Tallja e Lilës me priftërinjtë tërbon mediat greke, kërkojnë dënimin e mbrojtësit shqiptar

Video-skandali me priftërinjtë grekë pritet t’i kushtojnë rëndë Andi Lilës.

Mbrojtësi i kombëtares sonë ka treguar dje barsoleta me priftërinjtë grekë të cilat nuk janë pritur aspak mirë nga mediat greke dhe tifozët e Pas Janinës.

Video e publikuar dje nga portali “Albeu” u përhap me shpejtësi në shumë portale duke arritur deri në Greqi, dhe reagimi i tyre ka qenë i ashpër.

Mediat greke e kanë quajtur të pa tolerueshme këtë që ka ndodhur, i kërkuar klubit të Pas Janinës që të marrë masa ndaj tij.

Federata greke e Futbollit, pritet që të marrë masa ndaj tij, ndërkohë që klubi i Janinës ende nuk ka reaguar në lidhje me ndonjë vendim apo masë të marrë ndaj lojtarit.

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Tallja e Lilës me priftërinjtë tërbon mediat greke, kërkojnë dënimin e mbrojtësit shqiptar”

 1. Kaonia says:

  Mire ti behet ,se na merziten me keto skena .Sos qe te mbajne me buke me leke dhe nje vile ne janine qe ta paguan klubi ,e na ben dhe pordhe.

  1. a says:

   Kjo eshte Toleranca Fetare e Islamo-Turko-Arnauteve….Pa-Besia eshte Feja e Tyre.
   O shkerdhata te felliqura, kur nga Greqia qe “lengon ekonomikisht” ne 2015 erdhen 450 miljon euro (gjysem miljardi) nga emigrantet, perse e Sulmoni dhe i Ofendoni Simbolet e tyre Kombetare qe jane Orthodhoksizmi dhe Helenizmi.
   Perse o Lila, nuk bene “Trimin” me Hoxhallaret, Imamet dhe Xhamite….!!!, sepse je nje Pordhac, e dini mire o Mazohist tolerancen e te Qyteteruarve te Krishter dhe Xhihadizmin e Islamit, prandaj luan me ato.

 2. nje lexues i zakonshem says:

  Shporreni nga Evropa kete islamik ekstremist ! Ne Afganistan le te perfundoje , pjelle e keqe e mbeturinave turke . Zagar i felliqur , perfaqesues i nje feje te diskredituar e te shemtuar , qe kurre nuk mund te quhet fe , por nje ideologji kriminale . Akoma nuk eshte thare gjaku i terrorit islamik ne Londer . Kjo eshte feja qe beson ti , qelbesire islamike .

  1. Fiamuri Arberit says:

   E si mund ta dua kombetaren time qe ne gjirin e saj ka Lilen, Mavrajn apo Sadikun???

   1. Zagorioti says:

    Ty do Piro Dhimen ne gjirin e kombetares se eshte orthodhoks

 3. Ajo says:

  Mire qe jane arabizuar, po kush i jep te drejten te tallen s’e marr vesh. Shume injorante, perfundimisht.

 4. Meri prej zhelesh dhe dergoj ne arabi ose mongoli nga e kane origjinen keto hale qe kan mesuar shqip

 5. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  kolotrypida e vrromoarapit shqipfoles pritet te nderroi size,nga XXXL ne TOURBOOOOOO……………………

 6. Agron says:

  Po me njeriun e zotit c’kini o Arnauta te pabese,apo se na ushqeu kur s’kishim per te ngrene,na mbathi kur s’kishim te vishnim,na shkollovi kur s ‘dinim as shkrim e kendim
  Dhe na trajtovi me gjithe te mirat bile dhe shtratin ndau me ne kur shteti jone na la rrugeve si qen

  1. Ramy says:

   haha Agron bythziu I janulles, na shkollovi, na trajtovi, ik ore qelbsir se si qelbsirat e isist jeni dhe ju greqofilet

  2. qipro says:

   paskan dale moralistat e kti timit…janullat plehrat

 7. DYPLLOMSHI says:

  o lile ruhu ne qoftese perpara qishe ne byth vetem nje janulle…gjete belane duhet me i hy punes me qi tre qe ta falin

 8. Alban Hamzai says:

  Njerez te tipit Lila e kompani jane njerez me mungesa ne formimin e tyre shoqeror,shteteror e familjar,jane njerez qe thjesht te mos mbetet vendi shkret ,jane njerez qe godasin doren qe I ndihmon dhe puthin kepucen e kembes qe I godet. Njerez me formim te tille jane e keqja e vendit,pavaresisht se tani ai luan futboll.Por ne te ardhmen,me formimin qe ka,ai do te jete ,sic shkruante nje shkrimtar I degjuar, qelbesire e qelbesirave,qe edhe qelbesires I vjen ndot nga ti. Ju lutem botoni komentin tim!

 9. Gramoz says:

  I lexova shakate me kripe qe bente si per prifterinjte , po ashtu dhe per hoxhallaret. Djale me kulture dhe i hapur. Mos e anatemoni kot, ne te gjithe boten e civilizuar behet humor me prifterinjte dhe me hoxhallaret, te cilet nuk jane te kulluar, por njerez si gjithe te tjeret. Pra ka te mire dhe te keqinj, dinjitoze dhe injorante.

 10. Kanina e Ismailit says:

  More perse tregon barsaleta me priferinj dhe hoxhe duhet ndershkuar tjatri?!….ahahhaha,,,Prifterinjt ne Greqi (jo te gjithe) ja tusin kembanat njeri tjatit si gomari ne duhan…RRofte demon-kra-qija Greke!

 11. Dardanoepiroti says:

  Me qindra gazeta e televizione ne gjithe boten, kane denoncuar dhe denuar sjelljen imorale dhe pedofilin e nje pjese te madhe te prifterinjeve dhe vete kisha ka qene e detyruar ta denoj, por habitem me reagimin e poshter te mbetjeve te spermes greko-serbe per nja dy barsaleta te Andi Liles. Greket e Serbet nuk lene jave pa uluritur vdekje shqiptareve dhe ju morracak shqetesoheni per ta???

 12. Marko says:

  Medje fshatareske.U be dhe lila i shquar hahaha.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *