIDOMOS ATE TE PD. AI MASHTRON SIKUR NJEH DEPUTETE AMERIKAN POR KESHTU BENE GJITHMONE AI DHE NE KUR ISHIM NE SHQIPERI NA UNGJIT SI LARO. NE AMERIKE DEPUTETET KUR E SHOHIM THONE ” AGAIN WE HAVE TO SEE HIS FACE”. GJENETIKISHT I PAMORALSHEM NDAJ DUHET TA LARGONI QE TE BEHENI ME MIRE. AI PELQEN VETEM LAP DANCING NE AMERIKE.

 17. haha says:

  ptu rrace haleje…

 18. Drejtësia says:

  Plani po shkon sahat.PD vazhdon në rrugën e shpërbërjes pa kthim.
  Jemi të vendosur ta zhdukim përfundimisht këtë parti monstër që ka vrarë e zhdukur shqiptar të pafajshëm.Krerët e sajë që kanë lyer duart me gjak do ti kalbim në burg.

 19. Sali djalli. says:

  O Lulush, je peme pa kokrra. DHE KAFSHE PA KOKRRA.

 20. Skenderbeu says:

  Prite prite skenderben
  qe po vjen si pellumb i shkruar
  per te shpetuar memedhen
  memedhen e shkretuar
  Edhe Basha shkoi ne amerike si shpend,por po kthehet pa pende.Shikoni ju o njerez,kur te vije Basha ne Tirane,sa do mburret e do fryhet si gjel ne maj te plehut,se ne amerike ka bere namin, dhe ka mare mbeshtetjen e amerikes,dhe Edi Ramen do t’a varim.Zgjedhjet do i “fitojme”.Basha me Berishen e shkaterruan kete vend,dhe duan akoma t’a shkaterrojne me keq,duke mare perseri pushtetin.Ata pushtetin do ta marin,kur te shikojne rrezen e veshit.Ah sa mire ja ka dhjere ai gazetari i zerit te Amerikes, ketij Bashes, qe lyen floket me xhel aixheshkash.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *