PD kërcënon, Paloka: Nuk do ketë zgjedhje në Kavajë

Vetëm pak pasi presidenti Nishani dekretoi datën e zgjedhjeve për kryen e bashkisë së Kavajës vjen reagimi i Partisë Demokratike.

Edi Paloka në emër të PD-­së ka deklaruar prerë se “në Kavajë nuk do të ketë zgjedhje”.

Nënkryetari i PD, Edi Paloka u shpreh se PD nuk do marrë pjesë në asnjë proces zgjedhor me Ramën kryeministër.

“PD s’do të marrë pjesë në zgjedhje me Ramën kryeministër. Me Ramën s’ka zgjedhje as më 7 maj as datë tjetër”, u shpreh Paloka.

Ai tha se Nishani zbatoi detyrimin kushtetues por pavarësisht kësaj, PD nuk do bëhet pjesë e këtyre zgjedhjeve.

Pasi Gjykata Kushtetuese vendosi shkarkimin nga detyra të kreut të Bashkisë së Kavajës, si një nga ‘të rënët’ nga dekriminalizimi, presidenti i vendit Bujar Nishani ka dekretuar sot datën e zgjedhjeve në Kavajë.

Me dekret të posaçëm, Nishani ka vulosur datën 7 maj si ditën kur Kavaja do të zgjedhë kryetarin e ri të bashkisë

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “PD kërcënon, Paloka: Nuk do ketë zgjedhje në Kavajë”

 1. Kritiku says:

  Ne fakt, nje faj te madh ka bere ish Ministri i Brendshme. Duhet qe te kishte ngritur nje grup specialistesh te policise, qe te merreshin me qerimin nga faqja e dheut e tere ketyre rrugaçeve, qe kercenojne hapur shtetin. Burgu nuk eshte per keta. Keta e kane vendin tek te shumtit. Te lesh akoma te lire keta kriminele eshte bashkefajesi. Por, duhet thene qe shqiptaret jane trima me njerezit e familjes dhe vrasin vellain apo babane per nje fjale goje, ndersa kur vjen puna qe gjera te medha qe ndikojne shume ne jeten e tyre, ata tregohen frikacake. PD-ja vazhdon qe te ushtroje veprimtarine e saj antishqiptare sepse shumica e shqiptareve jane frikacake, qe dine me shume te shajne Ramen apo tere socialistet, sepse e dine shume mire qe keta te fundit nuk te vrasin. Kur vjen puna te ngrihen kunder armikut te vertete te shqipetareve, qe jane keta cubat e maleve, te PD-se,shqiptaret struken nga frika.
  Turp per shqiptaret qe lejojne akoma qe te neperkemben nga nje grusht kriminelesh, qe jane mbledhur ne PD!

 2. shqip says:

  Zgjedhjet te mbahen , madje nen mbikqyrjen e ojq, forcat e rendit, shoqeri civile, e kush te doje. Ky vend ka ” 100 “parti. Te gjithe Jane te lire te zgjedhin e te zgjidhen. Pedja e palokes Nese nuk do, te ngrohet ne diell. Nese Kane vape, te futen ne çader. Po nese merziten me domino apo me letra, t’ja marrin kenges. Me shume se kaq o idioti i shqupit, nuk Kemi ç’bejme. Vazhdimin pastaj e di ti, dhe ata sazexhijte e çadres.

  1. fisheku says:

   Mesa di une detyrimi ushtarak eshte hequr ne Shqiperi. Sa per zgjedhjet nuk detyrohet dhe nuk ftohet asnjeri por behet kerkese per pjesemarrje dhe ka kushte e afate te vendosura ne ligj. Keta qe jane nisur me logjiken cadres nuk e vendosin se a behen dhe kur behen zgjedhjet. Keta nuk e njohin rregullin dhe ligjin dhe jane nisur drejt humneres.Sipas ketyre qe po mbajne jeten e shumices ne Shqiperi peng duhet te terhiqen te gjithe qe keta te sundojne. Ata qe duan te paraqesin programet e tyre dhe sovrani do ta vendose.

 3. ela says:

  me mire ,fitoren ne xhep e kemi,dhe sikur te votoni skeni me fitu

 4. Argita mbesa e Sheqeres says:

  Nuk ka kohe Lulushi per zgjedhje se eshte I zene me dildon time me rrypa qe e ka pagezuar me emrin BRUNO.
  Cdo dite e shkep me Brunon
  E keni vene re sa vone ngrihet ne mengjes?
  Nje nate ftuam dhe Strazimirin se dhe ai “bell’o” eshte . I shkepa te dy.
  Tani Strazo mban dildon ne canten e tij krah e qafe. Jane si shpirt te dy .

 5. b bejko says:

  Mire ne zgjedhjet e pergjitheshme qe kane frike nga vjedhja po me zgjedhjet ne Kavaj cfar e pengon opoziten te marre pjese. Aq me teper pas gjithe ketyre aksioneve dhe dite zbori ne çader ? Perse nuk bejne nje prve general? Fitojne qytetin e demokracise dhe pastaj tere Shqiperine. Ata nga mengjezi ne mbremje na thone se populli nuk I do kusaret populli iurren kriminelet e banditet. Dakord ja ku eshte eksperimenti. kavaja mund te permbys situaten dhe guximi opozitar mund te ndezi motorret.
  Ja prova
  na e jepni kete shans zoterinje opozitar.
  Ju munn te shtoni edhe nje bashki dhe maxhoranca humbet qytetin e demokracise.
  Ndaj me krah te lehta per te fituar e per ti dhene nje sinjal te forte rames dhe te tjereve.
  Gjynah te humbisni kete shans.
  Ardhur si nga zoti.
  jo per gje po keni dyzete dite qe sterviteni.
  Dhe kaq nuk eshte pak.
  O burrani per nje fitore te madhe ne kavaj.

  B Bejko

 6. fida says:

  Po mire more Paloqe,presidenti Nishani paska bere detyrimin kushtetues.Po Kryeministri Edi Rama, te mos e beje detyrimin e tij kushtetues,te zhvilloje zgjedhje ne Kavaje,po thua ti..O loqe…

 7. BRUKSELI says:

  KETA RQ E PEDESE NUK DUHET TU JEPET HAPSIRE NE MEDIA.KETA JANE FUNDERINAT E RRACES NJERZORE.PA KETA SHQIPERIA DO TE ISHTE ZVICRA E BALLKANIT.

 8. orli says:

  Keta gugacet b..ire e antikombetar te shqupit nuk e kane hallin se do ua vjedhin votat por se nuk kane me asnjelloj mundesie per te vjedhur votat sic e kane bere gjithmone!

 9. Cubi says:

  Kushe eshte ky mut qe do te beje ligjin e rruges vecse nje rrugac qe vetingu duhet ta coje te vendi me lageshtire.

 10. SONI says:

  A e imagjinoni tani ne vitin 2017 kush ben thirje per anti shtet PALOKA o zot i madh ku kemi arritur hapu dhe ai qe ne fushata vidhte e vriste per vota.O zot o zot.

 11. Fatosi-kosove says:

  Nuk i kuptoi ata “njerez” qe jane ngujuar ne ate qader se si pranojne te jene ne sherbim te nje gjenaze qe flet si paloka,a jan edhe ata vrases si paloka e klika e PD-s apo jane te gjithe te verber dhe nuk i shofin surratin dhe jane te shurdhur dhe nuk e degjojne kur flet,edhe per Xhafajn deklaruan se ai do te behet minister vetem kur te kaloi mbi trupat e “popullit” te qadres,Xhafaj u ba minister dhe trapi iku ne amerike me ivanovin makedon,po u mbajten zgjedhjet ne Kavaje ku do shkoje ky gjenaze e “gjalle”!
  Ndoshta ne serbi,noka i rehaton te gjithe atje,bile edhe fotkopja e tij shesheli do mburret para botes se si po strehon albancat.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *