Kapet në Rinas një shtetas izraelit me pajisje përgjuese, kush e kishte porositur….?!

Pasditen e së enjtes punonjësit e sigurisë në aeroportin e Rinasit kanë mbetur të habitur nga deklaratat e një qytetari të huaj që dilte nga Shqipëria.

Gjatë kontrolleve rutinë të valixheve që transportojnë udhëtarët, është hasur një person me kombësi të huaj i cili lëvizte me një valixhe të zezë, që krijoi dyshime.

Burime nga policia treguan se kur u pyet çfarë kishte në çantën që mbante me vete, personi i huaj deklaroi se transportonte një pajisje përgjuese. Burri, rreth të 50-tave i tha punonjësve të sigurisë se ishte një qytetar izraelit.

Fillimisht punonjësit e sigurisë kanë mbetur të shokuar, por më pas i kanë kërkuar të veçohet nga udhëtarët e tjerë. Menjëherë kanë lajmëruar eprorët e tyre. Izraeliti është izoluar dhe është marrë në pyetje nga oficerët e policisë.

Burime nga Lapsi.al thanë se gjatë marrjes në pyetje ka qenë i pranishëm edhe shefi i Komisariatit të Rinasit, Ermal Milori. Detaje nga rrëfimi i izraelitit nuk bëhen me dije, por mësohet se ai ka pranuar se kishte qëndruar disa javë në Shqipëri dhe tani kthehej në Izrael.

Pasi ka qëndruar disa orë me oficerët e policisë, nuk dihet se çfarë ka ndodhur me shtetasin nga Izraeli, por ngjarja është mbajtur e fshehtë nga policia. Nuk ka asnjë njoftim për ngjarjen, ndërsa zyrtarë të lartë të policisë nuk pranojnë të japin asnjë koment për këtë ngjarje.

Burime të sigurta pranë aeroportit të Rinasit thanë se izraeliti është mbajtur nën ruajtjen e policisë deri dje në mbrëmje dhe nuk ka mundur të largohet me linjën e planifikuar.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Kapet në Rinas një shtetas izraelit me pajisje përgjuese, kush e kishte porositur….?!”

 1. shqip says:

  Ç’na bere more çifut. Na e le çadren ne mes te rruges edhe per nja nje muaj. Kushedi ç’do zbuloje katunari dixhi-sal.

  1. Atdhetari says:

   KUJDES. MOSSADI SHERBIMI SEKRET ME FAMEKEQ NE BOTE PO PERGATIT AKSIONE TERRORISTE NE r ME RASTIN E ZGJEDHJEVE PER TE MBAJT CIFUTIN RAMA NE PUSHTET

 2. iliri says:

  Ketojan budallalleqe!
  Nese shkenca ka aritur te krijoj paisje te tilla, askush nuk mund te pengoj perdorimin e tyre.Sot jan ne madhesin qe punonjesit e Aeroportit i dallojn e neser mund te jene si nje laptop i zakonshem.Askush nuk do ta deklaroj ne dogana dhe askush nuk do ta lokalizoj nga doganieret.
  Cfar pergjohet me nje paisje te tille?
  Nenpunesit nuk duhet te bejne biseda qe shkelin ligjin! ne te kundert nuk duhet te jene nenpunes te shtetit.
  Kriminelet nuk bejn se e din qe pergjohen!
  Burat me nje r flasin me dashnoret dhe nuk dun te pergjohen se ata me dy r nuk cajn kok se pergjohen.
  Bizneset nese kan ndonje diskutim te jashteligjshem ose qe nuk duan tja u di konkurenti, le te gjejn kanale te pa pergjushem per te ber tratativa ose kaluar informacione.
  Keto paisje nuk krijojn gjera te paqena.Ato vetem regjistrojn gjerat qe ne i bejm po nuk duam qe te tjeret te din qe i bejm!

 3. pjeter says:

  OBOBO C’NA GJETE NE TANI, KUSH E DEGJON SALENE PER NJE MUAJ RRESHT, SHIFNI C’FARE SKENARE DO TE DALIN NGA GOJA E SALIUT, E KA DERGUAR SORROS QE TI JAPE NJE DORE RAMES KUNDER OPOZITES SE SALIUT.

  1. iliri says:

   Ky po ikte se kish mbaru pun ose se kishin pagu!

 4. Ne i shpetuam gjate luftes keta po na e fusin ne paqe. Mos eshte ky qytetari dixhital i salikomunistit apo e ka pas nishanlliu qe zbuloi spiunlliqet e visarit

 5. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  C’na paskeni bo, paskeni lene pa “Qytetar Dixhitalb” spiunin Sali SRB.
  Arrestoni Salehin e jo cifutin, ai ka punuar me pagese, dollaret ia ka paguar Shkerdheni.

 6. Kuq e zi says:

  Cudi qe eshte kapur ne dalje dhe jo ne hyrje

 7. Agron says:

  Kush i ka shpetuar cifutet zoti me comentin Demokraci rrumpall?
  Keto jane genjeshtra dhe propaganda,kujt ja mbante te thoshte qe jemi Cifute ne ate periudhe edhe ne nje vend Islamik.Dihet qe ne periudhen e luftes e dyte boterore shtepite ishin kasolle me nje mesatare cdo familje 10 pjesetare dy prinder dy gjyshe dhe 7 a 8 femije.
  Kjo propagande qe na bejne qejfin eshte per politikane te shitur dhe menyra me e mire per te penetruar ne cdo vend dhe duke i kontrolluar.
  Vetem ne Rusi thuhet qe 3/4 e Dumes ishin cifute dhe ja qi……e nenen atij vendi.
  Ata kane miliarda si puna e Sorros.
  Kur i ndoqi Spanja ne shekullin e 15te erdhen shume cifute ne Greqi,Selanik,Janine dhe shikoni se ci beri Greqise cifuti Kisinger me Qipron,me Maqedonine sllave,me Turqine marredhenie ushtareke prej kohesh.

 8. hamleti says:

  Po te kishte qene arab, do te thoshin se kishte ardhur te bente terror. Por çifutet paskan gjithe te drejtat dhe nuk guxoka askush qe t’i arrestoje. Sa per ate qe thote dikush ketu, se “perderisa i paska prodhuar shkenca, pse te mos i mbajme”, nuk e por me duket menyra me e keqe per te mbrojtur dike. Edhe armet, minat, eksplozivet, helmet, etj. shkenca i ka prodhuar, por nuk do te thote se paskemi te drejte t’i perdorim kur te duam dhe kush te doje.

 9. rigoni says:

  Tani le t’i shtjene demin se puna ka mbaruar.Ai qenka aq trim sa e transportonte aparatin e ndaluar hapur ne mes te sheshit.Ai ka treguar vete qe ka aparat pergjimi,nuk e kane zbuluar specialistet tane te leshit.

 10. Jimi says:

  Cifuti e mori mbrapsh “porosine” pasi nuk kane rene dakord per paz.arin me qoftelargun!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *