Kosova, Dionis Avdijaj merr lejen nga FIFA i gatshëm për sfidën me Islandën

Kur kanë  mbetur dhe pak orë nga starti i sfidës Kosovë-Islandë, ekipi i Albert Bunjankit ka marrë një lajm të gëzueshëm.

Talenti i Schlake 04, Donis Avdijaj, ka marrë lejën nga FIFA për të qenë i gatshëm për pëballjen e sotme ndaj Islandës.

Avdijaj ishte lojtari i vetëm në Kombëtaren e Kosovës që ende nuk kishte të drejtë të luante.

Përmes një postimi në Facebook, ai u shpreh i lumtur, teksa tha se është gati për sonte.

Edhe zyrtarisht kam marrë leje nga FIFA gati sonte për fitore“, shkruan Avdijaj.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *